Atitrūkti nuo darbų ir atostogauti reikia mažiausiai dukart per metus. Taip tvirtina psichologai. Ir vienerios atostogos turi trukti ne trumpiau dviejų savaičių, kad žmogus spėtų pailsėti ir psichologiškai, ir fiziškai.
„Per savaitę žmogus giliai psichologiškai pailsėti nespėja. 2-3 dienas atsipalaiduoja, 2 dienas jausis gerai, o jau čia į darbą. Savaitė per mažai“, - tvirtina psichologas Andrius Kaluginas.
Lietuvoje įstatymai leidžia atostogauti iš viso 28 kalendorines dienas. Tai keturios savaitės. Tačiau, pasirodo, tokia įstatymo formuluotė apsukresniems darbuotojams, atostogas leidžia pasiilginti dar bent keturiomis dienomis per metus.
Naujojo darbo kodekso, kurio projektas jau pateiktas Seimui, kūrėjai užsimojo panaikinti galimybes lietuviams ilsėtis ilgiau kaip 4 savaites per metus. Atostogų trukmę siūloma matuoti nebe kalendorinėmis, o darbo dienomis.
Tačiau darbdavių norams pakeisti atostogų dienų skaičiavimo tvarką priešinasi profesinės sąjungos. Jos tvirtina, kad lietuviai atostogauja ne ilgiau kaip kiti europiečiai, mat nėra papildomų kalėdinių atostogų, mažai įtakos atostogoms turi darbo stažas, o ir savaitgaliais esančios šventinės dienos nebekompensuojamos.
Plačiau apie tai – TV3 reportaže.