Nors policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius, naudodamasis tarnybiniu butu ir transportu, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, premjeras Gediminas Kirkilas nemano, kad jam reikėtų skubėti atsistatydinti. Jis siūlo problemą spręsti plečiant policijos vadovo privilegijas.

Policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius, naudodamasis tarnybiniu butu ir transportu, piktnaudžiavo tarnybine padėtimi. Tyrimą atlikęs Vidaus reikalų ministerijos generalinis inspektorius Julius Jasaitis teigia,
kad anoniminiame skunde pateikta informacija iš esmės pasitvirtino.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad tarnybinio buto, kuriuo naudojosi V. Grigaravičius, įrengimas kainavo beveik tris kartus daugiau nei paties buto kaina.

Minėtas butas 2003 m. pirktas už 60 tūkst. Lt, o buto įrengimas – apie 190 tūkst. Lt, skelbia „Delfi.lt.“

Su tyrimo išvadomis susipažins prezidentas, premjeras ir Vyriausioji tarnybinės etikos komisija.

Tačiau Vyriausybės vadovas jau dabar teigia, kad V. Grigaravičiui nereikia skubėti atsistatydinti ir siūlo pataisyti įstatymus, kad policijos vadovo privilegijos būtų dar labiau išplėstos.

„Aš manau, kad nereikėtų skubėti to daryti (atsistatydinti – red.). Manau, kad šiuo atveju esate per daug kategoriški, - sakė premjeras „Žinių radijui“. – Jeigu grynai formaliai žiūrėti, galbūt taip ir išeina, užtat ir sakom, kad galbūt reikėtų pataisyti įstatymus.

REKLAMA

Tokios, beje, anksčiau buvo ir Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos rekomendacijos. Aš įsivaizduoju, kad tokio lygio pareigūnai galėtų naudotis vairuotojų paslaugomis kaip Vyriausybės nariai, bet čia yra įstatymo spraga. Ar mes norim priversti žinybų vadovus patiems už vairo sėsti? Turint galvoje, kad jie kovoja ir su nusikalstamumu, ir panašiai. Man atrodo, kad šiuo atveju reikėtų pataisyti įstatymus“, - sakė G. Kirkilas.

Savo ruožtu vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys sako, kad pažeidimai yra pakankamai rimti, tačiau V. Grigaravičius gali dirbti toliau.

Apie galimus komisaro prasižengimus birželio pradžioje vidaus reikalų ministrui adresuotame anoniminiame skunde rašė „grupė neabejingų teisingumui policininkų“.

Anoniminiame laiške pažymima, kad butas sostinės Borutos gatvėje nupirktas ir prabangiai įrengtas žinant, jog jame gyvens policijos vadovas.

Teigiama, neva liudytojų apsaugos programai priklausęs butas visai neseniai perregistruotas į tarnybinį.

Skunde taip pat nurodoma, kad kelis kartus per savaitę V. Grigaravičius tarnybiniu automobiliu važinėja namo į Alytų.

Policijos generalinį komisarą vidaus reikalų ministro siūlymu Vyriausybės teikimu skiria ir atleidžia prezidentas.

 


Rašyti komentarą...
A
A.P
2007-06-28 12:55:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jo,Kirkilas,kaip ir Adamkus,deja,neskatina zmoniu pasitikiejima valdzia o dar daugiau didina praraja tarp eiliniu Lietuvos zmoniu ir hapugu -biurokratu!!Ponas premjere,-istatymus reikia vykdit,o ne grazbiliaut apie priviliegijas!!Visi jie vienuodi!!!!
Atsakyti
0

g
gintas
2007-06-28 14:34:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas avingalvis Kirkila tai visai protą prarūkė. Kas dieną vis po kliedesių porciją. Pagal jį rentos seimoriams sumažins korupciją, dabar vėl kažkoks briedas. Tik nesuprantu logikos, kodėl komisarui reikia privilegijų. Ar jis negauna keletos tūkstančių algą, negali pragyvent? O tada kodėl privilegijos nepriklauso mokytojui, kuris dirba už 1000 lt ar kaimo kultūrnamio direktoriui, bibliotekos vedėjai?
Atsakyti
0

A
Achtung!
2007-06-28 14:48:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
kodėl, tik Kirkilo nuomonę perša žiniasklaida? Kas tai- cenzūra? Pakso nuomonę jau išplatino Rusijos kanalai, kas dedasi laisvės ir demokratijos parapijoje?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų