REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienio vakarą prie savo namų Vilniuje buvo užpultas ilgametis velionio Aleksejaus Navalno bendražygis, buvęs regioninių štabų tinklo vadovas Leonidas Volkovas. Plaktuku Vilniuje sudaužytas Rusijos opozicijos veikėjas įsitikinęs, kad jo užpuolimas yra Rusijos slaptųjų tarnybų darbas.  

Antradienio vakarą prie savo namų Vilniuje buvo užpultas ilgametis velionio Aleksejaus Navalno bendražygis, buvęs regioninių štabų tinklo vadovas Leonidas Volkovas. Plaktuku Vilniuje sudaužytas Rusijos opozicijos veikėjas įsitikinęs, kad jo užpuolimas yra Rusijos slaptųjų tarnybų darbas.  

REKLAMA

Apie tai, ar sulauksime ir daugiau teroristinių išpuolių, naujieno portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ diskutuoja politologas, Seimo narys Raimundas Lopata ir rašytojas Dailius Dargis.

Kaip vertinate šį užpuolimą?

D. Dargis: Kiek teko skaityti ir girdėti iš viešos bei neviešos erdvės, tai pasijungė aukščiausio lygio kriminalistai – tie, kurie išaiškino sudėtingiausius pastarųjų dešimtmečių Lietuvos kriminalines gaujas, grupuotes. Norėčiau tikėti, kad tą specializuotą nusikaltimą įvykdęs žmogus bus surastas ir išaiškintas. Tik manau, kaip visada bus problema – kas yra tikrieji užsakovai ir jo motyvai. Manyčiau, kad tas žmogus, kuris tai padarė, labai abejoju, kad jis žino savo tikruosius užsakovus.

Greičiausia, tai bus probleminis personažas, asmuo, kuris vykdė užsakymą už tam tikrą pinigų sumą ir tenka girdėti, kad prasidėjus karui, į Lietuvą atvažiuoja įvairiausios spalvingos kriminalinės praeities ir dabarties žmonės iš Rusijos, Baltarusijos, tos pačios Ukrainos ir vykdo tam tikrus drastiškus nusikaltimus. Tos sumos, kurias jie gauna, yra juokingos – siekia apie 3000 eurų. Tai parodo kokio lygio žmonės yra samdomi tokioms užduotims atlikti. Tikrai nemanau, kad bus kažkoks ypatingas veikėjas. Neatmeskim ir to, jog tai galėjo būti Rusijos tarnybos užduotis, kruvinoji misija.

REKLAMA
REKLAMA

Ką tas pats užpuolimo faktas reiškia?

R. Lopata: Tų versijų yra, bet visi laikosi pagrindinės ir nėra priežasties ja netikėti. Iš tikrųjų, jos su Volkovo užpuolimu perauga į kitą stadiją, nes prieš tai buvo įvairūs chaoso elementai: skambučiai į mokyklas, paminklų niokojimas, kas atsitiko ir Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje. Galima sutikti su teze, kurią pripažįsta mūsų spec. tarnybos – yra peraugta į naują pakopą hibridinių atakų, šiuo atveju net vadinama politiniu terorizmu. 

REKLAMA

Šis užpuolimas signalizuoja, kad tokių provokacijų Lietuvoje gali būti ir daugiau. Kaip tai vertinate?

R. Lopata: Spec. tarnybos neatmeta tokios galimybės ir jų pristatytoje veiklos ataskaitoje, kalbant apie grėsmes ir galimas perspektyvas, ta tendencija yra pabrėžiama. Lietuva yra pasirinkta greičiausiai dėl Volkovo asmenybės, paskutinių jo pareiškimų artėjant prezidento rinkimams ir dėl bendražygystės su žuvusiu Navalnu. Į smulkmenas nesileidžiant, visuomenei buvo pasakyta apie suintensyvėjusias veikas Rusijos spec. tarnybų ir tai yra faktas. Kokio laipsnio bus intensyvumas – klausimas lieka atviras.

REKLAMA
REKLAMA

Ar ne per daug įsileidome žmonių, kurie galėtų mums sukelti problemų ateityje?

D. Dargis: Aš pacituosiu vieną privačios paštininkės mintį su vienu labai aukšto lygio teisėsaugininku, kuris tiria, stebi kriminalinius procesus Lietuvoje ir vos prasidėjus karui Ukrainoje pasakė, kad yra didžiulė grėsmė, jog į Lietuvą pradės plūsti probleminiai žmonės. Ginklai pradės važiuoti, kurie galbūt buvo panaudoti jau įvykdytuose nusikaltimuose ne vien Ukrainoje, bet ir Baltarusijoje, Rusijoje. Galų gale, žmonių kaita – kurie galbūt atvyks, padarys kokį prasižengimą ir išvyks.

Visą pokalbį pamatykite vaizdo įraše straipsnio pradžioje. 

tv3.lt

Is vienu ruskiu masinas atimdineja del registracijos o del kito ruskio visus mentus ant koju sukele.
Valdziai reiktu apsispresti
Baikit rašinėti apie tuos nusikaltelius banditus, pabėgusius iš savo Ruskino.
Nausėda kuria rusakalbiais gerovės valstybė, jau 200 tūkst isileido
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų