Aiškėja, kodėl Kupiškyje 1,5 metų vaikas liko vienas: motina išvyko pas „Facebook‘e“ rastą simpatiją

Sušalęs, ištroškęs ir alkanas vos 1,5 metukų mažylis Kupiškyje esančiuose namuose patyrė tikrą išgyvenimo dramą. Viskas nutiko ten, kur vaikui turėtų būti užtikrinama saugi aplinka, bet šįkart mažylio sveikatai kilo rimtas pavojus.

8

Pasirodo, dar penktadienį – gegužės 22-ąją – vaiką auginanti 28 metų motina paliko jį namuose, o pati išvyko į nuo Kupiškio apie 20 km nutolusį miestelį. Puse lūpų užsimenama, kad vietoje, kur surasta vaiko motina, buvo lėbaujama, vartojamas alkoholis.

Tą patvirtina ir policijos užfiksuoti duomenys. Sekmadienį 28-erių motinai nustatytas 0,6 prom. girtumas. Ji surasta Skapiškyje, naujo pažįstamo, su kuriuo neseniai susipažino socialiniame tinkle „Facebook“, namuose.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Namas, kuriame be priežiūros buvo paliktas 1,5 metų vaikas

Teigiama, kad moteris, tikėtina, neplanavo sugrįžti namo. Tik priminus apie namuose paliktą 1,5 metų vaiką ji pradėjo teisintis ir apgailestauti dėl to, kas nutiko. Aiškėja ir tai, kad dėl vaikų (šeimoje auga ne tik 1,5 metų mažylis, bet ir kitas beveik 7 metų vaikas) nepriežiūros moteris jau bausta keturis kartus.

Pareigūnai teigia, kad surastas vaikas atrodė nusilpęs. Kaimynystėje gyvenantys žmonės stebisi, kodėl iki šiol vaiko teisės nuolaidžiauja net kelis kartus už vaikų nepriežiūrą baustai motinai.

„Gal laukiama dar vienos Matuko tragedijos“, – išsprūsta negailestinga mintis vienai kaimynystėje gyvenančiai moteriai.

Susirūpino artimieji

Vaiko likimu susirūpino 1,5 metų mažylio krikštamotė ir jo teta, kai tam tikrą laiką niekaip nepavyko susisiekti su giminaite. Sužinota, kad vaiko motina gali būti išvykusi. Apie tai vaiko tetai užsiminė kaimynas.

Vyras, dabar su ašaromis akyse, prisimena, kad buvo pastebėjęs, jog ties vienu langu yra nutrauktos užuolaidos. Tiesa, jis gyvena per gatvę ir vaiko pagalbos šauksmo negirdėjo.

„Būčiau pats duris išlaužęs, jei tik būčiau žinojęs“, – TV3 teigė kaimynas.

Galiausia, su pareigūnų pagalba buvo patekta į medinio namo vidų. Viduje rastas nusilpęs vaikas. Namuose buvo visiška betvarkė. Anot kaimynų, moteris nevengdavo vartoti alkoholio net ir pasirodžius socialiniams darbuotojams.

REKLAMA

Socialinių paslaugų centras Kupiškyje direktorė Lina Buitvydaitė patvirtino, kad apie galimai namuose be priežiūros paliktą vaiką pranešė giminaitė: „Iš klientės (vaiko motinos – aut. past.) sesers sulaukėme skambučio, kad moteris yra vienoje seniūnijoje ir su ja nepavyksta susisiekti. Mūsų darbuotoja nuvyko į tą kaimelį, buvo žinoma, kur gali būti klientė. Nuo vakar dirbama su mūsų kliente.“

Panevėžio regioną kuruojanti Vaiko teisių tarnybos atstovė Rūta Karčiauskienė portalui tv3.lt pasakojo, kad apie įvykį Kupiškyje tarnybai socialinė darbuotoja:

„Tarnyba reaguoja į pranešimus ir į vaiko teisių pažeidimus. Socialinių paslaugų centras stebi ir dirba su šeima. Taikoma atvejo vadyba. Namuose suradus vaiką buvo užtikrinta medikų apžiūra. Po to, kai įsitikinta, kad sveikatos būklė gera, tada vaikas buvo apgyvendintas saugioje aplinkoje. Jis atsidūrė pas artimą giminaitį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas, užtikrinami geriausi vaikų poreikiai ir interesai.“

Pareikšti įtarimai

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė pranešė, kad Kupiškyje socialinė darbuotoja gegužės 24-ąją išvadavo maždaug dvi paras užrakintame bute vieną praleidusį 1,5 metų vaiką.

„Mažamečio motinai gresia baudžiamoji atsakomybė, vakar jai pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tėvų teisėmis ar pareigomis.

Gegužės 24 dienos vakare socialinės darbuotojos aptiktas mažylis buvo sušalęs, ištroškęs ir alkanas, tačiau rimtesnės medikų pagalbos jam neprireikė. Netrukus policijos pareigūnai surado ir į namus parvežė vaiko motiną – 28 metų kupiškėnę“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 163 straipsnį – „Piktnaudžiavimas tėvų, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis“. Ikiteisminį tyrimą atlieka Kupiškio rajono policijos komisariato tyrėjai, tyrimui vadovauja Panevėžio apylinkės prokuratūros prokurorė Virginija Kliaugienė.

Baudžiamasis kodeksas tiems, kas piktnaudžiavo tėvo, motinos, globėjo ar rūpintojo arba kitų teisėtų vaiko atstovų teisėmis ar pareigomis fiziškai ar psichiškai gniuždydamas vaiką, palikdamas jį ilgą laiką be priežiūros ar panašiai žiauriai elgdamasis su vaiku, numato baudą arba laisvės apribojimą, arba areštą, arba laisvės atėmimą iki penkerių metų.


Rašyti komentarą...
M
M ona
2020-05-26 14:57:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kodėl iš tos atmatos nebuvo atimti vaikai,laukė kol vaikutis numirs,iš gerų mamų tuoj atima pamatę mėlynę.
Atsakyti
-1

s
sliure
2020-05-26 14:20:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
sterilizuokit padla kad neluosintu vaiku !
Atsakyti
-3

R
Ray
2020-05-26 14:28:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip gaila vaikučio...mažas bejėgis....pats negali savimi pasirūpinti o čia motina paliko viena pati be maisto be gėrimo..... Širdis plyšta kaip taip galima aš nesuprantu ??? Kaip širdis leidžia taip elgtis su tokiu silpnu vaiku
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų