• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, dalyvaudamas Pasaulio sveikatos asamblėjoje Ženevoje, į ją stebėtojo teisėmis Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) ragino pakviesti Taivaną.

 Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, dalyvaudamas Pasaulio sveikatos asamblėjoje Ženevoje, į ją stebėtojo teisėmis Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) ragino pakviesti Taivaną.

REKLAMA

„Atsižvelgiant į pasaulinę karo, konfliktų ir krizių sukeliamą žalą, labai svarbu mokytis iš tų šalių, kurios pasižymi puikiais atsako į pandemijas rezultatais. Taivano indėlis, įskaitant patirtį sveikatos saugumo, ligų prevencijos ir krizių valdymo srityse, yra neįkainojamas. Nepagrįstas Taivano indėlio atmetimas kelia abejonių dėl mūsų įsipareigojimo „Sveikata visiems, visi už sveikatą“, – Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime cituojamas A. Dulkys.

Dalyvaudamas gegužės 27–birželio 1 dienomis vykstančioje asamblėjoje ministras taip pat pabrėžė, kad Rusijos daromi nusikaltimai atima ukrainiečių galimybę gauti tinkamas sveikatos paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA

„Nesiliaujantys išpuoliai prieš Ukrainos sveikatos priežiūros sektorių kelia siaubą, o žmonių žūtys yra siaubingos ir neatleistinos. Šioje plačiai paplitusioje žmogiškoje tragedijoje visiškai solidarizuojamės su Ukraina ir jos žmonėmis ir griežtai smerkiame Rusijos karinę agresiją“, – kalbėjo A. Dulkys.

REKLAMA

Asamblėjoje jis pristatė Lietuvos poziciją dėl Pandemijų valdymo susitarimo ir Tarptautinių sveikatos priežiūros taisyklių (TSPT) pakeitimo, susijusio su infekcinių ligų valdymu.

„Kaip parodė procesas, pradinis ambicingas Pandemijos susitarimo rengimo terminas yra nepakankamas, esame pasiryžę ir toliau dėti bendras pastangas, kad parengtume prasmingą susitarimą, kuris pelnytų visuomenės pasitikėjimą. Būtina išlaikyti susitarimo patikimumą ir skaidrumą, suteikiant pakankamai laiko būtinoms pasaulinėms ir vidaus procedūroms, taip pat konsultacijoms su visuomene“, – teigė ministras.

REKLAMA
REKLAMA

Asamblėjoje svarstomi svarbūs visuomenės ir asmens sveikatos klausimai, tokie kaip pasirengimas ir atsakas į ekstremalias sveikatai situacijas, infekcijų prevencija ir kontrolė, visuotinė sveikatos priežiūros aprėptis, lėtinės neinfekcinės ligos, reprodukcinė sveikata, motinų ir vaikų mirtingumas, kovos su tuberkulioze strategija, atsparumas antimikrobinėms medžiagoms, klimato kaita ir sveikata.

Asamblėjos metu aptariamas PSO reformos įgyvendinimas, pasaulinių sveikatos sektoriaus strategijų dėl ŽIV, virusinio hepatito bei lytiniu keliu plintančių infekcijų svarstymas, globali strategija ir veiksmų planas visuomenės sveikatos, inovacijų bei intelektinės nuosavybės srityse bei kiti svarbūs visuomenės ir asmens sveikatos bei strateginiai organizacijos valdymo klausimai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų