Sugriuvo trys namai, bet pranešimų apie žuvusiuosius ar sužeistuosius nebuvo, po žemės drebėjimo Noto pusiasalyje, įvykusio 6.31 val. vietos laiku, pranešė Ugniagesių ir nelaimių valdymo agentūra. Visuomeninis transliuotojas NHK parodė filmuotą medžiagą, kurioje matyti pasviręs namas stipriai apgadintomis sienomis, dalis jo stogo buvo nuvirtęs ant žemės.
Japonijos branduolinio reguliavimo tarnyba pranešė, kad Japonijos jūros pakrantės regione esančiose dviejose atominėse elektrinėse neaptikta jokių anomalijų. „Teritorija seismiškai aktyvi jau daugiau nei trejus metus, šių metų sausio 1 d. ją supurtė 7,6 balo žemės drebėjimas. Tikimasi, kad tai tęsis artimiausioje ateityje, todėl prašome ir toliau elgtis atsargiai“, - sakoma JMA pranešime. Agentūra taip pat perspėjo dėl nuošliaužų ir krintančių uolų regione, ypač po lietaus ar pakartotinių žemės drebėjimų.
Įvyko keli mažesni pakartotiniai smūgiai
Pirmadienio drebėjimas sukėlė išmaniųjų telefonų įspėjamuosius signalus, įvyko keli mažesni pakartotiniai smūgiai.
Naujųjų metų dieną po stipraus žemės drebėjimo pusiasalyje žuvo mažiausiai 260 žmonių. Sausio 1-ąją per žemės drebėjimą ir pakartotinius smūgius sugriuvo pastatai, kilo gaisrai, šeimoms švenčiant naujuosius metus neveikė infrastruktūra.
Japonija, esanti ant keturių pagrindinių tektoninių plokščių vakariniame Ramiojo vandenyno Ugnies žiedo pakraštyje, yra viena seismiškai aktyviausių pasaulio šalių. Salynas, kuriame gyvena maždaug 125 mln. žmonių, kasmet patiria apie 1500 drebėjimų, maždaug 18 proc. visų, nutinkančių pasaulyje. Dauguma jų nestiprūs, o jų padaryta žala priklauso nuo jų vietos ir gylio po Žemės paviršiumi. Net ir dideli žemės drebėjimai paprastai padaro mažai žalos dėl ištobulintų statybos technikų ir griežtų statybos taisyklių šalyje, kurios ekonomika pagal didumą yra ketvirta pasaulyje.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!