„Prezidentas kreipsis į tarnybas – kaip kad numato įstatymas – tam, kad gautų iš jų informaciją pagal Korupcijos prevencijos įstatymą. Kai tik ši informacija jį pasieks, jis ją įvertins ir priims sprendimą“, – trečiadienį po G. Nausėdos ir L. Kasčiūno susitikimo surengtoje spaudos konferencijoje sakė K. Budrys.
„Kaip ir buvo anonsuota dar praėjusią savaitę, šeštadienį – yra labai aiškus Respublikos Prezidento suinteresuotumas visus sprendimus ir formalumus sutvarkyti per šią savaitę. Tikimės, kad tą pavyks pasiekti“, – pridūrė jis.
K. Budrys nurodė, kad prezidentas kartu su kandidatu į Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovybę aptarė ir pagrindinius prioritetus gynybos srityje.
„Prezidentas su kandidatu kalbėjosi apie prioritetus krašto apsaugos sistemoje ir apie tuos prioritetus ir darbus, kuriuos būtų galima įgyvendinti likusiu laikotarpiu iki kadencijos pabaigos“, – aiškino patarėjas, akcentuodamas, jog G. Nausėdai itin svarbu, jog naujasis ministras tęstų visuotinės gynybos principo įgyvendinimą.
„Tiek dėl visuotinio šaukimo, tiek dėl kitų valstybės gynybos plano elementų įgyvendinimo – civilinės mobilizacinės ir gynybos mobilizacinės sistemos parengimo“, – detalizavo jis.
Tarp svarbiausių klausimų – ir Vokietijos brigados priėmimas, ir kariuomenės divizijos kūrimas. Visgi, pastebėjo K. Budrys, išreikštas lūkestis dėl antikorupcinės politikos tęstinumo.
„Buvo išreikštas aiškus lūkestis, kad mes turėtume turėti ne tik papildomą dėmesį, bet turėtume turėti konkrečius organizacinius postūmius šioje srityje“, – patikino jis.
L. Kasčiūnas: pokalbis buvo dalykiškas ir turiningas
Savo ruožtu kandidatas į krašto apsaugos ministrus L. Kasčiūnas teigė, jog pokalbis su prezidentu buvo „dalykiškas ir turiningas“.
Jis taip pat akcentavo, kad kaip ministras didžiausią dėmesį skirtų vokiečių brigados dydžio karinio vieneto įkurdinimui Lietuvoje, Seimui pateiktai šaukimo reformai.
„Patirtis, kurią esu įgijęs Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pozicijoje – ypač, darbo su opozicinėmis politinėmis jėgomis – manau, šioje vietoje gali būti naudinga“, – aiškino jis, žadėdamas parlamente telkti paramą dėl pokyčių privalomosios karinės tarnybos sistemoje.
Dabartinis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas taip pat paminėjo ir kariuomenės divizijos kūrimo svarbą, tačiau pastebėjo, jog tai tiesiogiai priklauso nuo finansavimo krašto apsaugai. Todėl politikas patikino – dėl tvarių šaltinių gynybos asignavimams turėtų būti rastas kompromisas tarp visų politinių partijų.
L. Kasčiūno kandidatūra šalies vadovui pateikta antradienį. Kaip vienas realiausių politikų pakeisti besitraukiantį ministrą Arvydą Anušauską L. Kasčiūnas įvardintas ir anksčiau.
ELTA primena, kad penktadienio popietę socialiniuose tinkluose pasirodė žinia apie netikėtą dabartinio ministro A. Anušausko atsistatydinimą. Politikui nei patvirtinant, nei paneigiant tokios informacijos, penktadienio vakarą Vyriausybės spaudos tarnyba patvirtino, kad premjerė Ingrida Šimonytė gavo A. Anušausko prašymą trauktis iš Ministrų kabineto.
Netrukus po to A. Anušauskas pateikė daugiau detalių apie savo sprendimą trauktis. Politikas pripažino iš premjerės sulaukęs netikėto pasiūlymo užleisti krašto apsaugos ministro pareigas kitam politikui, o pačiam užimti jo, komiteto pirmininko vietą Seime. A. Anušauskas tikino, kad atsisakė tokios rokiruotės.
Šeštadienio rytą daugiau informacijos apie pokyčius Vyriausybėje pateikė ir ministrė pirmininkė. Pasak jos, A. Anušausko atsistatydinimas yra susijęs su lūkesčiu per likusią Vyriausybės kadenciją padaryti „dar daugiau ir greičiau“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!