Naujausi tyrimai apie 5G: pateikė išvadas, ar ryšys kelia pavojų sveikatai

Kartais mokslininkams tenka atlikti tyrimą, kuris patvirtina tai, ką visi jau žino. Pavyzdžiui, kad vanduo yra šlapias. Tyrimai atliekami tik tam, kad patikintų, jog vakcinos nesukelia autizmo. Vis dėlto šie tyrimai yra būtini norint gauti visišką patvirtinimą ir išspręsti vis dar dažnai kylančias diskusijas.

Dvi naujos didelio masto apžvalgos padarė išvadą, kad 5G ryšį yra visiškai saugu naudoti, patvirtinant ankstesnius tyrimus. Tikėkimės, kad tai sustabdys diskusijas kartą ir visiems laikams. Nors kalbėkime atvirai – greičiausiai taip nebus.

„Apibendrinant, visų tyrimų apžvalga nepateikė pagrįstų įrodymų, kad žemo lygio radijo bangos, kaip ir tos, kurias naudoja 5G tinklas, yra pavojingos žmonių sveikatai“, – sakė dr. Kenas Karipidis, ARPANSA vertinimo ir patarimų direktoriaus pavaduotojas.

Apžvalgas atliko Australijos radiacinės apsaugos ir branduolinio saugumo agentūra (ARPANSA), bendradarbiaudama su Swinburne'o technologijos universitetu. Pirmoji apžvalga apėmė didžiulį 138 tyrimų, atliktų remiantis 5G radijo bangų mokslu, rinkinį, o antroji pakartotinai analizavo 107 tyrimus apie ryšio saugumą. Daugeliu atvejų buvo nagrinėjamas 5G ir panašaus dažnio radijo bangų poveikis ląstelėms.

Nenuostabu, kad abiejose apžvalgose nustatyta, jog nėra ryšio tarp 5G diegimo ir neigiamo poveikio sveikatai ar ląstelėms. Tie tyrimai, kurie aptiko kokias nors problemas, turi esminių metodologinių trūkumų.

„Tyrimai, kuriuose buvo pranešta apie biologinį poveikį, paprastai nebuvo nepriklausomai pakartoti, o daugumoje peržiūrėtų tyrimų buvo naudojami nekokybiški poveikio vertinimo ir kontrolės metodai“, – teigė dr. K. Karipidis.

Autoriai išreiškė norą, kad ilgalaikiai tyrimai ir toliau būtų stebimi. Tačiau iki šiol nėra jokių įrodymų, patvirtinančių absurdiškus teiginius, susijusius su 5G ryšiu.

„Mes rekomenduojame tyrėjams patobulinti būsimų eksperimentinių tyrimų dizainą, ypatingą dėmesį skiriant dozimetrijai ir temperatūros kontrolei, o atliekant epidemiologinius tyrimus ir toliau stebėti ilgalaikį belaidžių telekomunikacijų poveikį gyventojų sveikatai“, – tęsė jis.

REKLAMA

Todėl mažai tikėtina, kad 5G ryšys yra kaltas dėl koronaviruso, Billo Gateso sekimo vakcinoje įmontuota mikroschema ar bet kokiu kitu kenksmingu dalyku, kuriuo žmonės nori jį apkaltinti. 5G ryšys per pastaruosius metus buvo sąmokslo teorijų priešakyje, nepaisant to, kad tam nėra įrodymų. Net ir tokie žymūs žmonės kaip Amiras Kahnas ir Amanda Holden ir toliau kurstė šią teoriją, siekiant ją įamžinti.

Vis dėlto ramina tai, kad mokslas palaiko naujos technologijos diegimą, taip palengvindamas daugelio rimtą susirūpinimą keliančių ir užtikrinimo norinčių žmonių mintis.


Rašyti komentarą...
Z
ZZZ
2021-04-08 09:45:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuo 3G laikų leistinos spinduliuotės normos padidintos 100 kartų ir dar vis saugu. Jei atliktas tyrimas galima parašyti koks nustatytas saugus lygis. Fake news nes google apie tokį dr. Kenas Karipidis nelabai ką gali pasakyti. Ir jei autorius skaito ir nėra visiškas glušas turėtu čia paaiškinti ką reiškia terminas " žemo lygio radijo bangos"
Atsakyti
-3

T
Tiesa
2021-04-08 09:36:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senų senovėje įrodyta, kad net paprastas 2G ilgaikėje perspektyvoje kenkia žmogaus organizmui. Tai 5G jau nekenkia arne? Čia tas pats kaip šaukštas deguto medaus bačka sugadina ir būtų teigiama, kad kibiras nesugadins.
Atsakyti
-4

L
Linas
2021-04-08 11:41:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip kad astra zeneca vakcina yra visiskai saugi...nu ne i tema...,bet...kaip kad cia ir rase jau 2g naudojimas ilgalaikis atsiliepia sveikatai,5g neisimtis manau tik daug didesne zala.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (29)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų