• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuva kol kas vis dar balansuoja ant nemokumo ribos, teigia Vilniuje besilankanti Europos Komisijos (EK) narė Dalia Grybauskaitė, atsakinga už finansinį programavimą ir biudžetą.

REKLAMA
REKLAMA

„Visos stabilizavimo priemonės, kurios buvo naudojamos Vyriausybės sausio mėnesį, leido stabilizuoti padėtį, pasiskolinti tiek viduje, tiek ir išorėje. Tačiau norėčiau pasakyti, kad bet koks tolesnis ar socialinės įtampos eskalavimas, ar šalies politinės padėties destabilizacija gali pastūmėti šalį į nemokumo stadiją“, - trečiadienį žurnalistams sakė D.Grybauskaitė.

REKLAMA

Šiuo metu eurokomisarė tikino nematanti būtinybės Lietuvai skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo, be to, anot jos, nėra ir lito devalvavimo grėsmės: „Lietuva kol kas susitvarko. Vyriausybės priimtos priemonės kol kas palaiko šalies finansinę padėtį“.

D.Grybauskaitė teigiamai įvertino Vyriausybės taikomas antikrizines priemones, tačiau pripažino, jog Vyriausybė padarė ir klaidų, kurių didžiausios - nebuvo aiškinama žmonėms, kodėl reikia mokestinių reformų, bei per didelis smulkaus verslo apmokestinimas.

REKLAMA
REKLAMA

Eurokomisarė vengė prognozuoti, kaip klostysis Lietuvos situacija ateityje, tačiau perspėjo, kad „finansinė krizė dar nepasiekė dugno“.

„Prognozės sudėtingos visoje Europoje. EK nuomone, finansinė krizė dar nepasiekė dugno. Į ekonominį suktuką arba nuosmukį Lietuva tik įeina. Todėl prognozuoti ar spekuliuoti nenorėčiau. Tik norėčiau, kad visi labai aiškiai suprastų, jog tik nuo mūsų visų - ne tik Vyriausybės, bet ir nuo visų politinių, pilietinių organizacijų bei visų gyventojų priklauso, kaip Lietuva išgyvens šį sunkmetį“, - sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

D.Grybauskaitės patarė kasdien stebėti situaciją, o jeigu reikės, kurti krizės prevencijos komitetą ar grupę iš ministrų, iš verslo, kuris stebėtų padėtį.

„Tame galėtų dalyvauti ir visuomeninės organizacijos, ir profesinės sąjungos, kurios realiai matytų pačios, kur yra konkrečios problemos bei siūlytų sprendimus. Turi būti taip vadinamas pastovus monitoringas, jeigu prireiktų, manau, kad to dar nereikia,o vėliau atitinkamai peržiūrėti, greičiausiai pavasario sesijoje biudžeto išlaidas, turiu galvoje, dar kartą peržiūrėti valdžios išlaidas, neliečiant piliečių, kol kas nekeičiant jokių kitų mokestinių įstatymų, ir be abejo, investicinę programą. Tai gali būti neišvengiama“, - teigė eurokomisarė.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų