• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aptiktas pirmasis pėdsakas, kurį paliko dar pavasarį dingusi 19-metė kėdainietė Viktorija Kulčiūnaitė. Policija per kratą rado dingusiosios asmens dokumentą. Bylai vadovaujantis prokuroras sakė, kad merginos dingimo paslaptį gaubia nemažai versijų, o tyrimą ypač apsunkina merginos „priešistorė“ ir spontaniškas būdas.

Aptiktas pirmasis pėdsakas, kurį paliko dar pavasarį dingusi 19-metė kėdainietė Viktorija Kulčiūnaitė. Policija per kratą rado dingusiosios asmens dokumentą. Bylai vadovaujantis prokuroras sakė, kad merginos dingimo paslaptį gaubia nemažai versijų, o tyrimą ypač apsunkina merginos „priešistorė“ ir spontaniškas būdas.

REKLAMA

Prokuroras pasidalijo, kas galimai galėjo atsitikti merginai, o jos močiutė nuogąstavo, kad anūkę galėjo ištikti nelaimė.

Papasakojo apie merginos planus prieš dingimą

Kauno apygardos 1-ojo skyriaus prokuroras Andrejus Klimaševskis portalui tv3.lt patvirtino, kad merginos pasas iš tiesų buvo rastas. Jokių kitų merginos pėdsakų nebuvo aptikta.

Pareigūnai atliko kratą vienoje iš vietų, kur Viktorija buvo linkusi lankytis. Ten policija ir rado pasą. Kaip sakė prokuroras, žmonės patys pateikė dokumentą, neslėpdami, kad jį turi.

REKLAMA
REKLAMA

Anot prokuroro, šiuo metu atliekami visi reikalingi ikiteisminiai tyrimai, byla perduota į Kauno apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą, kur iš policijos pareigūnų sudaryta atskira tyrimo grupė specialiai V. Kulčiūnaitės dingimui išsiaiškinti.

REKLAMA

„Atliekama aibė veiksmų. Kol kas – be vaisių“, – sakė jis.

Apie V. Kulčiūnaitės dingimą sakė A. Klimaševskis atsiliepė taip: „Labai keistai išėjo žmogus. Be daiktų, be dokumentų.“

Visgi prokuroras minėjo, kad tyrimą apsunkina viena esminė detalė – mergina buvo spontaniško būdo ir jos buvo galima tikėtis, kad netikėtai ims ir išeis.

„Ji norėjo prieš tai išvykti į užsienį. <...> Netgi buvo pasidariusi testą, bet paskutinę sekundę kažkodėl persigalvojo. Kai priešistorė tokia, tai niekas nežino, ar žmogui šovė į galvą ir jis išvažiavo, ar visgi kažkas kriminalinio nutiko“, – apie merginos elgesį prieš jai dingstant be žinios sakė prokuroras.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau galima kelti įvairių versijų, kur prapuolė V. Kulčiūnaitė, sakė jis. Pavyzdžiui, ji galėjo spontaniškai arba įkalbėta kitų asmenų, sugundyta darbo užsienyje, išvykti svetur. Galėjo tapti ir nusikaltimo arba nelaimingo atsitikimo auka, neatmetė prokuroras.

Įtarimai  dėl V. Kulčiūnaitės paslaptingo dingimo nėra pareikšti nė vienam asmeniui. Ji ieškoma kaip dingęs be žinios asmuo.

Kauno apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informavo portalą tv3.lt, kad merginos paieškos tęsiamos ir kad pareigūnai rankų nenuleidžia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Močiutė kelia versiją, ar Viktorijos pasu norėta pasinaudoti

Trečiadienį V. Kulčiūnaitės močiutė Laimutė portalui tv3.lt pasakojo, kad anūkės asmens dokumentas buvo rastas tuščiame negyvenamame bendrabučio kambaryje. Tame pačiame name gyvena Viktorijos draugė Inesa, su kuria mergina praleido dvi paskutines paras prieš dingimą.

Policija apieškojo patalpą, nes gavo žinią, kad Viktorijos pasą galimai turi artima draugė Inesa.

Kaip pasakojo Viktorijos močiutė, anūkės pasą norėta parduoti praėjus maždaug dviem savaitėms nuo dingimo. Mergina, kuriai SMS žinute atėjo pasiūlymas įsigyti šį asmens dokumentą, žinutę parodė Viktorijos močiutei, o vėliau perdavė ir policijai.

REKLAMA

„Mums tik keista, kad siūlė pardavinėti tą pasą. Matyt, žinojo, kad Viktorijai jis bus nereikalingas. Ir policija paėmė tą pasą“, – tv3.lt komentavo Laimutė.

Viktorijos seneliai nežinojo, kad anūkė savarankiškai pasigamino pasą dar balandžio mėnesį. Močiutė teigė paso iš viso nemačiusi, o merginos tapatybės kortele, nors ši buvo įlūžusi, suklijuota, naudotis buvo galima. Tapatybės kortelė taip ir liko Viktorijos senelių namuose.

„Prieš dingimą Viktorija dvi dienas buvo pas Inesą, ir Viktorijos mama matė – pas juos bendra virtuvė tame bendrabutyje. Ir kavą jos sekmadienį ryte gėrė. Paskui Viktorija atėjo pas mane ir paskui kaip išėjo, taip išėjo su visam. Kai paklausiau, kada grįši, sako, po poros valandų. Sakė einanti iki miesto. Na ir viskas. Vakare skambinome pusę 11 val., nekėlė. <...> Pirmadienį visą dieną nekėlė ragelio, antradienį telefonas dar veikė iki 7:30 ryto. Senelis paskambino ir paskui išsijungė“, – įvykių eigą pasakojo Viktorijos močiutė.

REKLAMA

Pasak jos, anūkė išeidama su savimi neėmė jokių kitų daiktų, tik telefoną. Įprastai ji neapsikraudavo daiktais, net šukų nesinešdavo su savimi – „tai ne jos mada“, sakė Laimutė.

Susirūpinusi močiutė atskleidė savo įtarimus, kas galėjo nutikti anūkei. „Paprasčiausiai arba jos jau nėra gyvos, arba galėjo ją išvežti“, – sakė Laimutė.

Paieškos tęsiasi

V. Kulčiūnaitė dingo šių metų gegužės 23 dieną, nuo to laiko praėjo kiek daugiau nei 4 mėnesiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Merginos paieškoms policija buvo pasitelkusi ir kinologus su šunimis, ir dronus apžiūrėti vandens telkiniams apylinkėse. Deja, šios paieškos norimų rezultatų nedavė. Rastas pasas – vienintelis Viktorijos paliktas pėdsakas.

Merginos ūgis siekia apie 160 cm. Paskutinį kartą ji matyta vilkinti mėlynus džinsus, rožinį megztinį, mėlyną striukę ir rožinius sportbačius. Asmenis, mačiusius Viktoriją ar turinčius žinių apie jos buvimo vietą, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnus telefonu (8 655) 65227 arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.  

Bet į užsienį juk be paso neišvažiuosi.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų