• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją, Užsienio reikalų ministeriją ir Migracijos departamentą, prašant laikinai sustabdyti Lietuvos pasų atiminėjimą iš kitą pilietybę turinčių Lietuvos piliečių.

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė kreipėsi į Vidaus reikalų ministeriją, Užsienio reikalų ministeriją ir Migracijos departamentą, prašant laikinai sustabdyti Lietuvos pasų atiminėjimą iš kitą pilietybę turinčių Lietuvos piliečių.

REKLAMA

„Atsižvelgdama į referendume pareikštą daugumos piliečių valią, raginu vadovaujantis proporcingumo bei protingumo kriterijais, kol Seimas neišspręs pilietybės klausimo, taikyti moratoriumą proaktyviems veiksmams atiminėjant lietuviškus pasus iš užsienyje gyvenančių ir kitų lietuvių, kurie įgijo kitos Lietuvai draugiškos valstybės pilietybę“, – išplatintame pranešime cituojama Laisvės partijos pirmininkė.

Politikė teigia turinti informacijos, kad iš daugybės žmonių pilietybė kasmet atimama, ne tik tada, kai jos atsisakoma, bet ir tais atvejais, kai institucijos imasi proaktyviai tikrinti užsienyje gyvenančius lietuvius. Todėl, A. Armonaitės teigimu, kasmet Lietuvos pilietybės netenka apie 1 tūkst. žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

„Pasaulyje yra ir daugiau valstybių, kurios riboja galimybę savo piliečiams turėti kitų šalių pasus, tačiau dėl to nepersekioja savo žmonių“, – teigė A. Armonaitė.

REKLAMA

ELTA primena, sekmadienį vykęs referendumas dėl dvigubos pilietybės nebuvo sėkmingas.

Preliminariais VRK duomenimis, referendume dalyvavo 59,02 proc. rinkėjų. Konstitucijos pataisai dėl dvigubos pilietybės pritarė 73,94 proc. rinkėjų, tačiau tokio balsų skaičiaus nepakako.

Referendumas dėl pilietybės išsaugojimo Lietuvoje vyksta antrąkart. Pirmąkart jis buvo surengtas 2019 metais, jame dalyvavo 53,16 proc. rinkėjų, bet tąkart Konstitucijos pakeitimo priimti nepavyko, nes nepakako pasisakiusių „už“.

praso stabdyti sia vagiu saika ir sukisti juos uz grotu.
Siekdamas išlaikyti pusiausvyrą, prisiverčiau pažiūrėti Laisvės TV laidą. Tapinas kalbina Šurajevą. Laidos turinį apibendrinti ir išskirti esmines tezes nesunku:
Šurajevas apie Širinskienę. Tikiuosi ji dar gyva, jei taip, tai linkiu jai gyventi dar kokius tris metus, - tipo pokštas. Gal tai ir pokštas, bet net Tapino auditorija neleipo iš juoko. Važiuojam toliau, - Ignui Vėgėlei pasakiau eik „nac...ui“. Į tai Tapinas atsako, - kas ne su mumis, tie populistai. Toliau pilasi rusiškų keiksmažodžių jūra, už kuriuos net sovietiniais laikais, tokiais žodžiais prabilęs į eterį, ten daugiau niekada nepasirodytų. Dabar laikai ne tie. Manęs tai nešokiruoja. Žiūrėdamas į Šurajavą matau baltarusišką jo versiją Protasevičių, jis vaidina kietą tol, kol niekuo nerizikuoja ir yra gerai maitinamas. Kai pakvimpa degėsiais - parduos bet ką. Tai žmogiška, istorija pateikianti gausybę pavyzdžių ir taisyklių, su retomis išimtimis.
State uzsienius tegul ten ir gyvena. Ant svetimo i roju joti savu uztenka.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų