Gitanas Nausėda Daukanto aikštės rūmuose sveikinasi su nevyriausybinių organizacijų atstovais, tarp kurių – ir Lietuvos pensininkai. Prezidentas susitikimo pradžioje akcentuoja, kad Lietuvoje padaugėjo skurstančių. Ir užsimena apie NT mokestį, kurio senjorai baiminasi.
„Pirmas būstas turėtų būti nemokamai, žinokit, visiems. Neapmokestinamas turėtų būti. Tie namai, kuriuose žmonės gyvena ir ne tik pensininkams, ir jaunos šeimos“, – teigia „Bočių“ bendrijos pirmininkė Vilija Tūrienė.
„Labai svarbu, kad žmonės, kurie gauna šildymo kompensacijas ir paramą, kad jie nemokėtų visai NT mokesčio tuo metu, kol jie gauna, o į išimtinius sąrašus patektų pensinio amžiaus žmonės, vieniši tėvai, vienišos mamos“, – sako skurdo mažinimo organizacijų tinklo vadovė Aistė Adomavičienė.
Projektas skęsta chaose
Seime NT mokesčio projektas skęsta chaose. Dar pirmadienį Finansų ministerija koregavo pirminį savo siūlymą ir NT mokesčio grindis siūlė savivaldybėms nusistatyti pačioms, tačiau ne bet kokias, o diapazone nuo 20 iki 80 tūkst. eurų.
„Tas modelis, kuris bent jau dabar yra įregistruotas, jis reiškia tą patį miestiečių, kelių kurortų, didžiųjų miestų mokestį. Akivaizdu, kad dalis dabartinės daugumos gerai žaidžia savo elektorato atžvilgiu. Didžioji dalis ne didžiųjų miestų galės nustatyti tą kartelę ir atleisti žmones nuo nekilnojamojo turto mokesčio“, – teigia Seimo narė, konservatorė Ingrida Šimonytė.
Per parą šis pasiūlymas jau spėjo pasenti.
„Tikrai galutinio Vyriausybės sprendimo nėra ir, kiek mes kalbėjomės, kad korekcijos Vyriausybėje bus padarytos“, – sako Saulius Skvernelis.
Pas G. Nausėdą apsilankiusios Nevyriausybinės organizacijos turi ir kitų pasiūlymų mokesčių reformai – siūlo dar labiau didinti pelno mokestį.
„Ne taip simboliškai didinti vienu procentu pelno mokestį, bet per penkis metus jį padidinti iki 20 procentinių punktų, priartėti prie Europos Sąjungos vidurkio, kas leistų labiau finansuoti biudžetą ir viešąsias paslaugas“, – sako A. Adomavičienė.
Verslo atstovų siūlymas
Iš karto po pensininkų Prezidentūroje apsilankęs verslas žeria kritiką visai mokesčių reformai.
„Ši mokesčių reforma padarys neigiamą poveikį šalies ekonomikai, šalies verslui, verslo konkurencingumui. Tos nuostatos, kurios yra numatytos pakete, turbūt yra pačios blogiausios, kurias būtų galima pritaikyti“, – tikina bendrovės „Lietkabelis“ vadovas Sigitas Gailiūnas.
Verslas siūlo šalies gynybai reikalingas lėšas surinkti ne tik 1 procentu padidinus pelno mokestį, bet ir vienu procentu pakelti PVM mokestį.
Daugiau apie tai sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše.







































































































































































































































































