Aplinkos ministras Povilas Poderskis pripažįsta, kad ekstremalioje situacijoje atsidūrusi atliekų tvarkymo sistema atstatoma labai lėtai.
Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.
Vilniaus mišrių atliekų apdorojimo įmonė „Energesman“, prieš pusantro mėnesio nusiaubta gaisro, vis labiau skęsta šiukšlių kalnuose.
Šiukšliavežių vairuotojai skundžiasi priversti kasdien valandas stovėti smarvės tvaike ir karštyje aplink įmonės tvorą, kol sulauks eilės kieme išpilti atvežtas atliekas:
„Grynai ant lauko viskas pilama. Baisu, patys matote, kas čia darosi. Aiškina, kad viskas gerai, čia negali būti gerai.“
Nesugeba apdoroti tiek atliekų
Atliekų rūšiavimo įmonės vadovas dėl ekstremalios situacijos kaltina gaisrą, kuris suniokojo angarus ir rūšiavimo techniką. Įmonės vadovas pripažįsta, kad apdoroti tiek atliekų, kiek prieš gaisrą, nesugeba, tad daug jų išveža tiesiog į Kazokiškių sąvartyną.
„Pirmiausia deginimas, tada bandom kaupti kieme, tik tada vežame į sąvartyną. Laukiame deginimo pajėgumų, 200 tonų per dieną trūksta“, – aiškino „Engersman“ direktorius Algirdas Blazgys.
Daug atliekų iš „Energesman“ išvežama į šalia esančią „Ignitis“ kogeneracinę jėgainę deginti ir norėtų dar daugiau.
„Vilniaus kogeneracinė jėgainė pasileido birželio 21 dieną, vis dar nėra pasikeitę deginimo limitai, kurie pažadėti. Matydami tai, vežame į sąvartyną dalį atliekų ir teritorijoje turime nemažus kiekius, kurių nepavyksta sudeginti“, – sakė Vilniaus atliekų tvarkymo centro vadovas Paulius Martinkus.
Aplinkosaugininkai žiūri atsainiai
Prie šių šiukšlių kalnų atvykus „TV3 žinių“ komandai, sukruto ir aplinkosaugininkai. Jie atvyko apžiūrėti įmonės, tačiau kiek teršalų iš čia gali prasisunkti į gruntą, kiek atliekų paukščiai ir vėjas išnešioja po apylinkes ir ar vilniečių išrūšiuotos maisto atliekos oranžiniuose maišeliuose nesumaišomos su visomis šiukšlėmis, žiūri atsainiai.
Vilniaus regiono atliekų tvarkymo centro vadovas pripažįsta, kad padėtis čia ir toliau labai bloga.
„Situacija, natūralu, yra labai bloga. Tikrai turim ekstremalią situaciją. Ir turim daug įtampos. Tam, kad viskas vyktų sklandžiai, privalo veikti visos grandinės – tiek sąvartynas, tiek rūšiavimas, tiek deginimo įrenginiai“, – kalbėjo P. Martinkus.
Aplinkos ministras Povilas Poderskis padėtį Vilniaus pakraštyje stebi iš šalies ir tik apgailestauja, kad po gaisro įmonės atstatymas vyksta lėtai.
„Daug atliekų susandėliuota lauke, patalpos remontuojamos. – Ar galima paspartinti sprendimus dėl atstatymo? – Galima, bet valstybėje procesai kartais vyksta ir labai lėtai“, – sakė ministras.
Aplinkosaugininkai nerimauja, kad dėl šios netvarkos vėl gali užsidegti šiukšlės, tad rytoj įmonę tikrinti žada ir ugniagesiai.
Straipsnis parengtas pagal TV3 žinių reportažą.
Visas TV3 Žinias žiūrėkite čia:





































































































































































































































































