Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė pritarė fizinės tvoros Lietuvos pasienyje statybai, antradienį tam turėtų pritarti Seimas. Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, sieną reikia pastatyti per maksimaliai trumpą laiką, tačiau kada tiksliai tvora išdygs Lietuvos pasienyje su Baltarusija, A. Bilotaitė atsakyti negali. Visgi ministrė džiaugėsi dėl priimto sprendimo apgręžti migrantus – jau 700 nelegalių migrantų nepateko į Lietuvą.

Vyriausybė pritarė fizinės tvoros Lietuvos pasienyje statybai, antradienį tam turėtų pritarti Seimas. Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, sieną reikia pastatyti per maksimaliai trumpą laiką, tačiau kada tiksliai tvora išdygs Lietuvos pasienyje su Baltarusija, A. Bilotaitė atsakyti negali. Visgi ministrė džiaugėsi dėl priimto sprendimo apgręžti migrantus – jau 700 nelegalių migrantų nepateko į Lietuvą.

REKLAMA

Siekiant stabdyti neteisėtų migrantų antplūdį pasienyje su Baltarusija planuojama įrengti dvigubą užtvarą – nutiesti aštrios vielos „Concertina“ užtvarą ir pastatyti vielinę tvorą.

Pagal Valstybės sienos apsaugos siūlymą, 508 kilometrų pasienio ruože ketinama statyti keturių metrų aukščio metalinę pastiprintos vielos tvorą su Y formos viršūnėmis.

REKLAMA

Ant jų papildomai būtų montuojama pjaunanti viela „Concertina“.VSAT skaičiavimu, minėtos tvoros pastatymas kainuotų apie 152 mln. eurų. Lietuva su Baltarusija turi 670 km sienos.

Pasak A. Bilotaitės, sunku kol kas pasakyti, per kiek laiko būtų pastatyta tvora Lietuvos pasienyje su Baltarusija, nes tai lemia daugelis veiksnių, pavyzdžiui, medžiagų tiekimas.

„Per maksimaliai trumpą laiką mes šiandien turime turėti fizinį barjerą arba sieną. Tai yra mūsų tikslas, šios Vyriausybės tikslas padaryti tai, maksimaliai greitai. To, ko nepadarėme per 30 metų“, – penktadienį Seime susirinkusiems žurnalistams kalbėjo A. Bilotaitė.

REKLAMA
REKLAMA

„Mano tikslas yra, kad ta fizinė tvora atsirastų kaip galima greičiau. Mes neturime laiko, mes neturime laiko diskusijoms, procedūroms, formalumams. Mes turime turėti maksimaliai greitai fizinį barjerą“, – pridūrė vidaus reikalų ministrė.

Jos teigimu, tikimasi, kad tam, kam bus pavesta pastatyti sieną, su savo geriausiais pajėgumais ir geriausiomis vadybinėmis praktikomis suvaldys tą projektą. A. Bilotaitės tvirtinimu, planuojama, kad tvorą statys valstybinė įmonė, kuri tam turi reikiamas kompetencijas.

„Mes suprantame, kad jei VSAT dar turės statyti tvorą, tai tikrai nebus greitų sprendimų. Maksimalus dėmesys, geriausios vadybinės, organizacinės praktikos. Žinoma, visos procedūros tokios, kad mes galėtume ne formalizuoti, o imti ir statyti. Yra medžiagų, yra tiekėjai, yra žmonės, kurie gali statyti? Statom. Tiesiog toks principas“, – sakė A. Bilotaitė.

Pasak jos, sprendimas apgręžti sieną nelegaliai kertančius migrantus davė rezultatą, nes šios dienos duomenimis daugiau nei 700 žmonių neįleista į Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA

Medininkuose penktadienį pradedami statyti pirmieji moduliniai nameliai. A. Bilotaitės teigimu, juose jau artimiausiu metu bus apgyvendinti pirmieji žmonės.

„Tikiuosi, kad pažeidžiamos grupės, tai yra moterys ir vaikai galėtų kaip galima greičiau galėtų būti ten apgyvendinti“, – kalbėjo ministrė.

Naujienų portalas tv3.lt kiek anksčiau rašė, kad neteisėtai sieną kertančių migrantų išlaikymas reikalauja vis daugiau pinigų. Jau šią savaitę Medininkuose turėtų būti įkurtas gyvenamųjų konteinerių miestelis, kuriame bus apgyvendinti nekviesti atvykėliai. Vieno namelio nuoma bus didesnė už neblogo buto nuomą Vilniuje.

Vyriausybė pritarė tvoros pasienyje statybai

Penktadienį Vyriausybė pritarė teisės aktų projektams, turintiems sudaryti galimybę per kuo trumpesnį laiką pasienyje su Baltarusija pastatyti tvorą, skirtą stabdyti neteisėtų migrantų antplūdį.

Vyriausybė pritarė įstatymų projektams, kurie įpareigos ne tik statyti „fizinį barjerą“ pasienyje su Baltarusija. Jie numato ir itin plačius įgaliojimus kariams, jeigu šalyje paskelbiama ekstremali situacija. Jie ypatingos skubos tvarka antradienį bus svarstomi Seime.

REKLAMA
REKLAMA

„Tai yra specialus įstatymas, skirtas šiam projektui. Vis dėlto, po diskusijų buvo sutarta ir nutarta, kad tokio atskiro įstatymo reikia dėl įvairių išlygų ir dėl tam tikro sprendimo dėl paties projekto valdymo modelio. Ir dėl pačio projekto svarbos“, – Vyriausybės posėdyje kalbėjo premjerė Ingrida Šimonytė.

„Tikimės, kad jie bus priimti ir jie leis mums įgyvendinti kaip įmanoma greičiau šio fizinio barjero statymo projektą Lietuvoje“, – teigė vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Premjerė I. Šimonytė teigė, kad tvoros statybos projekto galėtų imtis viena iš valstybės valdomų įmonių, kuri turi patirties su infrastruktūriniais projektais. Kalbama, kad tai galėtų būti įmonė „Epso-G“.

„Mes turime rasti gerą balansą taro dviejų užduočių. Pirma užduotis – optimalus laikas reikalingas projekto įgyvendinimui. Kita užduotis – maksimalus skaidrumas, net ir tokiomis sudėtingomis sąlygomis įgyvendinant projektą, nes jis yra didelis, vertė yra didelė, dėl to ir atsakomybė yra labai didelė“, – teigė I. Šimonytė.

Įstatyme būtų įrašyta, kad tvora statoma siekiant „likviduoti susidariusią ekstremaliąją situaciją dėl trečiųjų valstybių organizuojamo masinio asmenų iš trečiųjų šalių antplūdžio“. Projekte numatyta, kad fizinis barjeras turi būti įrengtas ne vėliau kaip 2022 metais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų