• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau keletą savaičių valdantieji kartu su opozicinėmis partijomis bando rasti išeitį, kaip padidinti kariuomenės finansavimą, mat Rusijos grėsmė Lietuvai tik auga. Ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad mūsų politikai galėtų pasitelkti ir mūsų šalies gyventojus, ir verslininkus, kurie daug aukodami Ukrainai galėtų susimesti ir Lietuvos kariuomenei.

Jau keletą savaičių valdantieji kartu su opozicinėmis partijomis bando rasti išeitį, kaip padidinti kariuomenės finansavimą, mat Rusijos grėsmė Lietuvai tik auga. Ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad mūsų politikai galėtų pasitelkti ir mūsų šalies gyventojus, ir verslininkus, kurie daug aukodami Ukrainai galėtų susimesti ir Lietuvos kariuomenei.

REKLAMA

Šių metų biudžete žmonių gerovei kelti Vyriausybė numatė net 1,7 milijardo eurų, o krašto apsaugai dabar ieškome pusės milijardo eurų. Jei šiuos pinigus būtume skyrę Lietuvos kariuomenei, jų būtų užtekę trims ateinantiems metams.

Ragina susimesti žmones ir didžiuosiuos verslininkus

Dabar Lietuvos Vyriausybė ieško, iš kur gauti papildomų pinigų gynybai ir svarsto kelti mokesčius. Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ svečiuojasi banko „Luminor“ vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis tikina, kad realiausi variantai, iš kur politikai ims papildomų pinigų, bus PVM ir pelno mokesčiai, tačiau ragina ieškoti būdų, kaip išplėsti plačiausius ir daugiausiai naudos galinčius atnešti mokesčius.

REKLAMA

„Automobilių taršos mokestis, visuotinis nekilnojamojo turto mokestis turėtų būti, nes mūsų čia vienintelis kelias, nes kitu atveju, jei mes tų mokesčių neturėsime, mums bus pakelti kiti mokesčiai arba gyventojų pajamų, arba PVM, kaip padarė Estija. Jie turėtų būti įvesti, nes tai yra beveik visose valstybėse ir Lietuvoje yra toks šleivas kreivas įvestas, bet geriau tokius mokesčius turėti, nei didesnį PVM kaip Estijoje arba didesnį GPM“, – tikino Žygimantas Mauricas.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, ekonomistas sako, kad Vyriausybė galėtų labiau išnaudoti žmonių ir verslininkų paramą, mat dabar lietuviai aktyviai aukoja Ukrainai.

„Viena iš neišnaudotų galimybių – įtraukti privatų sektorių. Matome, kiek Ukrainai paaukojame, galbūt galėtų žmonės susimesti, ypač tie verslininkai didieji ir tam tikriems projektams Lietuvoje, galbūt tai būtų toks įkvepiantis pavyzdys. – Būtų rėmėjai, kurie tiesiog paaukoja pinigus? – Taip, tai Ukrainai kiek aukojame, kodėl Lietuvai negalime paaukoti, Lietuvai gal dar daugiau paaukotų“, – teigė Žygimantas Mauricas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, ekonomistas sako, kad Vyriausybė turi efektyviau naudoti dabartinį biudžetą kaip pavyzdį nurodydamas Lenkijos ir Lietuvos tiesiamų kelių kainas. Be to, efektyvumo valdiškas institucijas dabar sunku išmokyti, kai per kovido pandemiją didžiulės sumos pinigų buvo mestos į ekonomiką ir visose srityse vyko didžiuliai pinigų švaistymai.

„Kai tu gauni tiek pinigų, tu negali kažką efektyvinti. Suko žmonės galvą, kaip juos įsisavinti ir panaudoti, negu iš tikrųjų jų tiek reikėjo? Tai tokio švaistymo nėra buvę pasaulio istorijoje visų pirmą, bet Lietuvos istorijoje tai tikrai nėra buvę, aš pats žiūrėjau, pavyzdžiui, paimkime akademinę veiklą, kiek buvo prirašyta visokių darbų, kovido poveikis lėlių pardavimams ir jų šukuosenų spalvai, nu ten absurdai visiški. Ir ten 200 000, 100 000 eurų“, – pasako Žygimantas Mauricas.

REKLAMA

Reikia naikinti lengvatas šildymui ir ūkininkams

Ekonomistas įsitikinęs, kad Lietuva bene daugiausiai būtų laimėjusi per šią konservatorių kadenciją, jei tik laimėjusi rinkimus būtų padariusi tikrą mokesčių reformą ir užkamšiusi mokestines lengvatas.

„Jeigu mums būtų pavykę mokesčių reformą įgyvendinti, kuri buvo planuojama jau 3-4 metus, iš karto po rinkimų, per pandemiją, nes buvo daug kitų iššūkių ir niekas būtų net nepastebėję tos reformos“, – sakė Žygimantas Mauricas.

REKLAMA

Be to, kadangi energetinės krizės nebėra, dujos ir elektra nebekainuoja tiek, kiek karo pradžioje, tad remti visų žmonių ir kompensuoti šildymą, taip pat jau nebereikia.

„Bandyti naikinti išimtis kiek įmanoma labiau, kaip pavyzdys – lengvata šildymui centralizuotam. Ji tokia nei šis, nei tas. Didelę dalį naudos gauna turtingi gyventojai, kurie turi daug turto paveldėto dažniausiai, kažkokių didelių plotų ir panašiai“, – teigia Žygimantas Mauricas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ekonomistas ragina naikinti kuo daugiau lengvatų, net ir ūkininkams, nors šie visai neseniai ir protestavo su savo traktoriais sostinėje po Vyriausybės ir Seimo langais.

„Pavyzdys ūkininkai, kurie turi daug išimčių ir mokesčių moka mažiau, reikėtų jiems mokesčius taikyti didesnius ar ne? – Joks sektorius neturėtų būti išskirtinis, juolab, kad ūkininkai gauna nemažai subsidijų“, – teigė Žygimantas Mauricas.

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „33min. su Artūru Anužiu“ Žygimantas Mauricas kalbėjo ne tik apie mokesčius, bet ir apie lengvatas, kitus šaltinius, iš kur valdžia galėtų gauti papildomų pinigų. Be to, ekonomistas tvirtina, kad mes įeiname į laikotarpį, kai į blokus susiskaldęs pasaulis jau pradėjo ekonominį karą.

REKLAMA

Daugiau apie geopolitiką ir apie santykius su kaimynais, karus ir Vakarų valstybes jau ne kartą kalbėta „33min. su Artūru Anužiu“ laidose. Apie krašto gynybą ir pasirengimą galimam Rusijos pulimui kalbėta su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku bei gynybos ekspertais Gintaru Ažubaliu bei Vaidotu Malinioniu. Apie tai, kad Lietuvos kariuomenė nėra pilnai apginkluota pasakojo ir buvęs kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas. Be to, kaip Lietuvai sekasi išlaikyti savo valstybingumą ir sveikas institucijas pasakojo ekonomikos profesorius Raimondas Kuodis.    

 „33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale.    

Ignitis galėtų paaukoti 100 mln
ESO dar 100 mln
Maxima 200 mln
Kiti PC dar 200 mln
Seimo nariai atsisakyti kanceliarinių - dar 5 mln
Stadionas dar 200 mln
ar reikalingas stadionas-ne, tai tas pinigų sumas ir reikia aukoti, o ne stadionus statyti, ar žaidimų kompiuterius pirkti. O didieji verslininkai patys melžia valstybę įvairių subsidijų ir projektų pagalba, nesitikėkit iš jų nieko.
reikia mažiau vogt ir viskam užteks
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų