• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) penktadienį pranešė, kad pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Bankeros“ pirminio kriptožetonų siūlymo aplinkybių.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) penktadienį pranešė, kad pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl „Bankeros“ pirminio kriptožetonų siūlymo aplinkybių.

REKLAMA

Tyrimą teisėsauga pradėjo po praėjusią savaitę paskelbto naujienų portalo „15min“ tyrimo šia tema.

„FNTT priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą, kurio metu bus siekiama nustatyti visas reikšmingas faktines aplinkybes ir įvertinti, ar nebuvo padaryta nusikalstama veika bendrovei vykdant pirminį žetonų siūlymą (angl. Initial Coin Offering, ICO) ir naudojant jo metu surinktas lėšas“, – teigiama FNTT pranešime. 

Ikiteisminį tyrimą organizuoja, jam vadovauja ir kontroliuoja Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamentas.

REKLAMA
REKLAMA

„Suprantant visuomenės interesą gauti patikrintą, patikimą, aiškią informaciją apie galimai padarytas nusikalstamas veikas ir teisėsaugos institucijų darbą, informacija apie viešintinus aktualius ikiteisminio tyrimo rezultatus bus pateikta, kai tik bus galima tai padaryti nepakenkiant tyrimo sėkmei“, – nurodoma pranešime.

REKLAMA

FNTT nekomentavo, pagal kokį Baudžiamojo kodekso straipsnį pradėjo tyrimą.

„Daugiau informacijos nepateiksime, tik tiek, kiek yra pranešime“, – BNS sakė FNTT atstovė Modesta Zdanauskaitė.

„15min“ balandžio pabaigoje paskelbė, kad keliasdešimt milijonų eurų, surinktų už prieš septynerius metus  „Bankeros“ išplatintus kripto valiutos žetonus, atsidūrė Ramiojo vandenyno valstybės Vanuatu banke „Pacific Private Bank“, kurį įsigijo trys „Bankeros“ bendraįkūrėjai – Vytautas Karalevičius, Mantas Mockevičius ir Justas Dobiliauskas.

REKLAMA
REKLAMA

Kartu su tarptautiniais partneriais tiriamosios žurnalistikos tinklu OCCRP (Organized Crimes and Corruption Reporting Project) atliktas žurnalistinis tyrimas rodo, kad iš ten lėšos buvo pervestos į jų pačių ir su jais susijusių įmonių sąskaitas. Šios įmonės naudotos įsigyjant nekilnojamojo turto, tarp kurio – vila Prancūzijos Rivjeroje bei apartamentai Neringoje ar Vilniaus Gedimino prospekte.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Seimo Antikorupcijos komisija pirmadienį pranešė jog aiškinsis, ar šalies atsakingos institucijos padarė viską, kad užkardytų tokią nusikalstamą veiklą.

Seimo komisija paprašė Lietuvos banko (LB), Valstybinės mokesčių inspekcijos, FNTT pateikti informaciją apie jų veiksmus stebint „Bankera ICO“ projektą, taikytas pinigų plovimo prevencijos priemones ir galimą nusikalstamų veikų užkardymą.

REKLAMA

Taip pat komisija žadėjo aiškintis, ar „Bankeros“ veikla buvo vertinama nacionalinio saugumo požiūriu.

Jos pirmininkas konservatorius Arvydas Anušauskas penktadienį BNS sakė, kad po FNTT sprendimo pradėti ikiteisminį tyrimą komisijos vykdomos kontrolės apimtis sumažės.

„Kas liečia FNTT, manau, kad jie ir atsiųs tą atsakymą, kuriame ir bus parašyta apie ikiteisminį tyrimą. Tai šioje vietoje pagal įstatymą nebegalėsime vykdyti savo tyrimo, bet kas liečia kitus klausimus, pavyzdžiui, Lietuvos banko, reguliavimo pokyčius, tai tie klausimai lieka“, – teigė parlamentaras.

„Bankeros“  pirminis žetonų siūlymas (ICO) anksčiau buvo patekęs į LB, ir į FNTT akiratį, bet ikiteisminiai tyrimai nepradėti negavus nukentėjusiųjų skundų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų