• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti, ar prezidentas Gitanas Nausėda, pranešęs apie galimų Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymą, nepažeidė įstatymo.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama įvertinti, ar prezidentas Gitanas Nausėda, pranešęs apie galimų Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolikų sulaikymą, nepažeidė įstatymo.

REKLAMA

Kaip pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM), A. Bilotaitė šalies vadovo pareiškimą apie įtariamųjų sulaikymą Lenkijoje vertina kaip neatsakingą kalbėjimą.

„Svarbu išsiaiškinti aplinkybes, kad tokia ydinga praktika, kai politikai komentuoja tyrimus pirma pareigūnų, nesikartotų. Prezidento veiksmus vertinu kaip neatsakingą kalbėjimą, kuris pakenkė Lietuvos ir Lenkijos pareigūnų tarpusavio pasitikėjimui, o taip pat galėjo pakenkti ikiteisminiam tyrimui. Siekiant išsiaiškinti visas aplinkybes ir įvertinti, ar nebuvo padaryta pažeidimų viešinant šią jautrią informaciją be bylą kontroliuojančio prokuroro leidimo, kreipiausi į Generalinę prokuratūrą“, – VRM pranešime cituojama A. Bilotaitė.

G. Nausėdai balandžio 19 d. spaudos konferencijoje pranešus, kad Lenkijoje buvo sulaikyti du asmenys, įtariami išpuoliu prieš Vilniuje gyvenantį Rusijos opozicionierių L. Volkovą, informavo apie galimą sulaikytųjų perdavimą Lietuvai. Prokuratūros prašoma įvertinti, ar prezidento veiksmuose nėra nusikaltimo numatyto Baudžiamojo kodekso (BK) 247 straipsnyje, kuriame numatyta atsakomybė už ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimas be leidimo.

REKLAMA
REKLAMA

Minimame BK straipsnyje numatyta, kad tas, kas iki bylos nagrinėjimo teisiamajame posėdyje be šią bylą tiriančio teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno leidimo atskleidė ikiteisminio tyrimo duomenis, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

REKLAMA

Ikiteisminį tyrimą dėl kovo 12 d. Vilniuje įvykdyto L. Volkovo užpuolimo organizuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę G. Nausėda pranešė, jog Lenkijoje buvo sulaikyti du asmenys, įtariami išpuoliu prieš Lietuvoje gyvenantį Rusijos opozicionierių L. Volkovą. Po šalies vadovo pareiškimų buvo surengta spaudos konferencija prokuratūroje, kurioje pateikta detalesnė informacija apie teisėsaugos operaciją Varšuvoje.

REKLAMA
REKLAMA

G. Nausėdos žinia apie L. Volkovo užpuolimu įtariamų asmenų sulaikymą sulaukė dalies politikų kritikos. Viena jų buvo vidaus reikalų ministrė A. Bilotaitė, kuri teigė, jog tokią informaciją skelbti yra tarnybų, o ne politikų prerogatyva. Taip pat ji kėlė klausimus, ar G. Nausėdos pasisakymai nepakenkė besitęsiančiam ikiteisminiam tyrimui.

„Turbūt ne ponios Bilotaitės reikalas man nurodinėti, ką aš turiu šnekėti ir ko aš neturiu šnekėti. (...) Tikrai tyrimams ir procesams tai nepakenks, nes mes labai kruopščiai vertinome, kada galime tai padaryti ir kada tai jau nebeatsilieps operacijos kokybei“, – į kritiką atsakė G. Nausėda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aleksejaus Navalno bendražygis L. Volkovas Vilniuje buvo užpultas kovo mėnesį. Į pranešimą apie Vilniuje užpultą ir sužalotą Rusijos pilietį reagavo gausios policijos pajėgos, buvo iškviesti „Aro“ ir specialiosios paskirties pareigūnai. Svarstoma, kad užpuolimas gali būti susijęs su politine nukentėjusiojo veikla.

Teisėsaugoa atlieka ikiteisminį tyrimą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo.

Atsiprašau moterų kompetentingų, mąstančių galva, o ne...., bet tokia ponia ministrė daro gėdą visoms moterims. Taip ir lenda įkyri mintis į galvą, kad dauguma šios Vyriausybės moterų ministrių prie valdžios lovio papuolė per klaidą.
Na kad sunkiai pati mąstanti tai jau čia seniai matėsi bet kad ant tiek žioplumo įsikūnijimas tai vau.
Na nebe reikalo tauta,pries Bilotaites pavarde,visada prideda De.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų