• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį surengtame Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) organizuotame nesankcionuotame pikete prie Vyriausybės buvo reikalaujama nežlugdyti aukštojo mokslo, nevykdant ankstesnės Vyriausybės įsipareigojimų didinti dėstytojų atlyginimus 20 proc. 2009-aisiais.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiandien yra visiška Vyriausybės nuostata sužlugdyti aukštąjį mokslą. Sužlugdė mokyklas, o dabar žlugdo aukštąjį mokslą. Todėl mes reikalaujame, kad Vyriausybė atkreiptų dėmesį į savo pačios sprendimus“, - prie Vyriausybės žurnalistams kalbėjo LAMPSS pirmininkė Asta Lapinskienė.

REKLAMA

Pikete dalyvavo 9 Klaipėdos universiteto, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos atstovai, LAMPSS bei Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo (AŠDPSS) atstovai.

A. Lapinskienės teigimu, dabartiniai dėstytojų atlyginimai yra „žemiau skurdo ribos“ ir tai rodo nepagarbą dėstytojo profesijai.

REKLAMA
REKLAMA

LAMSS tarybos narė Virginija Apanavičienė pabrėžė ir socialinio dialogo tarp profsąjungų ir Vyriausybės trūkumą.

„Ši Vyriausybė neketina kalbėtis su profsąjungomis. Į mūsų reikalavimus nesiteikia atsakyti nei mūsų Vyriausybė, nei Seimas. Kai Gintaras Steponavičius (Švietimo ir mokslo ministras - BNS) buvo Seimo narys ir buvo svarstomas Mokslo ir studijų įstatymas, tada kalbėjomės, o dabar žingsniai nedaromi“, - sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pikete dalyvavęs Aukštaitijos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo (AŠDPSS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius sakė, kad ir mokytojai susiduria su panašiomis problemomis.

„Socialinio dialogo absoliutus nebuvimas, atsainus Vyriausybės požiūris į pedagoginius darbuotojus (...)“, - vardino problemas A. Jurgelevičius.

REKLAMA

Trečiadienį su Švietimo ir mokslo ministru buvo susitikusios švietimo darbuotojų profsąjungų atstovai, tarp jų ir AŠDPSS. LAMPSS su naujuoju ministru dar nebuvo susitikusi.

Šių metų lapkričio mėnesį G.Kirkilo Vyriausybė pritarė 20 proc. dėstytojų ir mokslininkų atlyginimų kilimui nuo 2009-ųjų. Tam biudžeto projekte buvo numatyta per 100 mln. litų.

Seimo svarstomame naujosios Vyriausybės patikslintame biudžeto projekte kitąmet numatytas 5,6 proc. dėstytojų algų kilimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų