REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Likus vos pusmečiui iki rinkimų, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pareiškė atsistatydinantis. Kadenciją jis baigė atskleisdamas, kad viešieji pirkimai gynybos srityje gali būti neskaidrūs. O dabar politikas teigia, kad savęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigose nemato. 

Likus vos pusmečiui iki rinkimų, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pareiškė atsistatydinantis. Kadenciją jis baigė atskleisdamas, kad viešieji pirkimai gynybos srityje gali būti neskaidrūs. O dabar politikas teigia, kad savęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininko pareigose nemato. 

REKLAMA

Apie tai, kokie politiko ateities planai ir kodėl neįtiko valdantiesiems, naujienų portalo tv3.lt pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – interviu su Arvydu Anušausku. 

Nuomonės dėl komunikavimo skyrėsi

Premjerė interviu naujienų agentūrai BNS metu sakė, kad vienas iš netenkinusių dalykų buvo tai, jog esą nebuvote pakankamai aktyvus ir nesiėmėte iniciatyvos ieškoti papildomų pinigų gynybai, neva viską palikdavot finansų ministerijai ir džiaugdavotės tais pinigais, kurie nukrisdavo iš dangaus. Kaip žiūrite į tokią kritiką?

Taip, nesu finansistas ar ekonomistas. Kaip ministras stengiausi žiūrėti į gynybos poreikius ir juos tenkinti. Ieškojau kompromisų ne tik su koalicijos partneriais, bet ir su opozicija. <...> 

REKLAMA
REKLAMA

Premjerė taip pat sakė, kad kitas dirgiklis buvo tai, jog neva tiek jūs, tiek kariuomenė užsispyrusiai norėjote išvengti šaukimo sistemos plėtros. Taip ir buvo?

REKLAMA

Pirmiausia, pati šaukimo reforma atėjo nuo kariuomenės. Mes savo laiku vyriausybėje sugalvojom, kad reikia ją plėsti į visuotinumo pusę, t.y. ateityje numatyti didesnius šaukiamųjų skaičius. Čia nebuvo kažkokio nuomonių išsiskyrimo, tiesiog, jeigu spragtelsi pirštu, niekas savaime neatsiras. 

Ar jums buvo išsakyti pageidavimai, kad procesai vyktų greičiau? Ar vyko toks bendravimas?

Tuose formatuose, kuriuose kalbėdavom, vyriausybės ar partiniuose, mes kalbėdavom apie šiuos dalykus. Nuomonės skirdavosi ne dėl paminėtų priežasčių, o dėl komunikavimo. Aš, iš tiesų, turiu šiek tiek kitokį komunikavimo stilių, to per daug neslėpiau. Laikausi požiūrio, kad grėsmės niekur nedingo, o norint joms gerai pasiruošti reikia vystyti pajėgumus.

REKLAMA
REKLAMA

Aš suprantu, kad didelis krūvis tenka vyriausybės vadovei ir finansams, tačiau, arba mes vystome ir ruošiamės, arba tik skalambijam apie grėsmes ir nepadarom reikalingų veiksmų. Manau, kad buvo padaryta daug, juo labiau, kad biudžetas padvigubėjo. <...>

Kolegos vadino tuščiagarbiu

Esate sulaukęs kritikos ir dėl to, kad informaciją paskelbėte anksčiau laiko. Partijos kolegos įsitikinę, kad jums labiau rūpėjo reitingai negu valstybės interesai, jus net vadino tuščiagarbiu. 

Manau, politikai dažnai pervertina savo galimybes. Šiaip aš kalbėdavau, kad reitingai nieko nereiškia, jie ateina ir išeina. Aš atsiriboju nuo reitingų, ne nuo manęs jie priklauso ir ne nuo informacijos, ir jos skelbimo greičio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Buvo kalbama, kad paskelbus apie planus jus pakeisti, šeštadienį, jūs skubėjote pas prezidentą vien tam, kad pateiktumėte tam tikrą informaciją, pavyzdžiui apie kandidatus į kariuomenės vadus. Kodėl tai reikėjo daryti?

Pirmiausia, mes dėl kandidatų kalbėjome gerokai anksčiau. Tik atkreipiu dėmesį: susitikimo laiką paskiriu ne aš. Aš galėjau susitikti bet kada, tačiau šiuo atveju paprašiau neatidėlioti sprendimo ir, jeigu yra pareiškimas, jį priimti ir išsakyti savo nuomonę. 

Jūsų partijos kolegos sako, kad sukėlėte pyktį koalicijoje, kai, pasirodžius informacijai apie jūsų pakeitimą, prašnekot apie galimą korupciją Seime, nesigailite dėl to? 

REKLAMA

Žinoma, galėjau apie tai skalambinti ant kiekvieno kampo, kiekvienai progai pasitaikius, tačiau mes darėme realius darbus ir, manau, kad teisingai darėme. Kai yra daug turto, reikia sisteminio požiūrio, kad krašto apsaugos sistemoje neišaugtų koks nors korupcijos grybas. Mes darėme viską, kad to nebūtų. <...>

STT manęs paklausė, aš nurodžiau tai, ką žinojau. Tai nėra paprasti dalykai, todėl, manau, kad šiuos procesus reikia stebėti iš anksto, prevenciškai. 

Visą pokalbį rasite straipsnio pradžioje.

tv3.lt

Ponas Anušauskas yra iteligentas, ko negalima pasakyti apie Šimonytę
Palaikau poną Anušauską dėl komunikacijos, premjerės komunikacija kai šveiko
Kur tik konservai ten vagystes ir liansbergo aferos.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų