Tyrimas: Lietuvos versle – 1,4 tūkst. įmonių „zombių“

Nuo pandemijos pradžios bankroto procesą turėjo inicijuoti daugiau nei 2,1 tūkst. Lietuvos įmonių, nors realiai bankrutavo tik 669, rodo duomenų analitikos bendrovės „Scorify“ tyrimas.

Pasak „Scorify“, įvertinus įmones pagal 2019 ir 2018 metų bankroto požymius ir faktinį jų skaičių, Lietuvoje šiuo metu yra apie 1,4 tūkst. įmonių „zombių“, išlikusių tik dėl valstybės pagalbos.

„Scorify“ vadovas Žilvinas Milerius teigia, kad iki pandemijos bankrotą dažniausiai inicijuodavo Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) arba „Sodra“, tačiau per pandemiją leidus mokesčius atidėti, VMI ir „Sodra“ bankrotų inicijavimo apimtis smarkiai sumažino.

„Tokie „vaikščiojantys numirėliai“ bandydami vykdyti veiklą dėl apyvartinių lėšų trūkumo stabdo tarpusavio mokėjimus bei perkelia savo problemas kitoms įmonėms“, – pranešime sakė Ž. Milerius.

„Tokios įmonės iškreipia ekonomikos sveikatą – tokį reiškinį galima palyginti su lėtiniu uždegimu organizme, kuris nėra gydomas, bet gali išlįsti pačiu netinkamiausiu metu“, – sakė jis.

Anot Ž. Mileriaus, bankrotą inicijavusios valstybės institucijos veikdavo kaip rinkos sanitarai, nes pačios įmonės retai nori tuo užsiimti – jos labiau linkusios partnerių skolas nurašyti į nuostolius.

Anot „Scorify“, 2019-aisiais Lietuvoje bankroto procedūras pradėjo arba bankrutavo 2571 įmonė, bankroto požymių turėjo 20 proc. įmonių, vertinamų kaip aukščiausios rizikos, ir beveik 4 proc., turinčių aukštesnę riziką nei vidutinę.

Tuo metu pernai tokių įmonių buvo atitinkamai tik 12 proc. ir 2 proc. Pasak Ž. Milerio, tai rodo, jog daliai įmonių įprastomis sąlygomis jau turėjo būti paskelbtas bankrotas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų