Būsimos koalicijos partneriai pradėjo dėlioti savo programą: galutinį sprendimą žada netrukus

Naujai gimstanti valdančioji koalicija jau apsikeitė savo pozicijomis dėl koalicijos formavimo ir savo prioritetinių darbų. Partijos tikisi, kad kitos savaitės pradžioje jau bus parengusios vieningą sutarimo dokumentą.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija ketvirtadienį pradėjo dėlioti valdančiosios koalicijos programą.

„Su Laisvės partija ir Liberalų sąjūdžiu apsikeitėme partijų pozicijomis dėl koalicijos formavimo politinių bei programinių principų ir prioritetinių darbų“, – žiniasklaidai pranešė TS-LKD pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Artimiausiomis dienomis konservatoriai ketina išsamiai nagrinėti koalicijos partnerių pasiūlytus principus ir prioritetinius darbus koalicinei sutarčiai.

„Vertinsime, kokias nuostatas jau galima integruoti į vieningą dokumentą, o dėl ko reikalingos tolesnės papildomos konsultacijos bei diskusijos.

Jeigu prireiks, su partneriais diskutuosime nuotoliniu būdu. Tikimės, kad bendros redakcijos dokumentas bus suderintas kitos savaitės pradžioje“, – sakė TS-LKD pirmininkas G. Landsbergis.

Konservatoriai apsispsrendė dėl pagrindinių darbų

TS-LKD trečiadienio vakarą įvardijo svarbiausius savo numatomus darbus artimiausiu metu. Tarp jų – Covid-19 pandemijos suvaldymas, Astravo atominės elektrinės blokada, nacionalinis susitarimas dėl švietimo ir kiti klausimai.

„Koronaviruso situacijos suvaldymas – tai, be abejonės, yra pirmasis prioritetas, kurio turėtų imtis Vyriausybė.

Peržiūrėtas ekonomikos DNR planas, nacionalinis sutarimas dėl švietimo, socialiai pažeidžiamiausių visuomenės grupių įgalinimas, sveikatos paslaugų prieinamumo kokybės užtikrinimas, absoliuti Astravo AE blokada, kokybiška ir efektyvi viešojo administravimo pertvarka, kuri yra reikalinga visiems anksčiau paminėtiems darbams įgyvendinti“, – vardino TS-LKD partijos pirmininkas G. Landsbergis.

REKLAMA

Jo teigimu, naujajai centro-dešinės koalicijai bus keliami aukščiausi skaidrumo ir politinės etikos standartai.

Parengs kovos planą

Savo ruožtu partijos sąrašo lyderė ir kandidatė į premjerus Ingrida Šimonytė įvardijo problemas, kurias mato dabartinėje kovoje su Covid-19 virusu.

„Yra labai aiškios kryptys, kuriose veikimas yra nepakankamas. Tiek duomenų rinkimo ir atskleidimo, tiek Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbo, tiek jau dabar ir pajėgumų gydymo įstaigose“, – žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį išsakė lūkestį, kad naujai išrinktas Seimas į valdžią turėtų ateiti su Covid-19 suvaldymo planu. I. Šimonytė patikina, kad tokį planą ketinama ruošti artimiausiu metu.

„Ketiname tą daryti, ketiname konsultuotis su ekspertais, mokslininkais, duomenų analitikais, procesų valdymo specialistais. Mes negalime pasirengti planą gruodžio 9-ai, būdami spalio 28 dieną. Stengsimės parengti tokį planą, kuris būtų kaip judantis taikinys – pagal situacijos plėtrą lengvai adaptuojamas ir lengvai įgyvendinamas“, – sakė kandidatė į premjerus.

Trečiadienį Seime vyko partijos Prezidiumo posėdis, kuriame konservatoriai aptarė politinę padėtį ir valdančiosios koalicijos formavimo principus ir artimiausio laikotarpio prioritetinius darbus.

 

Liberalų sąjūdis išryškino pagrindinius savo prioritetus

Liberalų sąjūdis ketvirtadienį koalicijos partnerėms pateikė savo siūlymus dėl koalicijos sutarties. Tarp pagrindinių partijos siekių – nacionalinis susitarimas dėl švietimo, mokestiniai pokyčiai, žmogaus teisių užtikrinimas. 

Iš viso partija išsirinko aštuonias sritis: ekonomikos, švietimo ir mokslo, žmogaus teisių, sveikatos, aplinkosaugos ir energetikos, užsienio ir gynybos politikos, valstybės valdymo ir regionų politikos bei kultūros.

„2021 m. privalome pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl švietimo. Kaip ir padidinti lėšas, tenkančias vienam moksleiviui, studentui, nepriklausomai nuo ugdymo įstaigos tipo, nes šiandien per daug švietimui skiriamų lėšų nusėda kitose „eilutėse“, nepasiekdamos tų, kurie yra švietimo esmė – vaikų ir jaunuolių“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

Mokesčių srityje partija žada per ketverius metus užtikrinti, kad Gyventojų pajamų mokestis būtų sumažintas nuo 20 proc. iki 15 proc. Kaip alternatyva galimoms biudžeto netektims minimas taršos, kiti ekologiniai mokesčiai, šešėlio mažinimas, savivaldybių obligacijos, naujos darbo vietos žiedinėje ekonomikoje ir t.t.

Žmogaus teisių srityje žadama suteikti daugiau galimybių moterims derinti motinystę su karjera, priimti sprendimus dėl savo reprodukcinės sveikatos.

Taip pat partija sieks įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę, „nupūsti dulkes nuo pavardžių rašymo lotyniškomis raidėmis įstatymo“, baigti pradėtą darbą dėl galimybės į Seimą kandidatuoti nuo 21 metų, grįžti prie pilietybės išsaugojimo iniciatyvos.

„Sveikatos sektoriuje problemų tiek, kad visų iš neišvardysi, mes išskyrėme kelias svarbiausias, nuo pirminės sveikatos priežiūros svarbos iki vaistų kompensavimo tvarkos keitimo. Be abejo, kova su COVID-19 dabar prioritetas, tačiau turime neignoruoti ir kitų sisteminių bėdų“, – vardijo partijos pirmininkė.

Partija tvirtina, užsienio ir gynybos srityse neketina įgyvendinti jokių staigių pokyčių.

Išsikėlė 5 tikslus

Laisvės partija savo lūkesčius valdančiajai koalicijai nurodė dar rinkimų naktį. Partija išsikėlė penkis esminius lūkesčius. Tarp jų – pokyčiai ekonomikoje, švietime, ir žmogaus teisėse.

Partija žada parengti planą, kaip skirti 3 proc. BVP mokslui ir tyrimams ateityje. Taip pat žadama užtikrinti 0 proc. mokestį reinvestuojamam pelnui nuo 2021 metų ir nedidinti su gyventojų pajamomis susijusių mokesčių.

Laisvės partija žada siekti esminio bendrojo ugdymo turinio atnaujinimo ir mokytojų rengimo bei tobulėjimo reformos nuo kitų mokslo metų.

Partija žada organizuoti referendumą dėl daugybinės pilietybės bei įteisinti asmenvardžių rašymą pagrindiniame dokumentų puslapyje visomis lotyniškos abėcėlės raidėmis. 

REKLAMA

Taip pat koalicijos partneriai žada dekriminalizuoti psichoaktyvių medžiagų turėjimą be tikslo platinti ir įteisinti tos pačios lyties partnerystę.

Kaip žinia, valdančiąją koaliciją nusprendė formuoti trys daugiausiai mandatų Seime laimėjusios partijos: TS-LKD, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Kartu šios partijos Seime turės 74 mandatus.


Rašyti komentarą...
A
As
2020-10-29 11:35:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Lietuviai būtų protingesni stotų prieš neteisingis rinkimus, visi tik skundžiasi kaip bus blogai, tai daryti reikia, kad pasikeistų kas, pažvelkit kaip kitos šalys kovoja dėl savo teisių, neleidžia patys žmonės korupcijos valstybėje, o čia atvirkščiai palaukime geresnių laikų ir paverkšlenkime
Atsakyti
-6

P
Ploju
2020-10-29 12:11:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
Runkelio hitas :)
Atsakyti
-1

K
Karma
2020-10-29 11:26:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar tik nereiks naujų seimo rinkimų po tokių korumpuotų rinkimų Lietuvoje ???!!!
Atsakyti
-8

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų