Jolanta GRUBLIAUSKAITĖ Paaiškėjo, koks paminklas Chaimo Frenkelio atminimui rugsėjo mėnesį išdygs Šiauliuose. Komisija, sudaryta iš Šiaulių pramonininkų asociacijos, Šiaulių savivaldybės, Šiaulių žydų bendruomenės, Šiaulių architektų sąjungos, Šiaulių dailininkų sąjungos, Šiaulių „Aušros“ muziejaus atstovų, nusprendė, kad geriausiai iš keturių autorių konkurse pasirodė Romualdas Kvintas.

Ch. Frenkeliui trūksta galvos apdangalo

Darbus kūrybiniam konkursui buvo pateikę keturi Dailininkų sąjungos rekomenduoti autoriai: Martynas Gaubas (Birštonas), R. Kvintas (Vilnius), Kęstutis Musneckas (Vilnius), Arūnas Sakalauskas (Klaipėda). Jiems buvo iškelta gana nelengva užduotis – per labai trumpą laiką sugalvoti, kokia forma įamžinti Ch. Frenkelio atminimą, kad būtų atpažįstama, jog paminklas yra skirtas būtent jam ir atspindėtų pagarbą verslui.

Komisija pažymėjo, kad kiekvienas autorių pateiktas darbas tikrai galėtų surasti vietą Šiaulių mieste. „Visi autoriai tikrai žymūs. Kiekvienas pateikė puikias savo vizijas. Komisija ilgai diskutavo, tačiau nusprendė, kad pirmoji vieta skirta R. Kvintui. Visiems kitiems – antrosios vietos“, – sakė Dailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkas Ričardas Garbačiauskas.

REKLAMA

Komisija, paklausta, kodėl būtent šio autoriaus darbas paskelbtas nugalėtoju, pažymėjo, kad ši skulptūra geriausiai atspindi, jog Ch. Frenkelis buvo pramonininkas, mecenatas ir žydų tautybės atstovas. „R. Kvintas yra ne vieną paminklą žydų tautybės žmonėms pastatęs. Jis yra išnagrinėjęs ir stovėseną, ir kojų pasukimą, ir rankų laikyseną, ir šypseną, ir žvilgsnį... Objektyvia komisijos nuomone, ši skulptūra geriausiai atspindi to laikmečio žydų tautybės pramonininką“, – sakė Šiaulių apskrities žydų bendruomenės pirmininkas Borisas Šteinas.

B. Šteinas pastebėjo, kad vis dėlto vienas neatitikimas yra. „To laikmečio žydai vaikščiodavo uždengta galva, o jis – neuždengta. Apie tai informavome autorių, tai jis pasakė, kad čia jokių problemų nekils – apdangalas ant galvos atsiras“, – teigė jis.

Paminklą puoš „raudonieji padai“

Po ilgų diskusijų nuspręsta, kad atminimo paminklas iškils visai netoli Ch. Frenkelio vilos – prie „Elnio“ fabriko, kitoje gatvės pusėje esančiame skverelyje.


Rašyti komentarą...
p
puiku
2014-05-16 01:03:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
grazus gestas :) saunuoliai :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų