REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po Vyriausybės priimtų sprendimų dėl karantino sąlygų švelninimo ir leidimo artimiausiu metu atsidaryti visoms parduotuvėms, o nuo pirmadienio ir lauko kavinėms, grožio salonams, bibliotekoms ir kitoms įstaigoms, kai kuriems tėvams kilo dilema su mažamečiais vaikais: kur juos palikti. Premjeras trečiadienį pranešė, kad tuo turės pasirūpinti savivaldybės, tačiau jos teigė nesulaukusios oficialaus nutarimo ir nurodymų, todėl elgiasi skirtingai.

Po Vyriausybės priimtų sprendimų dėl karantino sąlygų švelninimo ir leidimo artimiausiu metu atsidaryti visoms parduotuvėms, o nuo pirmadienio ir lauko kavinėms, grožio salonams, bibliotekoms ir kitoms įstaigoms, kai kuriems tėvams kilo dilema su mažamečiais vaikais: kur juos palikti. Premjeras trečiadienį pranešė, kad tuo turės pasirūpinti savivaldybės, tačiau jos teigė nesulaukusios oficialaus nutarimo ir nurodymų, todėl elgiasi skirtingai.

REKLAMA

Vilniaus mieste tėvai iš darželių jau gauna laiškus, kur siekiama išsiaiškinti, kiek yra tėvų, kurie turi fiziškai sugrįžti į darbo vietas ir neturi, kur palikti savo atžalų. Tėvų prašoma pateikti įrodančius dokumentus, kad abu tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu, abu turi fiziškai dirbti darbo vietose ir neturi kur palikti vaikų.

Vilniaus miesto savivaldybėje nuo pirmadienio tokių tėvų vaikams ketinama atverti darželius. Atkreipiamas dėmesys į medicinos sektoriaus darbuotojus, statutinius pareigūnus, paslaugų sektoriaus darbuotojus, gamybos sektoriaus ir kitus darbuotojus, kurie negali dirbti iš namų.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos miesto savivaldybė teigė, kad nuo pirmadienio darželiai priims vaikus, kurių, tėvams išėjus į darbą, nėra kam prižiūrėti. Pasak savivaldybės, tuo pasirūpinti savivaldybes įpareigojo šalies Vyriausybė, o rekomendacijas, kaip tai turi būti organizuota, parengė Sveikatos apsaugos ministerija.

REKLAMA

Kauno savivaldybės atstovai pranešė, kad darželiai kol kas nebus atidaromi ir toliau bus dirbama nuotoliniu būdu. Jie nesulaukė oficialaus Vyriausybės nutarimo.

Skvernelis: savivaldybių pareiga pasirūpinti

Premjeras S. Skvernelis trečiadienį pranešė, kad į darbo vietas turintys sugrįžti, nebegalintys nuotoliniu būdu dirbti ir savo atžalų neturintys kur palikti tėvai dėl vaikų priežiūros galės kreiptis į savivaldybes.

Pasak premjero, savivaldybės turės pasirūpinti vaikų užimtumu, priežiūra ir maitinimu. Pačios savivaldybės turės nuspręsti, kur šios paslaugos bus teikiamos.

REKLAMA
REKLAMA

„Čia ypač aktualu žmonėms, kurie turi dirbti (arba jau galės pradėti dirbti) darbo vietoje, o ne namuose – ir neturi kur palikti vaikų. Tokiu atveju jūs turite gauti tai liudijančią darbdavio pažymą ir pateikti ją savivaldybei.

Savivaldybių pareiga – pasirūpinti jūsų ir panašių į jus vaikų užimtumu, priežiūra ir maitinimu. Kur tiksliai, kokioje vietoje, dienos centre ar kitur – tai nuspręs pačios savivaldybės“, – savo „Facebook“ paskyroje skelbė premjeras.

Vilnius ruošiasi priimti nuo pirmadienio: po 6-8 vaikus į grupę

Vilniaus miesto vicemerė Edita Tamošiūnaitė tv3.lt kalbėjo, kad nuo pirmadienio yra pasiruošę priimti daugiau vaikų į darželius tų tėvų, kurie abu turi dirbti fiziškai ir negali dirbti nuotoliniu būdu. Į grupes ketinama priimti po 6-8 vaikus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mes jau skaitėme ir žinome tą Vyriausybės nurodymą. Mes ir prieš tai tam ruošėmės. Nuo pirmadienio mūsų įstaigos priims daugiau vaikučių. Pasirūpinsime tais vaikais, kurių abu tėvai yra dirbantys ir dirba ne nuotoliniu būdu. Tie tėveliai galės savo vaikus atvesti į darželius.

Mes pasirūpinsime tų vaikų priežiūra ir maitinimu. Jei vienas tėvelis tik dirba fiziškai, o kitas dirba ne nuotoliniu būdu, tai mes netraktuojame, kad tai būtina priežiūra. Dabar galės eiti statutinių pareigūnų, prekybos ir paslaugų, gamybos sektoriaus darbuotojų, vaistinių darbuotojų vaikai.

Dabar renkame tą informaciją ir esame pilnai pasiruošę nuo pirmadienio priimti. Šiandien turėjome rytinį vadovų pasitarimą, tai mūsų turimais duomenimis maždaug po 10-15 vaikų ateis į darželius. Esame apsitarę, kad grupėse būtų ne daugiau kaip po 6-8 vaikus. Kai atveda tėveliai, tai visi turi turėti kaukes ir pirštines. Tėvelius pasitiks įstaigos darbuotojai ir jie neis į pastatą“, – teigė E. Tamošiūnaitė.

REKLAMA

Šiuo metu ikimokyklinio ugdymo įstaigos komunikuoja su šeimomis ir aiškinasi tikrąjį poreikį, kiek vaikų ateis nuo pirmadienio. „Tas skaičius, matyt, bus nuolat kintantis ir augantis, bet mes tam esame pasiruošę.“

Kreipėmės ir į privačius darželius, kad jie analogiškai pasirūpintų savo mažaisiais ir suteiktų tą paslaugą.

„Mūsų įstaigų darbuotojai yra sąmoningi ir jie supranta, kokioje situacijoje gyvena. Esame pasiruošę tuos darželius atidaryti palaipsniui, o kai karantinas baigsis, visi darželiai startuos visu pajėgumu. Esame pasiruošę visą vasarą dirbti“, – teigė E. Tamošiūnaitė.

Pasak vicemerės, anksčiau jau ėjo į darželius 64 medikų vaikai, tai dabar tas ratas dar truputį prasiplės.

REKLAMA

Kaunas kol kas nesiruošia atidaryti: laukia oficialaus Vyriausybės nutarimo

Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Asta Keruckė tv3.lt pranešė, kad Kaune darželiai kol kas nebus atidaromi ir toliau bus dirbama nuotoliniu būdu.

„Karantinas sušvelnintas, bet nėra atšauktas, todėl ugdymo procesai ir toliau vykdomi nuotoliniu būdu, o tėveliams, auginantiems ikimokyklinukus, priešmokyklinukus, pradinukus ar vaikus su negalia iki 21 m., priklauso nedarbingumas vaiko priežiūrai bei ligos išmokos.

Kauno darželiai ir visas personalas pasirengę grįžti į darbus, tačiau sprendimas atnaujinti veiklą priklauso Vyriausybei, todėl kol nesulaukėme oficialaus jos nutarimo, kad saugu pradėti vykdyti veiklas ikimokyklinėse įstaigose, tol darbai įprasta tvarka nebus atnaujinti, o ugdymas vyks nuotoliniu būdu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu bus priimtas sprendimas, nacionaliniu mastu, kad saugu sugrįžti į darželius, tuomet darbai bus atnaujinti visose ikimokyklinio ugdymo įstaigose, kurios yra Kauno miesto savivaldybės pavaldume“, – teigė A. Keruckė.

Pasak pavaduotojos, Kaune veikia du specializuoti darželiai, kuriuose rūpinamasi medikų ir policijos pareigūnų vaikų priežiūra, ugdymu, užimtumu bei maitinimu. Šiuo metu juos lanko 14 mažamečių.

„Jeigu dėl pandemijos plitimo šis poreikis didės, esame pasiruošę atidaryti papildomus darželius ir  užtikrinti, kad tiek medicinos darbuotojų, tiek policijos pareigūnų mažamečiais būtų pasirūpinta.“

Klaipėdoje nuo pirmadienio darželiai taip pat priims vaikus

Klaipėdos miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė tv3.lt teigė, kad teikiant prašymą, kad vaikas lankytų įstaigą yra būtina darbovietės pažyma, kad tėvai privalo dirbti.

REKLAMA

„Vyriausybės nutarimo nėra, mes jo laukiame. Mes pasiruošime. Šiandien tariamės, kaip padėti tiems tėvams, kurie privalo dirbti ir turės savo veiklos funkcijas būtinai atlikti darbo vietoje.

Mūsų nuostata, kaip visos įstaigos buvo pasiruošusios priimti medikų ir statutinių pareigūnų vaikus, taip ir čia visos bus pasiruošusios priimti vaikus, kurių tėvai privalo dirbti“, – sakė J. Prižgintienė.

Pasak vedėjos, savivaldybė anksčiau suskaičiavo virš 400 medikų ir statutinių pareigūnų, kurie turi tokių atžalų, bet šiuo metu lanko tik 2 vaikai: „Matyt, tėvai yra atsakingi ir nenori leisti vaikų į darželius. Dabar taip pat sunku pasakyti, kiek čia galėtų būti tėvų, kurie leistų vaikus.“

REKLAMA

Pasak vedėjos, Vyriausybės reikalavimai yra normalūs ir jie įgyvendinami. „Jeigu vaikų bus keletas, tai virtuvės tikrai nedirbs ir reikės tėvų sutikimų, kad jie patys pasirūpintų maistu, vadinamosiomis „maitinimo dėžutėmis“. Jei vaikų bus daugiau, tai turės dirbti ir virtuvės.“

Klaipėdos miesto savivaldybė vėliau išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigė, kad nuo pirmadienio darželiai priims vaikus, kurių, tėvams išėjus į darbą, nėra kam prižiūrėti. Tuo pasirūpinti savivaldybes įpareigojo šalies Vyriausybė, o rekomendacijas, kaip tai turi būti organizuota, parengė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Atsižvelgdama į nepalankią COVID–19 ligos epideminę situaciją, nuo š. m. kovo 16 d. šalyje paskelbtą karantino režimą bei Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimo „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nuostatas dėl vaikų priežiūros paslaugų organizavimo karantino metu, balandžio 22 d. išplatintose rekomendacijas savivaldybėms nurodyta, kad karantino metu vaikų priežiūros paslaugos teikimą organizuoja savivaldybė - tais atvejais, kai vaiko priežiūros neįmanoma užtikrinti jo namuose ir yra tėvų, įtėvių, globėjų ar rūpintojų kreipimasis bei pateikiama darbdavio pažyma dėl būtinumo atitinkamas funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paisydama šios rekomendacijos, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija informuoja, kad nuo balandžio 27 d. tėveliai, kurie pateiks darbdavio pažymą dėl būtinybės išeiti į darbą (nesant galimybės dirbti nuotoliniu būdu), savo ikimokyklinio amžiaus vaikus galės atvesti į savo iki karantino lankytą ugdymo įstaigą“, – skelbė Klaipėdos miesto savivaldybė savo pranešime.

„Tikimės, kad vaikus į darželius atves tik tie tėveliai, kuriems ši paslauga yra tikrai būtina. Turime suprasti, kad vis dar saugiausias būdas išvengti pavojingos užkrečiamos ligos – likti namuose“, – sakė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

REKLAMA

Privatūs darželiai yra pasiruošę, bet nurodymų dar negavo

Nevalstybinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų asociacijos vadovė Ieva Jagminienė teigė, kad darželiai yra pasiruošę jau seniai ir tik laukia, kada leis atsidaryti.

„Darželiai visuomet pasiruošę ir laukia, kada bus galima atverti duris. Neturėtų būti jokio skirtumo tarp valstybinių ir privačių darželių, jei tėvams reikia eiti į darbą, tai visiems reikia. Suprantu, kad mes lygiai taip pat privalėsime prižiūrėti tam tikrų profesijų atstovus kaip ir valstybiniai darželiai.

Kol kas nėra jokių aiškių sprendimų ir jokių nurodymų dar negavome. Mes esame pasiruošę ir laukiame. Kai reikėjo prižiūrėti medikų vaikus, tai privatūs prižiūrėjo kaip ir valstybiniai darželiai. Kol kas buvo atsidarę tik porą darželių, tokių vaikų buvo vienetai. Kai bus galima dalinai dirbti ir prižiūrėti kitų profesijų atstovų vaikus, tai darysime tą patį.

Situacija bloga, nes ikimokyklinio amžiaus ir pradinukų negalima palikti vienų namuose, tai didžiausia problema yra su šiais vaikais. Esame parengę pasiūlymus, kaip galėtų prisitaikyti darželiai ir mokyklos prie sušvelnintų karantino sąlygų – vaikus ugdyti lauke, priimti nors po pusdienį, maitinti mažomis grupelėmis, vėdinti“, – kalbėjo I. Jagminienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų