Liberalų sąjūdis įvardijo svarbiausius būsimus darbus: nuo mokesčių mažinimo iki civilinės partnerystės

Liberalų sąjūdis koalicijos partnerėms pateikė savo siūlymus dėl koalicijos sutarties. Tarp pagrindinių partijos siekių – nacionalinis susitarimas dėl švietimo, mokestiniai pokyčiai, žmogaus teisių užtikrinimas. 

Iš viso partija išsirinko aštuonias sritis: ekonomikos, švietimo ir mokslo, žmogaus teisių, sveikatos, aplinkosaugos ir energetikos, užsienio ir gynybos politikos, valstybės valdymo ir regionų politikos bei kultūros.

„2021 m. privalome pasirašyti nacionalinį susitarimą dėl švietimo. Kaip ir padidinti lėšas, tenkančias vienam moksleiviui, studentui, nepriklausomai nuo ugdymo įstaigos tipo, nes šiandien per daug švietimui skiriamų lėšų nusėda kitose „eilutėse“, nepasiekdamos tų, kurie yra švietimo esmė – vaikų ir jaunuolių“, – savo „Facebook“ paskyroje rašė partijos pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Mokesčių srityje partija žada per ketverius metus užtikrinti, kad Gyventojų pajamų mokestis būtų sumažintas nuo 20 proc. iki 15 proc. Kaip alternatyva galimoms biudžeto netektims minimas taršos, kiti ekologiniai mokesčiai, šešėlio mažinimas, savivaldybių obligacijos, naujos darbo vietos žiedinėje ekonomikoje ir t.t.

Žmogaus teisių srityje žadama suteikti daugiau galimybių moterims derinti motinystę su karjera, priimti sprendimus dėl savo reprodukcinės sveikatos.

Taip pat partija sieks įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę, „nupūsti dulkes nuo pavardžių rašymo lotyniškomis raidėmis įstatymo“, baigti pradėtą darbą dėl galimybės į Seimą kandidatuoti nuo 21 metų, grįžti prie pilietybės išsaugojimo iniciatyvos.

„Sveikatos sektoriuje problemų tiek, kad visų iš neišvardysi, mes išskyrėme kelias svarbiausias, nuo pirminės sveikatos priežiūros svarbos iki vaistų kompensavimo tvarkos keitimo. Be abejo, kova su COVID-19 dabar prioritetas, tačiau turime neignoruoti ir kitų sisteminių bėdų“, – vardijo partijos pirmininkė.

Partija tvirtina, užsienio ir gynybos srityse neketina įgyvendinti jokių staigių pokyčių.

Kaip žinia, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija ketvirtadienį ketina pradėti dėlioti valdančiosios koalicijos programą.


Rašyti komentarą...
P
Pedo - NE!
2020-10-29 10:00:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip jie tą pydarų partnerystę bruka. Išskirtinių teisių reikalavimu tik dar labiau prieš save nuteikia visuomenę.
Atsakyti
-1

L
Lina
2020-10-29 10:08:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Patys tokie esa tai labai kovoja uz visus iskrupelius
Atsakyti
-1

i
iškrypėliai,
2020-10-29 10:03:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
su savo partnerysre eikit į su binę...
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (15)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų