Prieš rinkimus Seime kai kurie politikai gali naudotis proga ir bandyti priimti populistinius įstatymus – tai natūralus procesas, bet vis dėlto politikai turi gerai apmąstyti, ar jų siūlomi įstatymai ir jų pataisos tikrai reikalingi ir jų ateityje neteks taisyti, teigia Seimo vicepirmininkas socialdemokratas Česlovas Juršėnas.
„Paskutinėmis dienomis norima priimti įvairių įstatymų pataisų ir taip toliau. Na neprivalgei – neprilaižysi, taigi buvo treji su puse metų, reikėjo priiminėti tuos reikalingus įstatymus. O dabar prabudo, prisiminė, kad va likus iki rinkimų geram mėnesiui reikia priimti svarbius įstatymus. (...) Ar reikia dabar taip pamaloninti rinkėjus, kad paskui kitai valdžiai reikės tai atitaisyti?“, – trečiadienį ryte „Žinių radijui“ sakė Seimo vicepirmininkas.
Paklaustas, kaip vertina kito Seimo vicepirmininko liberalcentristo Algio Čapliko žodžius, kad Seime gali įvykti „populistinių įstatymų“ protrūkis, Č. Juršėnas sutiko, kad tai tikrai įmanoma.
„Gali būti, ir tai natūralu. Vėlgi, kituose pasauliuose irgi šitaip yra, kad kiekvienas nori įsiteikti, juo labiau vienmandatininkas, arba partijos, kurios tikisi laimėti, arba kurios yra ant ribos, bet vis tiek tikisi, tai juo labiau stengsis. Bet šiuo atveju yra kolektyvinis bendras protas, kuris žiūri, ką verta priimti ir ko nereikia, ką reikia galų gale, korektiškai elgiantis, atiduoti kitai kadencijai“, – sakė Č. Juršėnas.
Seimo vicepirmininko nuomone, tai, kad iki rinkimų Seimas posėdžiaus tik kartą per savaitę, yra normalu, nes sunku derinti darbą Seime ir rinkimų kampaniją. Pasak jo, kai kuriose šalyse posėdžių prieš rinkimus išvis nebūna.
„Ne pirmą kartą taip būna, baigiantis kadencijoms, ir prie manęs, ir prie kitų pirmininkų tas buvo. Iš tikrųjų, suderinti rinkimus ir posėdžius yra labai sunku. Gali daryti posėdžius du kartus per savaitę arba tris kartus per savaitę, bet užtikrink, kad būtų bent 71 Seimo narys, kai reikia priiminėti įstatymus. Neužtikrinsi. Kai kuriose šalyse, kai vyksta rinkimų kampanija, iš viso posėdžių nebūna. Posėdžiauja tik vadovybė, šiuo atveju mūsų Seimo valdyba, kuri praktiškai dirbo visą vasarą“, – sakė Č. Juršėnas.
Seimo vicepirmininkas priminė, kad Seimo posėdžių grafikas dar nėra patvirtintas, ir jeigu atsiras pakankamai entuziastų, norinčių posėdžiauti dažniau nei kartą per savaitę, tam pritartų, bet sakė labai abejojąs, kad taip galėtų būti.