Armonaitė apie Pagalbinio apvaisinimo įstatymo nuostatas: šeimai visą gyvenimą reikia mokėti 30-90 eurų kas mėnesį

Seimo narė, Laisvės partijos vadovė Aušrinė Armonaitė antradienį kreipėsi į savo kolegas dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo nuostatų. A. Armonaitė socialiniame tinkle „Facebook“ kviečia Seimo narius palaikyti siūlymą panaikinti reikalavimą šaldyti nepanaudotus embrionus visą gyvenimą.

„Šią savaitę Seime svarstyme daug svarbių klausimų. Vienas jų ypatingai aktualus nevaisingoms poroms.

Šiandien keisime „valstiečių“ valdymo laikais įtvirtintą tvarką, kad pagalbiniam apvaisinimui nepanaudotus embrionus būtina užšaldyti amžinai. Dauguma specialistų šį reikalavimą vadina paprastai – nelogišku arba nesąmone, nes toks ilgas užšaldytų embrionų saugojimas neturi prasmės, o šeimai kas mėnesį kainuoja nuo 30 iki 90 eurų. Ir mokėti reikia visą likusį gyvenimą! Žmonėms tai tikrai nemenka našta ir neskatina pradėti apvaisinimo procedūrų.

Kasmet Lietuvoje gimsta apie 400 pagalbinio apvaisinimo būdu pradėtų kūdikių. O galėtų būti ir daugiau.

Labai kviečiu kolegas šiandien palaikyti siūlymą panaikinti abejotiną reikalavimą šaldyti nepanaudotus embrionus visą gyvenimą. Pakeitus įstatymą, tai būtų galima daryti nuo 2 iki 10 metų, nebent šeima norėtų šį terminą pratęsti.

Atrodo lyg maža korekcija, tačiau iš tikrųjų tai būtų dar vienas teigiamas postūmis padėti nevaisingoms poroms. Ir tai dar ne pabaiga. Laisvės partija ir kolegos Seime siūlys, jog valstybė turėtų pradėti finansuoti pagalbinio apvaisinimo procedūras ir nesusituokusioms poroms.

Atitaisykime neteisybę“, – rašo A. Armonaitė. 


Rašyti komentarą...
R
Romas
2021-10-12 11:33:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Bus taikomas apvaisinimas leisbietems ir gejams.
Atsakyti
-1

S
Saule
2021-10-12 16:13:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia gidimo o neribotu pabandimu dvieju kartu per kuriuos sansu praktiskai ner o saldimas isvis apsurdas kuo daugiau saldai tuo sansu maziau givibingume.
Atsakyti
0

D
Dievo
2021-10-15 13:28:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
varymas i medi...Kaip kitaip situos dalykus pavadinti? Atsakykite patys sau...Kuris tolerantiskasis noretu suzinoti, jog gime is embriono uzsaldyto pries pvz. 10 ar 40 metu? :D Fainai ane? :D Jokio moralinio aspekto cia nera? Apie tai, jog apskritai pagaminami ir uzsaldomi mazi busimi zmones kolbelese - tai jau yra kazkas nesuvokiamo...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų