Adamkus prakalbo apie pandemijos valdymą Lietuvoje ir žmonos Almos sveikatą

Prezidentas Valdas Adamkus teigia, jog Lietuvoje dedamos visos įmanomos pastangos, kad koronavirusas šalyje būtų suvaldytas. Taip pat prakalbo apie žmonos Almos sveikatą, kuri šiuo epideminiu laikotarpiu jaučiasi silpniau.

„Visų mūsų tikslas yra sustabdyti epidemiją kuo greičiau, kad tautos, žmonija turėtų kuo mažesnius nuostolius, o Lietuvoje dedamos visos pastangos, kad tai įvyktų.

Linkiu visiems sėkmės ir tuo pačiu esu dėkingas medikų šeimai, kuri su dideliu pasiaukojimu dirba nenuilstamai ir taip pat ačiū visiems pagalbininkams, kurie ateina jiems į pagalbą“, – žurnalistams sakė V. Adamkus.

Paklaustas, kaip jaučiasi jo žmona Alma, prezidentas atsakė, kad ji truputį silpna, stengiasi elgtis atsargiai ir vengia užsikrėtimo.

„Truputį silpna, tokie orai irgi neprisideda. Aišku, yra labai atsargi, kiek tai liečia epidemiją, bijo kur toliau, plačiau dalyvauti, kad neužsikrėstų, prie to paties jos ir mano amžius – tai ypatingai svarbu“, – pažymėjo V. Adamkus.

Ketvirtadienį Rytų Europos studijų centre (RESC) buvo atidaryta V.Adamkaus vardo salė. Po atidarymo V. Adamkus teigė, kad tai svarbus įvykis visai visuomenei.

„Aš manau, ne tiek svarbu turėti vietovę, svarbus įvykis, mano supratimu, visai visuomenei – būtent Lietuvių bendruomenės nusistatyme kaimynų atžvilgiu ir mūsų misijai Rytų Europoje. <...>

Mūsų bendros pastangos turėtų būti koreguojamos ir kreipiamos ta linkme, kuri vestų mus suartėjimo keliu, bet ne išsiskyrimo. To aš ir linkiu“, – sakė V. Adamkus. 

Rytų Europos studijų centre atidaryta prezidento V. Adamkaus vardo konferencijų salė

 

Rytų Europos studijų centro (RESC) konferencijų salei ketvirtadienį suteiktas prezidento V. Adamkaus vardas.

„Šiemet minime penkiolikos veiklos metų sukaktį ir žengiame kokybinį žingsnį į priekį. V. Adamkus savo veikloje ne tik skiria didelį dėmesį rytų kaimynystei, bet ir kuria Lietuvoje vakarietišką diskusijų kultūrą. Mums garbė, kad prezidentas sutiko suteikti savo vardą, įpareigosiantį ir mus, ir atnaujintos RESC konferencijų salės svečius“, – sakė RESC direktorius Linas Kojala.

REKLAMA

Atidarant prezidento V. Adamkaus vardo konferencijų salę premjerė Ingrida Šimonytė džiaugėsi per 15 metų centro vystomomis veiklomis: „Centras įrodė, kad gali būti labai kokybiškos, labai nuoširdžios, labai patikimos analizės centras, kartu puoselėdamas atvirą erdvę žmonėms pasisakyti. Kartais griežtai, kartais taip, kad net sienos suskamba, bet visada dialogo dvasioje.“

Premjerė taip pat pridūrė, kad nenuostabu, kodėl salei suteiktas būtent V. Adamkaus vardas.

„Visiškai simboliška ir suprantama, kodėl prezidentas Valdas Adamkus yra šios salės krikštatėvis, todėl, kad prezidentas Valdas Adamkus savo ruožtu visą laiką buvo ir išlieka daugelio akyse tolerancijos, dialogiškos politinės kultūros pavyzdžiu ir tuo lyderiu, kuris sudėtingose situacijose labai drąsiai kovojo už Rytų Europos, partnerystės valstybių poziciją, jų gilesnę integraciją į Vakarų organziacijas, todėl neabejotinai turi labai didelę šio regiono ir tarptautinio politikos lauko pagarbą už šiuos pasiekimus“, – sakė I. Šimonytė.

Prezidentas V. Adamkus pabrėžė centro reikšmę kuriant ryšį tarp Rytų ir Vakarų: „Turime apie 1000 kilometrų bendros sienos, kuri skiria dvi europines kultūras – Vakarų ir Rytų – kurios yra skirtingos ir šiuo metu tikrai supriešintos viena su kita, todėl bet koks tarpinis informacijos pasikeitimas, ieškojimas kelių, kaip suartinti tas dvi puses yra be galo svarbus. Be mūsų Vyriausybės pastangų, mūsų mokslo pastangų, aš vertinu, kad šitas centras turėtų būti pačiu pagrindiniu mūsų visuomenės balsu sprendžiant dviejų kultūrų suartėjimo ar net išsiskyrimo priežastis.“

V. Adamkus teigė, kad centro laukia dideli usždaviniai.

„Bendrai paėmus, turbūt visas tas regionas ir visa Europa siekia to paties: gerovės, klestėjimo ir sutarimo. Šiuo metu mūsų centro darbas yra labai svarbus, nes įtampa aštrėja kiekvieną dieną –  būti objektyviems, pristatyti realią padėtį ir stengtis suartinti dvi puses ir išvengti karinio konflikto, kuris nieko gero nežadėtų visai žmonijai“, – sakė V. Adamkus.

REKLAMA

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorė Margarita Šešelgytė sakė, kad V. Adamkus visad stovėjo centro idėjos užnugaryje ir nuolat ją palaikė.

„Prezidentas Adamkus buvo vienas iš tų žmonių, kuris ir stovėjo už tos regiono lyderystės vizijos. Ko gero, buvo Vienas iš tų žmonių, kurie parodė, kad nereikia bijoti, reikia turėti viziką, kuri galbūt yra ambicingesnė negu mūsų dydis, pajėgumai, bet žingsnelis po žingsnelio atves prie mūsų tikslų. <…>

V. Adamkus buvo tas žmogus, kuris labiausiai ir atspindėjo regioninę lyderystę. Kai vykdavo regionine krizės, tai buvo žmogus, į kurį atsisukdavo mūsų partnerių akys ir kuris buvo kviečiamas tas krizes sureguliuoti ir tai, mano akimis, tai labai didelis pasiekimas tokiai mažai valstybei, kaip Lietuva“, – kalbėjo M. Šešelgytė.

Centre taip pat yra „Diplomatijos šefo“ S. Lozoraičio vardu pavadinta posėdžių salė ir nedidelė biblioteka, kurioje kaupiami leidiniai Lietuvos užsienio ir saugumo politikos temomis.


Rašyti komentarą...
S
Sramas
2021-04-08 15:03:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ger, Adamkau, tai kiek žinoma Jus ir Jūsų žmona pasiskiepino, tai d, b, visi kalba kas tik gali, kad pasiskiepino, kaip sakoma, nebaisus jokie priešai, turiu galvoje vakcina, būtų įdomu sužinot, ką kiti žmonės masto?
Atsakyti
-3

Z
Zosė
2021-04-08 16:52:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nei vienas negyvena su saule (posakis) , reikia pagalvoti apie metus, visų tėvai miršta ir visiems skaudu
Atsakyti
0

i
ir nieko tokio
2021-04-08 15:07:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
dar vienas vėdaras išlindi liaudį kiršint KUR CŽV KALĖJIMĄ
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų