„Ką reiškia prezidento siūlymas „pasitikrinti pasitikėjimą Seime“?
Iš tikro tai tik retorinis bandymas tariamai rodyti kažkokį veiksmą, neva čia mes dabar jau „griežtai“ pakalbėjom.
O realiai tai labai primena Trumpo duotas tariamas 50 dienų Putinui, kai nieko nenori daryti ir labai myli Putiną, bet viešumoje jau labai reikalauja „daryti kažką“, – feisbuke rašo politologas Tomas Janeliūnas.
Eksperto vertinimu, prezidento siūlymas „pasitikrinti pasitikėjimą Seime“ yra politinio spektaklio manevras, o ne lyderystės demonstravimas.
„Lyderystė būtų, jei:
a) aiškiai pareikštų, jog Paluckas negali būti premjeru ir turi kuo greičiau teikti atsistatydinimo prašymą. Politinis prezidento nepasitikėjimas dažnai būdavo lemiamas paskatinant ministrus ar premjerus priimti tokį sprendimą ir sutaupyti laiko teisinėms procedūroms;
b) teiktų Seimui sprendimą atleisti premjerą (Konstitucijos 84 str.).
Dabar gi prezidentas sako, ai, aš čia gal palauksiu, nenoriu nieko daryti. Valios nėra, bet jūs ten laikykitės!“ – komentuoja T. Janeliūnas.
Tiesa, opozicija jau kuria planą pradėti premjerui interpeliaciją. Tačiau, kaip pastebi politologas, tai būtų ilgų procedūrų žaidimas, o jo opozicija gali ir nelaimėti.
Visgi yra kita išeitis. „Galima greičiau: pati Vyriausybė teikia Seimui siūlymą dėl pasitikėjimo. Slaptas balsavimas ir aišku, ar visa Vyriausybė atsistatydina, ar dirba toliau. Tai va tokį variantą, kaip suprantu, Paluckas ir ketina padaryt“, – svarsto T. Janeliūnas.
„Bet turbūt ne dabar. Ramiai, palaukus iki rugsėjo 10... o gal 20... O gal 50 dienų. Na, per tą laiką daug kas gali pasikeisti“, – priduria jis.
Paluckas: esu tvirtai apsisprendęs pasitikrinti politinį pasitikėjimą Seime
Viešojoje erdvėje pasirodant vis daugiau informacijos apie premjero Gintauto Palucko praeitį ir ryšius, premjeras nusprendė pasitikėjimą pasitikrinti Seime.
„Norėdamas užtikrinti sklandų tolimesnį Vyriausybės ir valdančiosios koalicijos darbą, esu tvirtai apsisprendęs pasitikrinti politinį pasitikėjimą Lietuvos Respublikos Seime. Neabejoju, kad šis vertinimas prisidės prie tolimesnio konstruktyvaus Ministrų Kabineto darbo. Jau kelis mėnesius matome sutelktą oponentų ataką siekiant destabilizuoti Vyriausybės darbą ir pakeisti esamą valdžią”, – sako G. Paluckas.
Tiesa, premjeras ir toliau laikosi nuomonės, kad prieš imantis vertinimų, pirmiausia reikia sulaukti tyrimus atliekančių institucijų vertinimų.
„Ministras pirmininkas, suprasdamas iškilusias iššūkius, susijusias su pasitikėjimu juo, kaip valdančiosios koalicijos lyderiu ir LSDP atsakomybe, ir toliau laikosi nuomonės, kad dėl viešojoje erdvėje iškeltų klausimų pirmiausia turi būti pateiktos faktines aplinkybes pagrindžiančios atitinkamų institucijų išvados”, – rašoma pranešime.
Kaip skelbta anksčiau, vos pernai įkurta premjero G. Palucko brolienės Virginijos Paluckienės bendrovė „Dankora“ gavo europinę paramą ir už didžiąją dalį jos įsigijo prekių iš ministrui pirmininkui dalinai priklausančios įmonės „Garnis“, skelbia visuomenininkas Andrius Tapinas.
Paaiškėjus šiai informacijai, socialdemokratų frakcijos lyderis Remigijus Motuzas užsiminė, jog apie premjero situaciją artimiausiu metu ketinama diskutuoti su koalicijos partneriais.
Tuo metu Seimo opozicija rugpjūtį rengiasi šaukti neeilinę Seimo sesiją, kurioje ketinama nagrinėti ministro pirmininko klausimą.
Paluckas skęsta skandaluose
Nuo gegužės pabaigos viešojoje erdvėje pasirodo vis nauji tyrimai apie premjerą G. Palucką bei jo praeitį, verslo ryšius.
Ankstesnis „Siena“ ir „Laisvės TV“ tyrimas atskleidė, jog premjeras G. Paluckas galutinai atlygino dar 2012 m. vadinamoje žiurkių byloje priteistą žalą Vilniaus miesto savivaldybei vos prieš kelias savaites – paskutinius 4,9 tūkst. eurų politikas sumokėjo šių metų liepos 8 d. Iš viso jam buvo priteista atlyginti kiek daugiau nei 57 tūkst. litų (apie 16,5 tūkst. eurų).
Vis tik, tyrime skelbiama, kad G. Paluckas buvo sutaręs su savivaldybe atsiskaityti dalimis – atlyginti žalą iki 2015 m. pabaigos. Tačiau sutarto grafiko politikas nesilaikė – į savivaldybės biudžetą 2014 m. gegužę pervedė 40 tūkst. litų (maždaug 11,5 tūkst. eurų), daugiau pavedimų nebuvo.
Premjero patarėjas Justinas Argustas tikino, jog pastaroji situacija susiklostė dėl aplaidžios žmogiškos klaidos. G. Paluckas savivaldybei sumokėjo ir priskaičiuotus delspinigius bei atsiprašė dėl susiklosčiusios situacijos.
Tuo metu pirmasis „Siena“ ir „Laisvės TV“ tyrimas atskleidė, jog premjero iš dalies valdoma įmonė „Garnis“ gavo 200 tūkst. eurų paskolą iš nacionalinio plėtros banko ILTE. Sutartis sudaryta politikui jau einant Vyriausybės vadovo pareigas.
Antroji žurnalistinio tyrimo dalis kelia klausimus dėl Vyriausybės vadovo iki 2018 m. valdytos ežerų dugnų topografijos aplikaciją vysčiusios įmonės „Sagerta“ gautų ir negrąžintų šimtatūkstantinių paskolų iš su verslininku Darijumi Vilčinsku susijusios bendrovės „Uni Trading“.
Tyrime nurodoma, kad ryšių tarp G. Palucko ir D. Vilčinsko – ir daugiau. 2012 m. būsimasis premjeras iš verslininko vadovaujamos įmonės įsigijo 223 tūkst. eurų vertės būstą sostinės Verkių regioninio parko teritorijoje, kurio taip pat nebuvo deklaravęs 2013 m. turto bei interesų deklaracijose.
Aiškindamiesi, kur iki buto įsigijimo gyveno premjeras, žurnalistai trečiajame tyrime paviešino, kad Kipro įmonė 2012 m. G. Paluckui Vilniaus centre pigiai pardavė butą, o sklypą, ant kurio stovi iš dalies politiko valdomas pastatas, suformavo pats ministras pirmininkas, kai dar ėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.
Dėl „Garnio“ gautos paskolos panaudojimo aplinkybių ikiteisminį tyrimą pradėjo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba – kaip liudytojas buvo apklaustas ir G. Paluckas. Dėl antrojo tyrimo aplinkybių aiškinasi Specialiųjų tyrimų tarnyba.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!
Galbūt kai kurie grupės /komandos /skyriaus /departamento nariai /ės nesutinka, kad būtum kažkoks lyderis /ė, o kažkas vis peza apie lyderystę.
Čoa panašiai, kaip žmogiškųjų išteklių vadovė įmonėje, tačiau dirba viena, komandos neturi, bet - vadovė. Vadovauja pati sau ir atsiskaito direktoriui /ei??? Lyderė pati sau??? :)))