REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ispanijoje surengus eksperimentinį roko koncertą, po jo praėjus porai savaičių paaiškėjo, kad iš penkių tūkstančių dalyvių užsikrėtė šeši asmenys. 

Ispanijoje surengus eksperimentinį roko koncertą, po jo praėjus porai savaičių paaiškėjo, kad iš penkių tūkstančių dalyvių užsikrėtė šeši asmenys. 

REKLAMA

Profesorius Saulius Čaplinskas socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo nuomonę, kad užsikrėtusių dalyvių skaičius nėra didelis, o toks eksperimentas parodo, kad pasitelkus reikiamas priemones masiniai renginiai gali būti saugiai rengiami. 

„Šeši iš penkių tūkstančių dalyvių. Tiek užsikrėtusiųjų diagnozuota koronaviruso (SARS-CoV-2) infekcija praėjus porai savaičių po kovą vykusio eksperimentinio roko koncerto Barselonoje, kur visi dalyviai prieš koncertą buvo testuoti greitaisiais antigeno (Ag) testais. Greitojo testo ir apsauginės kaukės išlaidos buvo įtrauktos į bilieto kainą.

Tai daug ar mažai?

Manau, kad tai tikrai nedaug, įvertinant tai, kad buvo glaudus ir ilgai trunkantis didelės žmonių grupės kontaktas uždaroje erdvėje. Klausimas kyla, kodėl prieš renginį testuojant greitaisiais antigeno testais šeši buvę neigiami asmenys, po renginio visgi buvo teigiami? Ar tai reiškia, kad testai nepatikimi? Anaiptol ne, nes greitieji Ag testai gana patikimai nustato tuos užsikrėtusius asmenis, kurie išskiria daug viruso.

REKLAMA
REKLAMA

Šioje situacijoje galimi trys atsakymai: arba jie užsikrėtė prieš renginį, arba renginio metu arba po renginio. Darant prielaidą, kad žmonės užsikrėtė prieš renginį, o greitasis Ag testas nenustatė jų užsikrėtimo ankstyvoje ir besimptomėje infekcijos stadijoje, tada jie galėjo patekti į renginį net ir atlikę Ag testą. Nors tokie žmonės į aplinką išskiria palyginti nedaug virusų, ilgai būnant arti jų ir nedėvit medicininės kaukės užsikrėtimo galimybė visgi egzistuoja.

REKLAMA

Nežiūrint to, ir vertinant iš epidemiologinės pusės, toks žmonių testavimas prieš masinį renginį jį derinat su privalomu kaukių dėvėjimų ir tinkamu patalpų vėdinimu gali būti geras pavyzdys, kaip galima valdyti viruso plitimo rizikas ir saugiau organizuoti didesnės apimties kultūrinius renginius pandemijos sąlygomis.

Detaliau išanalizavę šiuos užsikrėtimo atvejus Ispanijos medikai daro išvadą, kad pačiame renginyje užsikrėtė tik du jo dalyviai“, – pastebi prof. Saulius Čaplinskas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų