Būti pripažintu lobistu – ne prievolė, o privalumas

„Būti oficialiai pripažintu lobistu – ne prievolė, o privalumas. Naujuoju įstatymu lobistais būtų laikomi ne tik registruoti lobistai, bet ir realiai vykdantys lobistinę veiklą. Be to, būtų aiškiai deklaruojama, kokiems valstybėms politikams, pareigūnams ar tarnautojams siekiama padaryti įtaką bei dėl kokių įstatymų pakeitimų.

Taip būtų užtikrinamas teisėkūros proceso ir lobistinės veiklos viešumas ir skaidrumas, užkirstas kelias neteisėtai lobistinei veiklai“, - spaudos konferencijoje Seime balandžio 9 d., „Lobistinės veiklos teisinio reguliavimo siūlomos naujovės“ tvirtino Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos narė, Valstybės valdymo ir savivaldybių reikalų komiteto pirmininko pavaduotoja Milda Petrauskienė.

Pasak socialdemokratų politikės, lobizmas Lietuvoje jau seniai turi būti labiau reguliuojamas, nes dabar mūsų šalyje realiai yra kur kas daugiau įstatymiškai neteisėtos lobistinės veiklos.

Pagal dabartinį reglamentavimą, lobistinei veiklai priskirtini tik registruotų lobistų atlygintini veiksmai. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), būdama vienintelė lobistinę veiklą kontroliuojanti institucija, gali tikrinti tik įrašytų į lobistų sąrašą lobistų veiklą. Tai reiškia, ji negali tikrinti neįrašytų į lobistų sąrašą, tačiau praktiškai užsiimančių lobizmu.

REKLAMA

Šiandien Seimas po pateikimo pritarė Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimo projektui, siūlančiam nustatyti tris kategorijas asmenų, vykdančių lobistinę veiklą: VTEK patarėja Virginija Mulvinaitė atkreipė dėmesį į Europos Tarybos GRECO (Valstybių grupės prieš korupciją; Group of States against corruption – angl.) rekomendacijas Lietuvai, kad ši patvirtintų Seimo narių santykius su lobistais ir trečiosiomis šalimis, siekiančiomis daryti įtaką įstatymų leidybos procesui. „Nuogąstavimai, kad, oficialiai padaugėjus oficialių lobistų skaičiui, VTEK nesusitvarkys su savo pareigomis, yra nepagrįsti. Šiais technologijų laikais VTEK pasirengusi tai daryti – tam bus skurta speciali informacinė sistema.  

Teisingumo ministerijos Teisės sistemos departamento direktoriaus pavaduotojas Vytautas Kurpuvesas patvirtino, kad naujuoju įstatymu lobistine veikla būtų nelaikoma viešosios informacijos rengėjų, skleidėjų, žurnalistų veikla, atitinkamų sričių specialistų veikla darbo grupėse (komisijos) teisės aktų projektams rengti, 3) socialinės partnerystės įgyvendinimas pagal darbo įstatymus, konsultavimasis su visuomene, peticijos, referendumo, piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos, fizinio asmens nuomonės dėl teisės aktų ir kt. pagal atitinkamų Lietuvos įstatymų nuostatas.

Įstatymo projekte siūloma nustatyti 3 kategorijų lobistus: 1) lobistai konsultantai, kuriems vieninteliams galioja dabartinis Lobistinės veiklos įstatymas (asmenys, kurie už atlyginimą vykdo lobistinę veiklą lobistinės veiklos užsakovo naudai);


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų