Darganoti orai baigsis: atkeliauja šaltukas

Lietuvoje įsivyravo rudeniška dargana: lietus, vėjas, rūkas. Šiam sezonui tai yra įprasti reiškiniai, tačiau turėtume sulaukti ir šaltų, žiemiškų orų. Jau atkeliauja ir šaltukas. 

20

Prognozuojama, kad lapkričio antrojoje pusėje bus apie 0,5 °C šalčiau nei įprastai būna, o kritulių kiekis numatomas iki 30 % mažesnis nei įprastai.

„Lapkritį įprastai ateina jau šaltesnės naktys ir tų šlapdribų jau būna daugiau, ir pasninga. Nors temperatūra mažai skirsis nuo normos, visgi šaltesnių dienų jau pasitaikys“, – apie lapkričio orus kalbėjo klimatologas Donatas Valiukas.

Artėjant gruodžiui, žinoma, kad vidutinė metinė šio mėnesio temperatūra Lietuvoje yra neigiama (– 1,9 laipsniai). Tik pajūryje temperatūra yra aukštesnė. Ten vyksta kitokie procesai, nei likusioje Lietuvos dalyje. Jūra šildo miestą, todėl gruodį ten vyrauja teigiama temperatūra. Taigi – žiema nebe už kalnų.

Artimiausi orai

Antradienį daugelyje rajonų numatomas lietus. Temperatūra kils iki 8–10 laipsnių, Vilniuje iki 6–7 laipsnių šilumos.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gražiausi rudens kadrai: besikeičianti Lietuvos gamta

Artimiausią naktį numatomas lietus, vietomis smarkus. Temperatūra bus 5–7 laipsniai šilumos, pajūryje iki 9 laipsnių šilumos.

Rytojaus dieną daug kur taip pat palis, vyraus nedidelis lietus. Temperatūra kils iki 9–11 laipsnių šilumos.

Ketvirtadienis apniukęs, bet be lietaus 

Ketvirtadienio naktį Vilniuje temperatūra nukris iki 5 laipsnių, pajūryje laikysis 7 laipsnių temperatūra, o kituose rajonuose bus apie 6 – 7 laipsniai šilumos. Žymesni krituliai Lietuvoje mažai tikėtini, dangus bus debesuotas su menkais pragiedruliais. Vėjas – nežymus. Vilniuje ir Šiauliuose galimas rūkas.

Dieną šils iki 6 – 7 laipsnių, pajūryje iki 10 laipsnių šilumos. Diena turėtų būti debesuota, bet žymesnis lietus neprognozuojamas. Vėjas – nežymus.

Penktadienį – rūkas 

Penktadienio naktį laikysis 2 – 4 laipsniai šilumos, o pajūryje iki 7 laipsnių šilumos. Numatomas vėjas – 3 – 8 m/s. Naktis prognozuojama debesuota su pragiedruliais, be kritulių. Daugelyje rajonų numatomas rūkas. 

Dieną šils iki 5 – 7 laipsnių šilumos, pajūryje iki 9 laipsnių šilumos. Numatomas 5–8 m/s vėjas. Krituliai nenumatomi, bet bus debesuota – saulės nepamatysime.

REKLAMA

Savaitgalį temperatūra kris žemiau nulio

Šeštadienio naktį temperatūra nukris žemiau nulio, kai kur, labiausiai tikėtina rytinėje Lietuvos dalyje, sulauksime 4 laipsnių šalčio. Galimas rūkas.

Dieną šils iki 6 – 8 laipsnių, pajūryje iki 9 laipsnių. Dangus pragiedrės, todėl bus maloniai saulėta, bet stiprės vėjas.

Sekmadienio naktį jau daugiau rajonų pajus, kaip termometro stulpelis krenta žemiau 0 laipsnių, stiprės vėjas. 

Dieną šils iki 3 – 4 laipsnių, bus saulėta, bet dėl vėjo gana žvarbu.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų