ACTA grįžta į politikų darbotvarkę

Protesto bangą pernai sukėlęs vadinamasis ACTA susitarimas, sugrįš į darbotvarkę, tik su pakeitimais. Tai BNS sakė Lietuvoje besilankantys Europos Parlamento (EP) Teisės reikalų komiteto nariai.

Naujoje dokumento versijoje bus bandoma taisyti ankstesniojo spragas.

"Mes nenorime kartoti to paties dokumento, jau yra taikomas reglamentas, kuris draudžia teisėtai naudoti nukopijuotą dokumentą. ACTA problema - ji paliko teisinę spragą, nes buvo numatyta tam tikra privati policija, kuri galėjo tikrinti, kokią informaciją turime savo laikmenose, dabar dokumentas sugrįš visai kitokio pobūdžio", - ketvirtadienį spaudos konferencijoje Vilniuje sakė lenkų europarlamentarė, Teisės reikalų komiteto narė Lidia Geringer de Oedenberg.

Kada vėl gali būti pradėta svarstyti vadinamoji ACTA, EP atstovė neįvardijo.

Prieš metus Europos Parlamentas nepritarė prekybos susitarimui dėl kovos su klastojimu, vadinamajam ACTA.

Lietuva ir dar 21 Europos valstybė praėjusiais metais pasirašė šį susitarimą, tačiau jo ratifikavimo procesą sustabdė.

REKLAMA

Kovos su klastojimu prekyboje susitarimo autoriai teigė, kad jis leis geriau apsaugoti intelektinę nuosavybę. Tačiau praeitų metų pradžioje protesto akcijas organizavę kritikai tvirtino, kad susitarimu iš esmės varžoma interneto laisvė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
A
AS
2013-07-21 18:15:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
TEGU TIK PABANDO VEL TA ACTA MUMS BRUKT- GAUS TOKI ATKIRTI KAD MAZA NEPASIRODYS. EUROPOJE PO KIEKVIENO RIBOJIMO AR ISHSIGIMIMO LAISVIU KELIA GALVA NACIONALIZMAS - IR VIENA DIENA JUS GALVOSIT NE KAIP CIA DAR KA APRIBOT - O KAIP GYVIEM LIKT - ISHSIGIMELIAI JUS NELAIMINGI.
Atsakyti
0

h
hahah
2013-07-19 01:13:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
ACTA, NSA galvojat ne ish vien eina? :))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų