• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Bendrovės „Vilniaus energija“ patalpose ketvirtadienį atliktos kratos. Ji įtariama dirbtinai didinusi šilumos tarifą, kuris šiuo metu vilniečiams siekia 30,43 cento (su PVM) už kilovatvalandę.

REKLAMA
REKLAMA

Kaltinimus vadina nepagrįstais

„Vilniaus energiją“ valdančios prancūzų įmonės „Dalkia Eastern Europe“ vadovas Jeanas Sacreste'as penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė, kad kratos tėra puolimas ir neigė įmonės kaltę.

REKLAMA

„Visame pasaulyje veikiančios, pirmaujančios Europoje, energetikos kompanijos „Dalkia“ bendrovės „Vilniaus energija“ ir „Litesko“ visą savo veiklą Lietuvoje grindžia šalyje galiojančiais įstatymais, mūsų darbas yra griežtai kontroliuojamas valstybės. Nuolat teikiame „Vilniaus energijos“ ir „Litesko“ veiklos duomenis visoms šilumos ūkio įmonių veiklą prižiūrinčioms institucijoms. Visa su mūsų veikla susijusi informacija yra skaidri, žinoma ir prieinama tiek kontroliuojančioms institucijoms, tiek kitiems rinkos dalyviams. Tvirtai pasitikiu visais mūsų darbuotojais, kurie šiais klausimais dirba Lietuvoje. Visa informacija apie įsigijimus, taip pat ir biokuro, yra žinoma prižiūrinčioms institucijoms. Valstybės institucijos reguliuoja ir biokuro kainą. Todėl neabejoju, kad vakar „Dalkia“ antrinėms įmonėms mesti kaltinimai dėl biokuro pirkimo neturi realaus pagrindo“, - žurnalistams sakė J. Sacreste'as.

REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė tikintis, kad visi kaltinimai, kurie šiuo metu įmonei yra pateikti, greitai bus panaikinti, nes yra nepagrįsti.

„Panašu, kad visos problemos iš to, kad mes aktyviai naudojame kurą, kuris šiuo metu yra trigubai pigesnis, nei gamtinės dujos. Atrodo, kad jeigu būtume laikęsi dujų strategijos, šio susitikimo ir nebūtų“, -sakė  J. Sacreste'as.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Dalkia Eastern Europe“ vadovas skaičiavo, kad įmonė Lietuvoje veikia jau 12 metų ir per tą laiką yra investavusi per 120 mln. eurų.

Įmonei mestus kaltinimus jis buvo linkęs sieti su konkurentų noru atimti iš jų verslą: „atrodo taip, lyg kažkas nori, kad mes savo verslą Lietuvoje perleistume konkurentams. Už dyką“.

REKLAMA

Krečia dukterines įmones ir atlieka apklausas

Balsas. lt primena, kad kratas įmonės būstinėje atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai, tyrimą kontroliuoja Generalinė prokuratūra.

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atstovė spaudai Rūta Andriuškaitė portalą Balsas.lt informavo, jog kratos atliekamos ne tik „Vilniaus energijos“ bendrovėje, bet ir dukterinėse įmonėse, kurios tiekia kurą, naudojamą šilumos gamybai. Bendrovių direktorių kabinetuose imami kompiuteriai, dokumentai.

REKLAMA

„Kratos atliekamos tikrinant ikiteisminio tyrimo duomenis, ar „Vilniaus energijos“ tiekiamos šilumos kaina nebuvo dirbtinai didinama įsigyjant kurą, naudojamą šilumos gamybai. Ikiteisminis tyrimą dėl „Vilniaus energija“ valdyme dalyvavusių asmenų galimo sukčiavimo (BK 182 str. 2 d.) ir piktnaudžiavimo (BK 228 str. 2 d.) organizuoja Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento prokurorai, atlieka FNTT“, – teigta jų išplatintame pranešime spaudai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot pranešimo, Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) šių metų pradžioje kreipėsi į Generalinę prokuratūrą su prašymu pradėti ikiteisminį tyrimą dėl dviejų analogiškų šilumininkų viešųjų pirkimų, po kurių sudarytas sutartis prašoma nutraukti.

VPT paprašė policijos apklausti 17  „Vilniaus energijos“ darbuotojų. Tarp jų – komercijos direktorių Rimantą Germaną, kuris nuolat tikino, jog šilumos kaina didinama dėl pabrangusio kuro.  Šiuo metu atliekamos apklausos. Kalbama, jog kai kurių darbuotojų policija neranda.

REKLAMA

A. Janukonis: vyksta dujų ir biokuro karas

Vakar specialiųjų tarnybų atliktas kratas įmonėse „Vilniaus energija“, „Bionovus“, „Axis Industries“ ir „ICOR“, ICOR“  valdybos pirmininkas bei „Vilniaus energijos“  valdybos narys Andrius Janukonis vadino kova dėl Lietuvos energetinės ateities.

REKLAMA

„Tenka konstatuoti, kad aukščiausių šalies pareigūnų rankomis daroma viskas, kad mūsų valstybė liktų brangių importuojamų gamtinių dujų vartotoja“, - išplatintame spaudos pranešime teigė jis.

Jis aiškino, kad neatsitiktinai puolimo sulaukė būtent jų įmonių grupė, kuri yra biokuro diegimo Lietuvos šilumos ūkyje pradinininkė, aktyviausia šios rinkos dalyvė ir pagrindinė vietinio kuro diegėja šiandien. „Jau 10 metų kovojame už šalies energetinę nepriklausomybę ir esame puikus taikinys, siekiant parodyti: biokuro verslu Lietuvoje užsiimti nėra pati geriausia mintis. Tai signalas potencialiems investuotojams: biokuro verslas - pavojingas, jį plėtojant laukia didelės bėdos“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jis teigė, kad įmonė jau ne pirmus metus sulaukia grasinimų nutraukti biokuro verslą, nenaudingą su gamtinių dujų verslu susijusiems politikams. „Pagrindinis ženklas, kad mūsų biokuro veikla nepageidaujama – 2010 metais sustabdytos Prancūzijos kompanijos „Dalkia“ investicijos į Vilniaus šilumos ūkio pervedimą nuo gamtinių dujų prie biokuro.

„Esu tikras, kad neatsitiktinai būtent šiuo metu Lietuvai siekiama įpiršti suskystintų gamtinių dujų terminalo statybas. Terminalo statybų kaštai bus perkelti ant visų Lietuvos gyventojų pečių, nors turime realią ir ranka pasiekiamą galimybę rusiškas dujas, kurių kaina nevaldoma, pakeisti beveik tris kartus pigesniu lietuvišku, vietiniu, kuru“, - sakė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų