Europos Sąjungos lyderių susitikime – svarbus Lietuvos vaidmuo

Europos Sąjungos (ES) lyderiai ketvirtadienį rado kompromisą, kuris turėtų atverti kelią Nyderlandams užbaigti asociacijos sutarties su Ukraina ratifikavimą, BNS pranešė diplomatai.

21

Sutarčiai pavojus buvo iškilęs, kai ją balandį olandų rinkėjai atmetė referendume. Nors balsavimas buvo neprivalomas, Nyderlandų vyriausybė pareikalavo išlygų, kuriomis būtų atsižvelgta į neigiamą visuomenės nuomonę.

Diplomatiniai šaltiniai BNS sakė, kad Briuselyje susitikę ES lyderiai sutarė paskelbti, jog asociacijos sutartis nesuteikia Ukrainai kandidatės statuso, bet kartu nepaneigia ES sutarties, kuri numato teisę valstybėms siekti narystės bendrijoje.

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. ES vadovai rado kompromisą dėl ES-Ukrainos sutarties

Lietuvai Briuselyje atstovavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Europos Vadovų Tarybos pasiektas susitarimas neužkerta Ukrainai europinės integracijos kelio.

„Europos durys Ukrainai yra ir liks atviros. Ukrainiečių pastangos, su Lietuvos ir kitų šalių pagalba vykdomos reformos jau duoda rezultatų, svarbu nesustoti“, – pranešime spaudai teigė prezidentė.

REKLAMA

Pasak diplomatų, kompromisas su olandais buvo derinamas ir per D.Grybauskaitės vizitą Ukrainoje šį pirmadienį.

Prezidentės spaudos tarnyba taip pat pranešė, kad artimiausiu metu bus pradėta rašytinė procedūra dėl ES sankcijų Rusijai pratęsimo. Formalaus sprendimo tikimasi kitą savaitę. Šios sankcijos taikomos dėl Rusijos intervencijos Ukrainoje.

Buvusio Ukrainos prezidento Viktoro Janukovyčiaus atsisakymas pasirašyti asociacijos su ES sutartį per Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Vilniuje 2013 metų lapkritį sukėlė protestus Kijeve, kurie baigėsi prezidento nuvertimu. Po to Rusija aneksavo Krymo pusiasalį, o Rytų Ukrainoje prasidėjo Maskvos remiamų separatistų susirėmimai su Ukrainos valdžia.

Sutartį Ukraina pasirašė į valdžią atėjus dabartiniam prezidento Petro Porošenkai. Didelė dalis sutarties nuostatų dėl laisvos prekybos pradėjo galioti iškart po pasirašymo, bet jei olandai būtų atšaukę ratifikavimą, sutarties galėjo nustoti galioti.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2016-12-16 11:23:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ukrainoj didžiausia korupcija,radoje klausimai sprendžiami kumščiais ... O ES sankcijos Rusijai dėl Krymo kaip nuo anties vanduo, ką jos davė,ką duos? Neatlikti Ukrainos namų darbai ,nieks nejuda.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų