„Taip, aš pažįstu, nes mes bendraudavom informacijos tikslais“, – interviu LRT trečiadienį sakė D. Dargis.
„Dėl žurnalistinės veiklos (bendraudavome – BNS), nes apie T. Kasputį esu rašęs straipsnį ir dar buvo paruošta ateityje paruošti straipsnį, bet pastarąją visą vasarą aš girdėjau įvairiausius mano atžvilgiu pradėtus grasinimus, perspėjimus, kad su manimi bus susidorota. Aš visą vasarą girdėjau ir greičiausiai šitas įvykis ir buvo visų tų man perduotų žodžių, kaip sakoma, finalas“, – kalbėjo jis.
Kriminalų rašytojas teigia, jog tyrimas galimai pradėtas dėl straipsnio apie vieną žmogų, tačiau šiuo metu negali jo įvardinti.
„Deja, kol kas mes negalime visko atskleisti, nes supraskite, kad aš esu išėjęs su apykoje, aš tikrai nenoriu grįžti atgal ten, kur buvau, todėl negaliu nusišnekėti, prisišnekėti arba padėti jums visus faktus ant stalo, ką turime patys susirinkę“, – kalbėjo D. Dargis.
Įtariamojo advokatė Aušra Ručienė tikina, jog visa medžiaga, kuri yra aktuali ikiteisminiam tyrimui ir D. Dargio gynybai, bus pateikta ikiteisminio tyrimo institucijoms.
D. Dargiaus gynėjai apskundus jam skirtą mėnesio suėmimą, Kauno apygardos teismas šią kardomąją priemonę pakeitė mėnesio intensyvia priežiūra, todėl įtariamasis trečiadienį paleistas į laisvę, tačiau jis turės nešioti apykoję.
Įtariamasis įpareigotas nuolat būti gyvenamojoje vietoje, išskyrus laiką nuvykti į teisėsaugos institucijas pagal jų šaukimą.
Jam taip pat skirtas 20 tūkst. eurų dydžio užstatas ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti iš gyvenamosios vietos, įtariamasis įpareigotas nebendrauti bei neieškoti ryšių su tam tikrai asmenimis.
Teisėjų kolegijos vertinimu, švelnesnės kardomosios priemonės bus pakankamos užtikrinti kaltinamojo dalyvavimą procese, netrukdomą bylos nagrinėjimą teisme ir nuosprendžio įvykdymą.
Teisėsauga kriminalų žurnalistą ir knygų apie nusikalstamą pasaulį autorių D. Dargį sulaikė rugsėjo 18-ąją, vykdydama tyrimą dėl prekybos poveikiu.
Šiame tyrime įtarimai korupciniais nusikaltimais pateikti dar dviem asmenimis, žiniasklaida įtariamaisiais anksčiau įvardijo O. Jūroną ir A. Jušinskį.
Vieno iš jų gynėjo skundą išnagrinėjęs Kauno apygardos teismas anksčiau antradienį nusprendė palikti mėnesio suėmimą, motyvuodamas tuo, kad suėmimas buvo skirtas pagrįstai, todėl keisti kardomosios priemonės švelnesne nėra pagrindo.
Trečio įtariamojo, kuriam buvo skirtas trijų mėnesių suėmimas, skundą teismas išnagrinėjo antradienio popietę. Teisėjų kolegija paliko galioti paskirtą kardomąją priemonę – suėmimą, tačiau iš nutarties pašalino vieną iš suėmimo skyrimo pagrindų – trukdymą procesui.
Teismas nusprendė, kad buvo sąlygos įtariamajam skirti suėmimą, tačiau nesutiko su apylinkės teismo išvada, kad įtariamasis gali trukdyti procesui.
Kaip anksčiau sakė ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis prokuroras R. Gailevičius, įtariamieji iš Kauno apskrities gyventojo, užsiimančio individualia veikla, galimai reikalavo didelės sumos pinigų už tai, kad pasinaudodami įtaka padėtų spręsti problemas valstybės institucijose.
Anot prokuroro, prašyto kyšio suma siekia daugiau nei 250 bazinių socialinių išmokų. Teisėsaugos duomenimis, įtariamieji pasidalijo šią sumą veikdami bendrininkų grupėje.
46 metų D. Dargis žiniasklaidoje dirba nuo 1995 metų, yra parašęs knygų apie žinomus Lietuvos nusikaltėlius. Pernai jis sukūrė kriminalinės dokumentikos serialą „Remyga“, šiemet pristatė knygą „Kriminalinis Kaunas 1990–2024-ieji“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!