Kėdainiuose dingusios 19-metės byloje – naujas siūlo galas: merginos močiutė tikina, kad rastas asmens dokumentas

Kaip į vandenį prapuolusios 19-metės Viktorijos Kulčiūnaitės byloje – naujas posūkis. Policijos pareigūnai rado merginos asmens dokumentą tame pačiame bendrabutyje, kur Viktorijos draugės šeima nuomojasi būstą. Prieš dingimą Viktorija dvi dienas praleido kartu su šia bičiule, prisiminė merginos močiutė Laimutė.

Kėdainiuose gyvenanti V. Kulčiūnaitė pradingo dar šių metų pavasarį. Gegužės 23 dieną, sekmadienį, ji sulaukė telefono skambučio, pasakė kartu gyvenančiai močiutei, kad netrukus grįš ir išėjo iš namų. Tačiau mergina negrįžo, kaip buvo žadėjusi.

Buvo bandymų parduoti asmens dokumentą

Per keturis dingimo mėnesius policija merginos ieškojo įvairiais būdais: atsekė paskutinę telefono buvimo vietą, pasitelkė kinologus su šunimis, dronais naršė vandens telkinių prieigas. Atrodė, kad mergina pradingo be jokio pėdsako.

Ir tik visai neseniai pareigūnai aptiko siūlo galą – rado Viktorijos pasą tame pačiame bendrabutyje, kur gyvena jos artima draugė Inesa. Šią informaciją portalui tv3.lt patvirtino Viktorijos močiutė.

Asmens dokumentas rastas tuščiame negyvenamame bendrabučio kambaryje. Kadangi kambarys apleistas, neturintis durų, jame neretai rinkdavosi pasibūti jaunimas, sakė ponia Laimutė.

Policija apieškojo šią patalpą, nes gavo žinią, kad Viktorijos pasą galimai turi Inesa. Kaip pasakojo Viktorijos močiutė, anūkės pasą norėta parduoti praėjus maždaug dviem savaitėms nuo dingimo.

Mergina, kuriai SMS žinute atėjo pasiūlymas įsigyti šį asmens dokumentą, žinutę parodė Viktorijos močiutei, o vėliau perdavė ir policijai.

„Mums tik keista, kad siūlė pardavinėti tą pasą. Matyt, žinojo, kad Viktorijai jis bus nereikalingas. Ir policija paėmė tą pasą“, – tv3.lt komentavo Laimutė.

Viktorijos seneliai nežinojo, kad anūkė savarankiškai pasigamino pasą dar balandžio mėnesį. Močiutė teigė paso iš viso nemačiusi, o merginos tapatybės kortele, nors ši buvo įlūžusi, suklijuota, naudotis buvo galima. Tapatybės kortelė taip ir liko Viktorijos senelių namuose.

Prieš dingimą laiką leido su artima drauge

Paskutines dvi paras prieš dingimą Viktorija praleido kartu su drauge Inesa. Pasak ponios Laimutės, abi merginos draugiškai sutarė. Viktorija dažnai lankydavosi bičiulės namuose, nes, pasirodo, tame pačiame name gyvena ir Viktorijos mama.

Viktorija su drauge Inesa pažįstama nuo mažų dienų – galima sakyti, kartu išaugo tame name. Paskutiniu laiku, apie mėnesį, ji su ja daugiausiai bendravo, prisiminė Laimutė.

Tačiau dingus Viktorijai ir prasidėjus policijos apklausoms, Inesa neigė mačiusi Viktoriją paskutiniu metu. „Ji viską neigia, kad ir nematė ir t. t. O visi žmonės, kas matė, paliudijo, kad matė prieš tai ir šeštadienį, kai ėjo į miestą iki parduotuvės“, – sakė Viktorijos močiutė.

REKLAMA

Kaip žinoma, mergina sekmadienį vakare dingo.

„Prieš dingimą Viktorija dvi dienas buvo pas Inesą, ir Viktorijos mama matė – pas juos bendra virtuvė tame bendrabutyje. Ir kavą jos sekmadienį ryte gėrė. Paskui Viktorija atėjo pas mane ir paskui kaip išėjo, taip išėjo su visam. Kai paklausiau, kada grįši, sako, po poros valandų. Sakė einanti iki miesto. Na ir viskas. Vakare skambinome pusę 11 val., nekėlė. <...> Pirmadienį visą dieną nekėlė ragelio, antradienį telefonas dar veikė iki 7:30 ryto. Senelis paskambino ir paskui išsijungė“, – įvykių eigą pasakojo Viktorijos močiutė.

Pasak jos, anūkė išeidama su savimi neėmė jokių kitų daiktų, tik telefoną. Įprastai ji neapsikraudavo daiktais, net šukų nesinešdavo su savimi – „tai ne jos mada“, sakė Laimutė.

Įtaria, kad nutiko blogiausias scenarijus

Portalas tv3.lt teiravosi, kas gi galėjo atsitikti merginai. Močiutė sakė, kad sklando įvairių gandų ir versijų, tačiau niekas tiesos nežino.

„Paprasčiausiai arba jos jau nėra gyvos, arba galėjo ją išvežti“, – savo įtarimus atskleidė Laimutė.

Jos nuomone, su Viktorijos dingimu susiję žmonės, sužinoję, kad šeima kreipėsi į policiją pagalbos, „spėjo galus paslėpti“.

Laimutė pasakojo, kad į paieškas įsitraukus policijai, Inesos šeima su ja susisiekė ir uždavinėjo keistus klausimus.

„Sujudimas buvo. Jeigu jie nekalti, tai ko jiems judėti? Jie man pradėjo skambinėti. Klausė, ar Viktorija Prancūzijoje, Graikijoje turi giminių“, – sakė ji.

Močiutė taip pat įtarė galimą pagrobimą: „Jaunimas sako, išvežta. Čia versijų visokių yra.“

Viktorija visada susisiekdavo su artimaisiais, pranešdavo, kur esanti ir atsiliepdavo į skambučius, tvirtino močiutė. Tą patį vakarą, kai ėmė nekelti ragelio, kilo įtarimas, kad merginai kažkas rimta galėjo nutikti.

Tyrimas tęsiasi

Ikiteisminį tyrimą birželio viduryje į rankas perėmė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos 1-asis skyrius. Prieš tai atvejį tyrė Kėdainių policijos komisariato tyrėjai.

REKLAMA

Kaip anksčiau pasakojo Kauno apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Odeta Vaitkevičienė, šios valdybos pareigūnai jau senokai tęsia merginos paiešką.

Merginos ūgis siekia apie 160 cm. Paskutinį kartą ji matyta vilkinti mėlynus džinsus, rožinį megztinį, mėlyną striukę ir rožinius sportbačius.

Asmenis, mačiusius Viktoriją ar turinčius žinių apie jos buvimo vietą, prašome kreiptis į Kauno apskr. VPK Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnus telefonu (8 655) 65227 arba skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.  


Rašyti komentarą...
A
Antanas
2021-09-30 13:50:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu ir draugai šiais laikais
Atsakyti
-5

A
Algis
2021-10-01 16:18:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ieskoti siulo galo tarp draugu
Atsakyti
0

V
Violeta Le
2021-10-03 12:34:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neduok dieve tokių draugių
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (32)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų