REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Geriausius užsikrėtimo Covid-19 rodiklius turinčių Lietuvos savivaldybių merai beveik vienbalsiai tikina, kad dėl karantino atlaisvinimų į centrinę valdžią kreiptis nežada, o geriau su apribojimais pabus ilgiau, kad nereikėtų vėl grįžti į karantiną.

Geriausius užsikrėtimo Covid-19 rodiklius turinčių Lietuvos savivaldybių merai beveik vienbalsiai tikina, kad dėl karantino atlaisvinimų į centrinę valdžią kreiptis nežada, o geriau su apribojimais pabus ilgiau, kad nereikėtų vėl grįžti į karantiną.

REKLAMA

Vyriausybei neatmetant galimybės karantiną laisvinti savivaldybėse skirtingais tempais, daugelio į „geltonąją“ zoną, ar ant jos ribos esančių, savivaldybių merai atsargiai vertina tokius siūlymus ir patys tikina, kad neplanuoja prašyti karantino atlaisvinimo.

Primename, kad savivaldybė patektų į „geltonąją“ zoną reikia, kad 14 d. sergamumas 100 tūkst. gyventojų yra mažesnis nei 50, o teigiamų tyrimų dalis per savaitę daugiau nei 4 proc., arba sergamumas yra 25–150, o teigiamų tyrimų dalis – mažiau nei 4 proc.

Šios dienos duomenimis į šią zoną patenka trys savivaldybės: Kalvarijos, Birštono ir Rietavo. Greitu metu į geltonąją zoną pereiti turėtų ir kitos savivaldybės turinčios panašius rodiklius: Neringa, Jurbarkas, Lazdijai ir Šilalė.

REKLAMA
REKLAMA

Po vieną iš karantino išeiti nenori

Rietavo Meras Antanas Černeckis svarsto, kad karantiną švelninti būtų galima tik tuo atveju, jei ir besiribojančiose savivaldybėse situacija pagerės, priešingu atveju gali situacija drastiškai pablogėti.

REKLAMA

„Nemanau, kad viena savivaldybė nesurišta su kitom aplinkinėmis savivaldybėmis gali kažką nuveikt atskirai, nes žmonės juda, dirba, važinėja į darbus visomis kryptimis. Tad lokaliai nemanyčiau, kad reikia tokius sprendimus priimti. Kai aplinkinėse savivaldybėse bus panaši padėtis, tada reikėtų, ir kuo skubiau, reikėtų laisvinti karantiną, bet vienoje taškinėje vietoje, būtų gana rizikinga“, – svarsto Antanas Černeckis.

Rietavui pritaria ir Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė. Nors Lazdijai šiuo metu dar yra „raudonojoje“ zonoje, tačiau anot merės gali nedrąsiai pasidžiaugti mažėjančiu atvejų skaičiumi.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano manymu, Lietuva yra nedidelė ir nors pagerėjimas yra ne vienos dienos, o savaitės, ir tai suteiktų argumentų kreiptis. Bet jeigu pradėsime iš dėlionės po vieną detalę išimti ir kelti į kitą erdvę tikėtina, kad ir ta nacionalinė gerėjanti tendencija pradės blogėti. Mes linkę ilgiau palaukti ir vėliau jau negrįžti į buvusią situaciją.

Neieškome priežasčių nevykdyti sprendimų iš centrinių valdžios institucijų. Priešingai laukiame jų, ieškome galimybių kaip greičiau juos realizuoti, kad su pandemija susitvarkytume kuo greičiau“, – tikina A. Miškinienė, pridurdama, kad gyventojus šiuo metu kur kas labiau pykdo sniegas, elektros gedimai ar slidus kelias, nei vyraujantis karantinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vertina policijos punktus

Birštono ir Neringos merai tikina, kad prie mažų sergamumo rodiklių greičiausiai prisidėjo ir judėjimą ribojantys policijos punktai.

„Žmonės kažkaip supranta, savivaldybė negauna nusiskundimų dėl karantino. Kas dirba, tas dirba nuotoliniu būdu. Šiaip net tenka išgirsti, kad žmonės džiaugiasi policijos punktais prie įvažiavimo į miestą. Galbūt tik palaikytume siūlymą, kad greičiau būtų atlaisvinamas smulkusis verslas, kuris gali priimti aptarnauti po vieną žmogų“, – sako Birštono merė Nijolė Dirginčienė.

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis tikina, kad šiuo metu padeda ne tik geografinė padėtis, bet ir savivaldybės uždarymas. Meras tvirtina, kad karantino laisvinimų prašyti nežada, nes tikisi, kad iki vasaros sezono visoje šalyje karantinas bus laisvesnis.

REKLAMA

Kalvarijos savivaldybės meras Vincas Plikaitis galvoja, kad judėjimo ribojimai naudos atnešė sumažėjusių protrūkių skaičiumi.

„Manau, gerai, kad neleidžia taip važinėti po visą Lietuvą kaip anksčiau. Nes ar gimtadienis, ar vardadienis, tai vis tiek žmonės susieidavo ir po tokių susiėjimų būdavo protrūkiai. Dabar galvoju, gerai yra, kad žmonės šiek tiek sudrausminti ir negali važiuot kur nori“, – tikina V. Plikaitis.

Karantino nori ne visi

Jurbarko meras Skirmantas Mockevičius tikina, kad sieks siūlyti, kad būtent jo savivaldybėje būtų pradedamas laisvinti karantinas ir kitų merų idėjoms palaukti – nepritaria.

„Aš siūlau pasitikėti žmonėmis, ir jiems pasakyti, gerbiamieji, jūsų rankose jūsų likimas. Leiskime žmones į maldos namus, tegul meldžiasi, ir jie taip pat saugosis. Čia toks mano principas, kad pradėkime masinį tokį sutarimą, kad visi imkimės veiksmų, atsargumo, atsargiai išeinant iš to karantino, nelaukiant ką ten parašys Vilniuje ministerija ar dar kažkokį algoritmą sukurs, kurio tikrai neįmanoma sukurti vienodo visai Lietuvai“, – savo poziciją išsakė S. Mockevičius.

Su Jurbarku svarsto solidarizuotis ir Šilalė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų