• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė neskuba smerkti buvusio Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pirkinių iš Prancūzijos, kai politikas atostogaudamas iš mero reprezentacinio fondo pirko kaneles, slyvas šokolde, akacijų medų, retas knygas, skanavo jūros gėrybėmis. 

Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė neskuba smerkti buvusio Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus pirkinių iš Prancūzijos, kai politikas atostogaudamas iš mero reprezentacinio fondo pirko kaneles, slyvas šokolde, akacijų medų, retas knygas, skanavo jūros gėrybėmis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turėjom suvažiavimą, Laisvės partija išsirinko naujas institucijas, ne tik valdybą, bet ir Etikos ir skaidrumo bei Kontrolės komisiją. Dar iš anksčiau yra tokia rekomendacija išsiųsta buvusiems ir esamiems tarybos nariams įsivertinti tuos dalykus. Na, ir kiek žinau Andrius Tapinas yra pasikreipęs į mūsų Etikos ir skaidrumo komisiją, tai tą kreipimąsi vertins. Man atrodo labai svarbu, kad nepabėgtume nuo tos universalios problemos, kurią Seimas jau sprendžia, tai yra kartą ir visiems laikams tikimės, kad susitvarkysim kanceliarines išmokas ir nebereikės dairytis atgal. Tas, man atrodo, yra svarbiausia“, – portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ sakė A. Armonaitė. 

REKLAMA

Kaip atskleidė žurnalistas Andrius Tapinas, per šešių savaičių atostogas nuo 2022 m. liepos 11 iki rugpjūčio 25 dienos R. Šimašius iš mero reprezentacinio fondo išleido 157 eurus gurmaniško maisto krautuvėje netoli Tulūzos, retų knygų knygyne paliko 42 eurus, gurmaniškų jūros produktų parduotuvėje apsipirko už 178 eurus, restorane išleido 71 eurą bei lankėsi parduotuvėje, kur už 164 eurus pirko akacijų medaus. Tačiau pagal Vietos savivaldos įstatymą meras atostogų metu pareigų neina. Teoriškai turėtų nenaudoti ir reprezentacinio fondo. 

REKLAMA
REKLAMA

A. Armonaitė sako, kad nėra įsigilinusi į pirkinių krepšelį, ragino įsiklausyti ir į R. Šimašiaus argumentus bei kontrargumentavo, jog kai kurių savivaldybių tarybų narių taikytis pinigų įsisavinimo schemos nepalyginamos su vienos ar kitos prekės įsigijimu. 

„Bet sutikite, kad keturiasdešimt septyni žmonės, teikiantys kuro čekius, kažkokios pinigų įsisavinimo schemos yra šiek tiek švelnia tariant kiti atvejai nei kažkoks pavienis nedidelis pirkinys. Tai protingumo proporcingumo kriterijai irgi kažkaip turi dalyvauti šiame debate“, – teigė Laisvės partijos pirmininkė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paklausta, kodėl pasinaudoti mokesčių mokėtojų pinigais, nors ir nedidelėmis sumomis maga net jauniems Laisvės partijos politikams, iš kurių tikėtasi visai kitos politinės kultūros, A. Armonaitė bandė paaiškinti, kad situacijos nėra vienprasmiškos.

Pavyzdžiui, portalas Delfi atskleidė, kad Tomas Vytautas Raskevičius, būdamas Vilniaus miesto tarybos nariu, itin dažnai už mokesčių mokėtojų pinigus važinėjosi naktimis iš LGBT bendruomenės mėgstamo baro „Soho“, Vytautas Mitalas irgi dažnai vyko iš barų ar kavinių, Ewelina Dobrowolska buvo įsigijusi „Apple“ laikrodį, Vincas Jurgutis keliones į oro uostą pateikdavo ir savivaldybei, ir ministerijai. Visi šie politikai po paskelbtos informacijos grąžino dalį lėšų: T.V. Raskevičius – 226 eurus, V. MItalas – 105 eurus, V. Jurgutis – 200 eurų, E. Dobrowolska – apie 1044 eurus. 

REKLAMA

„Aš gal tų atskirų pirkinių nekomentuosiu, tik keletą dalykų pasakysiu: politinė veikla yra tokia veikla, kuri yra labai plati. Ir tai, kad pas vieną iš jūsų išvardintų žmonių kelionė iš barų buvo susitikimas su į Vilnių atvykusiais kino industrijos profesionalais, kurie žiūrėjo, kad Vilnius kaip kino industrijai draugiškas miestas būtų perspektyvus jiems čia veikti, tai kas čia buvo – darbas ar malonumas? Aš sakyčiau darbas, bet dabar jau visame šitame triukšme tai tapo nebesvarbu. Man atrodo kad turime ir tą įsivertinti. Pinigų įsisavinimo schemos nėra tas pats kas vienas kvitas, kai tu iš tikrųjų vakarieniauji“, – pabrėžė A. Armonaitė. 

Kadangi čekučių skandalas palietė visas politines partijas, tai Seimas nusprendė atsisakyti kanceliarinių išmokų savivaldybių tarybų nariams ir skirti kiekvienam tarybos nariui po 20 proc. nuo tos savivaldybės mero algos. Tai reikš, kad tarybų nariai kas mėnesį gaus apie 600-750  eurų atskaičius mokesčius kaip darbo užmokestį ir nebeturės pristatyti čekiukų į buhalteriją. Šio pakeitimo priėmimas numatomas antradienį. 

siulau idiegti tokius protingumo kriterijus. jeigu uz valdiskus pinigus ka nors perkasi socdemai, paxistai, skvernelininkai ir kitokie karbauskiai, reikia juos viesinti ir bausti. irgi ritualiskai per spauda sudeginti . o bet taciau, jeigu koks nors shimashius ar kitoks saviskis perkasi prancuzisku skanestu, tai rodo ex-mero gera skoni irgi auksta lygi, todel tokiems pirkiniams privalo buti taikomas protingumo kriterijus. ir ne kitaip, nes tie, kas su tuos nesutiks, bus isvadinti naciais, fobais, ir dar sh**o gabalais. tai buvo laisves partijos zodis.
o kam smerkti,jeigu pati ta daro arba ruosiasi daryti
Šita narkomaninė bergždutė ---tuščia puodynė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų