• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Drama Anykščių rajono mero rinkimuose. Valstiečių ir žaliųjų kandidatas Kęstutis Tubis, kuris gavo daugiausiai balsų ir išėjo į antrą turą, pergale pasidžiaugti greičiausiai negalės. Jau rytoj Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) spręs dėl K. Tubio kaip kandidato registravimo panaikinimo. Balsai gali būti anuliuoti. Visai tai dėl to, kad K. Tubis yra teisiamas.

Drama Anykščių rajono mero rinkimuose. Valstiečių ir žaliųjų kandidatas Kęstutis Tubis, kuris gavo daugiausiai balsų ir išėjo į antrą turą, pergale pasidžiaugti greičiausiai negalės. Jau rytoj Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) spręs dėl K. Tubio kaip kandidato registravimo panaikinimo. Balsai gali būti anuliuoti. Visai tai dėl to, kad K. Tubis yra teisiamas.

REKLAMA

Kaip portalui tv3.lt sakė VRK atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė, jie gavo išaiškinimą iš Panevėžio apygardos teismo ir pasibaigus pirmam rinkimų turui spręs, ką daryti toliau.

„Kaip numato rinkimų kodeksas, mes negalėjome nieko daryti kol vyko rinkimai, sprendimą priimsime po rinkimų dienos. Artimiausias VRK posėdis numatomas rytoj, kovo 7 dieną ir ten spręsime šį klausimą“, – paklausta, ar yra šansas, kad bus anuliuoti balsai atiduoti už K. Tubį, VRK atstovė atsakė, kad taip, toks šansas yra. Pirmame ture buvęs Anykščių meras surinko 30,11 proc arba 3050 balsų. 

Vyriausioji rinkimų komisija kovo 3 dieną, po pietų, gavo Panevėžio apygardos teismo išaiškinimą dėl teismo sprendimo įgyvendinimo. Artimiausiame VRK posėdyje po rinkimų dienos, kaip numato Rinkimų kodekso 81 straipsnio 6 dalis, bus sprendžiama dėl K. Tubio kaip kandidato registravimo panaikinimo.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat ryt VRK tokį pat klausimą galimai svarstys ir dėl Visagino savivaldybėje į antrą turą patekusios buvusios merės, „Laisvės ir teisingumo“ partijos atstovės Dalios Štraupaitės, tačiau dar laukiama papildomos informacijos, patvirtino VRK pirmininkė.

REKLAMA

D. Štraupaitė Lietuvos apeliacinio teismo vasario pabaigoje buvo išteisinta dėl prekybos poveikiu, bet pripažinta kalta dėl dviejų piktnaudžiavimo tarnyba ir dviejų dokumentų klastojimo veikų.

„Bus matyt, kol kas laukiam papildomos informacijos“, – apie D. Štraupaitės galimybes tęsti kovą dėl merės posto antrajame per spaudos konferenciją sakė J. Petkevičienė.

Rinkimų kodekse nustatyta, kad tokiu atveju, jeigu kandidato registracija panaikinama po rinkimų dienos, „už jį vienmandatėje rinkimų apygardoje paduoti rinkėjų balsai ir (arba) daugiamandatėje rinkimų apygardoje jo gauti rinkimų reitingo balsai pripažįstami negaliojančiais.“

REKLAMA
REKLAMA

Pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu

Panevėžio apygardos teismas buvusį Anykščių rajono savivaldybės merą K. Tubį prieš daugiau nei mėnesį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu. Jam skirta 9900 eurų bauda bei baudžiamojo poveikio priemonė – 1 tūkst. eurų, kaip jo padarytos nusikalstamos veikos rezultato, konfiskavimas. Jam taip pat atimta teisė ketverius metus dirbti valstybės tarnyboje.

Šis teismas konstatavo, kad tuometinis Anykščių meras ir savivaldybės tarybos narys K. Tubis nuo 2018 metų pabaigos iki 2019 metų sausio naudojosi tarnybine padėtimi, siekdamas naudos sau ir savo vadovaujamam visuomeniniam rinkimų komitetui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nustatyta, kad politikas 2018 metų pabaigoje vienam Anykščių verslininkui pažadėjo paveikti savivaldybės darbuotojus, kad šie skubos tvarka sudarytų galimybę jo atstovaujamai bendrovei išsinuomoti sklypą bei gauti leidimus vykdyti jame verslininko pageidaujamo aukštingumo statybas.

Už tai bendrovės atstovas rado asmenį, kurio vardu į K. Tubio vadovaujamo rinkimų komiteto sąskaitą kaip auka pervestas 1 tūkst. eurų. Utenos apylinkės teismo Molėtų rūmai pernai pernai vasarį K. Tubį buvo išteisinęs dėl visų trijų prekybos poveikiu epizodų.

REKLAMA

Tačiau prokurorai šį sprendimą apskundė. Vasario 2 dieną Panevėžio apygardos teismas politiką kaltu pripažino dėl vieno epizodo.

Dėl kitų K. Tubiui paliktas išteisinamasis nuosprendis. Antros instancijos teismo nuosprendis įsigaliojo nuo jo paskelbimo dienos. K. Tubio kandidatūrą Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga yra iškėlusi į Anykščių merus. 

Kam ponai tyčiojatės iš žmoniu kurie balsavo už Tubi ? Obelevičius dabartinis meras likes trečias jau džiaugiasi kad ir jis bus antrame ture. Lietuvoj vyksta nesąmonės kokiu reta .
spjūvis rinkėjams į veidą. Keturis metus tampė ir įrodinėjo kaltę, kad išmestų iš žaidimo per rinkimus? Įdomu kaip žmonės reaguos.
Tai blyn...(norėtųsi nusikeikti!!) Tai kam reikėjo tuomet leisti jam dalyvauti rinkimuose?????? Nieko keisto.... pamatė,kad žmonės pabai palaiko Tubį ir nusprendė pašalinti kaip konkurentą. Tubis tai neprapuls,bet iš žmonių tyčiotis šitaip-mažų mažiausia-žema!!!!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų