• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos pareigūnai gegužę Lietuvoje surengs civilinės saugos mokymus, sekmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

Ukrainos pareigūnai gegužę Lietuvoje surengs civilinės saugos mokymus, sekmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).

REKLAMA

Dėl to sutarė Kyjive viešinti ministrė Agnė Bilotaitė ir Ukrainos kolega Ihoris Klymenko.

„Turime mokytis iš ukrainiečių išmoktų pamokų – mums itin aktualios jų patirtys tiek apsaugant gyventojus, tiek stiprinant valstybės sienas įrengiant fortifikacijas, tiek užtikrinant kritinės infrastruktūros apsaugą. Visa tai jie darė karo sąlygomis, per itin trumpą laiką ir su ribotais resursais“, – sakė Lietuvos vidaus reikalų ministrė.

„Sutarėme dėl Ukrainos ekspertų atvykimo į Lietuvą, tikiu, kad mūsų tarnyboms jų žinios apie gyventojų perspėjimą, evakavimą ir priedangų įrengimą bus labai vertingos ir panaudotos Lietuvoje“, – pridūrė ji.

Ukrainoje A. Bilotaitė lankosi drauge su Latvijos ir Estijos kolegomis. Čia jie aptarė aptarė paramos Ukrainos vidaus reikalų sistemai poreikį bei kitus svarbius bendradarbiavimo klausimus. 

REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministrės, nepaisant pasiruošimo Lietuvoje,  būtina ir toliau visomis išgalėmis remti Ukrainą.

Viena aktualiausių pagalbos sričių – išminavimas. Ministrė susitikime nurodė, kad Lietuva yra pasirengusi į išminavimo misiją Ukrainoje siųsti pareigūnus, keistis patirtimi, padėti kurti naujas išminavimo mokymo programas.

REKLAMA

A. Bilotaitė taip pat aptarė galimybes tęsti Ukrainos pareigūnų reabilitacijos programą Lietuvoje – šiais metais Lietuvos reabilitacijos įstaigose medicininės psichologinės reabilitacijos ir sveikatinimo paslaugos bus suteiktos apie 200 teisėsaugos pareigūnų.

Apie 200 sužeistų karių ir pareigūnų jau yra gavę reabilitacijos paslaugas Lietuvoje. Policija taip pat planuoja tęsti iniciatyvą Lietuvoje organizuoti vasaros stovyklą Ukrainos pareigūnų vaikams.

REKLAMA
REKLAMA

Vidaus reikalų sistemos įstaigos šiemet numato perduoti Ukrainai narų nardymo kostiumus, antidronus ir naktinio matymo prietaisus, naudotus policijos automobilius, maisto davinius ir kita.

Iš viso nuo Rusijos karo Ukrainoje pradžios Lietuva skyrė 1,2 mlrd. eurų paramos Ukrainai – tai sudaro 1,5 proc. šalies BVP.  2024 metų biudžete suplanuota Ukrainai skirti 232 mln. eurų paramos.

Bilotaite grubauja ir neatsimena , kad XXI amziaus kare naudojamas atominis ginklas .Arti Vilniaus esanti AE yra kaip atomine bomba. Taigi cia ne pasaku namelis o tinkamos priemones ir civilines gunybos apmokymai turi vykti.
"NIEKAS NENOREJO MIRTI" (ltsr)
"NIEKAS NENOREJO MIRTI" (ltsr)
Jei ne ES ir JAV parama senai UKR butu buvusi sunaikinta, gal kur vakaru UKR dar vyktu partizaninis karas...
Tai nuo kada lietuva jau prijungta prie Ukrainos,kad jos pareigūnai mokys Lietuvoje mokymus?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų