Zarasuose ir Pakruojyje startavo nauja „Swedbank“ klientų aptarnavimo tvarka. Nuo šiol norėdami pasinaudoti banko paslaugomis, tiek zarasiškiai, tiek pakruojiškiai vizitui privalės užsiregistruoti iš anksto. Tiesa, tokie pokyčiai nerimą kelia ne tik miestų gyventojams, o klientų teises ginanti asociacija tvirtina, esą tai peržengia padorumo ribas.

Swedbank (nuotr. SCANPIX)

Swedbank (nuotr. SCANPIX)

Kaip tv3.lt portalui pasakojo „Swedbank“ atstovas spaudai Sauliaus Abraškevičius, sistemos keitimą tiesiogiai nulėmė noras pagerinti klientų aptarnavimo kokybę.

„Naujoji tvarka akivaizdžiai taupo klientų laiką. Jeigu seniau atėjęs į padalinį žmogus galėdavo laukti ir nežinoti, kada sulaks eilės, tai dabar tiesiog bus lengviau konroliuoti laiką“, – aiškino S. Abraškevičius.

REKLAMA

Tačiau bankų klientų interesus atstovaujančios Lietuvos bankų klientų asociacijos vadovo Rūtenio Paukštės nuomone, toks sprendimas yra netinkamas ir pažeidžiantis žmogaus teises, kadangi registracijos bankinėms paslaugoms gauti praktika Lietuvoje nėra įprasta.

„Manau, kad šita iniciatyva yra tiesiog piktinanti. Ji neatitinka socialinės atsakomybės kriterijų. Nėra tinkama vartotojų atžvilgiu. Mes tiesiog esame verčiami elgtis pagal banko norimą schemą. Nors europos pilietis turi teisę turėti ir savo sąskaitą. Visos paslaugos, galų gale, jam turi būti prieinamos“, – situaciją komentavo R. Paukštė.

Miestus pasirinko atsitiktinai

Kaip teigė S. Abraškevičius, konkrečių argumentų, nulėmusių pokyčius pradėti būtent Zarasuose ir Pakruojyje, nebūta.

„Nėra aiškių kriterijų, tiesiog pažiūrėjome į klientų srautus. Kažkur tai turėjome padaryti, jei jau nusprendėme, bet didesnių padalinių nenorėjome judinti, nes yra didesni srautai, galbūt būtų per daug sudėtinga tai realizuoti, tai pasirinkome mažesnius padalinius“, – pripažino „Swedbank“ atstovas spaudai.

S.Abraškevičius taip pat tikino, kad tokias permainas paskatino ir elektroninės bankininkystės populiarumo spartėjimas ne tik Lietuvoje, bet visame pasaulyje.

„Bendra statistika rodo, kad klientų apsilankymų skaičius padaliniuose mažėja. Tai vėlgi matosi akivaizdus elektroninių kanalų, interneto banko, išmaniosios programėlės poveikis žmonių finansinei elgsenai, vis daugiau operacijų jie renkasi daryti savarankiškai“, – sakė S. Abraškevičius.

Tačiau R. Paukštės įsitikinimu, elektroninėmis finansinėmis paslaugomis bankams nereikėtų lygiuotis į Švediją. Jis mano, kad ne visur Lietuvoje žmonės turi pakankamą finansinį išsilavinimą ar tokias pačias socialines garantijas kaip pastarojoje šalyje.

REKLAMA

Taip pat R. Paukštė tvirtino, kad mažindami skyrių bei darbuotų skaičių mažesniuose miestuose, bankai perlenkia lazdą, o intensyvus bankinių paslaugų perkėlimas į internetinę erdvę, anot pašnekovo, šalyje gilina ir socialinės atskirties problemą.

„Su tokiais pasiūlymais bankai peržengia padorumo ribas. Atskirtis atsiranda tarp tų žmonių, kurie naudojasi internetu, ir kurie nėra galintys juo naudotis. Gal jie neturi kompiuterio ar išmanaus telefono. Tokia atskirtis dalina Lietuvą į kelias dalis“, – kalbėjo klientų teisės ginančios asociacijos vadovas.

Permainos kelia nežinią

Pakruojo rajono savivaldybės meras Saulius Gegieckas tai pat antrina, abejojantis pastarųjų „Swedbank“ veiksmų efektyvumu.

„Mes džiaugtumėmės, jeigu ta tvarka nesikeistų, bet puikiai suprantame, kad prie dabartinių stambinimų, optimizavimų, kai nepalieka išvis skyrių miestuose, galvojam, kad tai ne pats blogiausias variantas“, – aiškino Pakruojo rajono meras.

O pasak miesto seniūno Sauliaus Margio, viskas kiek rimčiau. Seniūno pasakojimu, Pakruojyje, banko skyriuje iki šiol dirbo du darbuotojai: pirmasis rūpinosi verslo, o antrasis privačių klientų poreikiais.

„Dabar lieka vienas darbuotojas, dirbs pusę dienos ir reikės užsisakyt jo laiką. Kiek žinau, tam banke visada pilna žmonių būdavo, tai šičia bus šiek tiek maišaties“, – nuogąstavo S. Margis.

Taigi, pasak jo, paslaugų kokybė nepagerės, o žmonės jaučiasi pasimetę.

„Gyventojai nuliūdę, kad miestelyje susitraukia paslaugų spektras. Ypač pagyvenę žmonės yra išsigandę, kad negalės susitvarkyt tam tikrų bankinių dalykų Jie galbūt nelabai susigaudo, nelabai supranta tuos skambučiais, kaip užsisakyt paslaugą. Turėsim bėdų, matosi, kad bus sudėtinga įprast prie tos naujovės žmonėm“, – bei paaiškina, kad į miesto centrą atvykdavę žmonės vienu kartu reikalus susitvarkydavo ne tik banke, bet ir kitose reikiamose instiucijose, pavyzdžiui ligoninėje ar savivalybėje, o dabar reikės važiuoti papildomai.

REKLAMA

Sunkumai kaimo gyventojams

Štai su pokyčiais susidūrusių zarasiškių nuotaikos, pasak Zarasų rajono savivaldybės mero patarėjo Arvydo Veikšros, įvairios, neaplenkusios ir jo paties.

„Man asmeniškai nepatogumas tas, kad turiu iš anksto susiplanuot, pasiskambint, užsirašyt. Žmonėms truputį sunkiau, yra tam tikrų problemėlių, nes atvažiavus iš kaimo vietovių, jeigu jau sąskaitą čia yra, reikia labai planuot, nes autobusai nelaukia. Bet gyventojai pratinasi prie naujovių, kurios, vienaip ar kitaip, neišvengiamos“, – tačiau pridūrė, kad toks banko sprendimas visgi įspraudžia į tam tikrus rėmus ir nelieka šanso rinktis.

Vaalio!
2018-08-04 10:46:12
Gerai as kad su juo nedraugauju
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Irena 2018-08-07 09:24:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tikras pasityciojimas is paprasto zmogaus.Kaip sitaip leidzia valdzia,negana kad uz indelius laikomus bankuose nemoka nei vieno procento palukanu,nors isju gauna didelius pelnus.Dar nori padaryti kad tas paprastas zmogelis isviso nekeltu kojos i bankus. Jau zada taip padaryti ir SEB bankas mazesniuose miestuose. Tai gal istikruju laikas atsiimti tuos varganus eurus. Jeigu isanksto usiregistraves negalesi atbekti tuo laiku,maza kas gali atsitikti? Tai galetu dirbti nors iki pietu kaip dabar zmones zinotu ir ateitu. Koks nuostolis butu bankui?   ATSAKYTI
Agnė 2018-08-05 09:51:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nejaugi bankas tiesiai šviesiai įvardys, kad viskas daroma tik todėl, kad bankui būtų patogu. Taigi paranku iš lietuvių tyčiotis. Jau ir taip begalę mokesčių prisigalvojo, tai, maža to, kad moki abonentą, tai dar reikalui esant ir nenueisi savo reikalų susitvarkyti. Pats laikas nebelaikyti pinigų bankuose ir atsisakyti jų paslaugų. Ir taip niekam jos nereikalingos, į mes esam priversti atlyginimus į sąskaitas gauti.   ATSAKYTI
Ruta 2018-08-04 23:06:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir kodėl tai vadinama ''klientų patogumu''?!   ATSAKYTI
tomas 2018-08-04 23:02:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
kai bus pas mus kaip ten,tai ira toja ,es,salyja ,tyk tada tuos eksperimentus darykite,o ne
dabar kai sedime dugne ,ir skurde,   ATSAKYTI
Algirdas 2018-08-04 20:05:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Man teko pasinaudoti sia paslauga uz prisiregistravima sumokejau uz sesias minutes telefonu po 9cnrus tai yra57 centai tai taip yra daromi pigai   ATSAKYTI
Zarasai 2018-08-04 16:27:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O kaip atsisakyti, jeigu Zarasuose vienintelis likęs bankas. Visi tik apie save galvoja. O į kitus nusispjauti.   ATSAKYTI
Aistt 2018-08-04 14:38:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
"klientų apsilankymų skaičius padaliniuose mažėja." Tai ir eiles mazeja, tai prie ko cia is anksto registracija? Bus kaip poliklinikoj - vis uzimta linija arba neatsako. Nu idomiai sumaste, tikrai bankininkams galvos perkaito. Elektronine bankininkyste neikandama pagyvenusiems zmones, siulau rimtai pirmiau pamastyti, o jau gerai apmascius situacija, igyvendinti naujoves.
   ATSAKYTI
Stella 2018-08-04 13:55:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neturiu interneto, nei jokio elektroninio pasto! Atsiimu indelius, ir velniop ta banka!!!   ATSAKYTI
Jo.pats 2018-08-04 13:28:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Geras.Jei yra koondicionierius atvažiuoju pasėdėt.   ATSAKYTI
Boikotas 2018-08-04 12:52:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Uždaryti sąskaitas swede! Atsiimti indėlius. Pereiti į kitą banką.
Jai Lietuvoj visi tokie, galima ir bet kurioj kitokį ES šaly. Koks skirtumas kur tas bankas. Jai į jį neįmanoma patekt. Tik elektroniniu būdu. O jai elektroniniu, tai nors ir Australija. Koks skirtumas? :)    ATSAKYTI
Agnė 2018-08-05 09:56:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skirtumas tas, kad užsienio bankų (bent jau daugelio) mokesčių mėnesinių nėra   
Elvyra 2018-08-04 12:44:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Argi šis bankas vienintelis lietuvoje?   ATSAKYTI
Grazina 2018-08-04 12:34:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Taip si apsurda patyriau Šakiuose jau senokai si sistema veikia norint padaryti paprasta pavedima reikia laukti daugiau kaip valanda.žinot kaimo žmones neturi dabar ka veikt tai banke pasedi   ATSAKYTI
to "Nu jo" 2018-08-04 11:33:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kad banko klerkams pofyg!!! Sako, tokios mūsų instrukcijos (?!). Jie nesuvokia, kad dirba Lietuvoje, o ne Švedijoje. Švedijoje paprastu paštu siųsta korespondencija gal ir nedingsta, nežinau, Švedijoje nebuvau, bet Lietuvoje ir dingsta, ir vokai atplėšiami...    ATSAKYTI
Tuose 2018-08-04 18:16:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
vokuose gali būti pinigų.   
Truputį ne į temą 2018-08-04 11:02:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kodėl Swed bankas banko dokumentus siunčia klientams paprastu, o ne registruotu paštu?! Juk pradingus dokumentams, siųstiems paprastu paštu, už jų dingimą niekas neatsako, o tie dingę dokumentai su kliento asmens duomenimis bei kita informacija gali būti panaudoti nusikalstamais tikslais!!! Ar banko klerkams nusispjauti ant savo klientų, ar ten dirba kvailiai???   ATSAKYTI
Nu jo 2018-08-04 11:21:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Tai ir klauskit pacio banko.  
Vaalio! 2018-08-04 10:46:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gerai as kad su juo nedraugauju   ATSAKYTI
nedarykit sumaištiems 2018-08-04 10:42:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
baikit juokus, ką daryti vyresniems žmonėms ne visi supranta kas čia bus kuo tolyn tuo mandrin.   ATSAKYTI
onis 2018-08-04 13:19:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
lieka atsisakyti banko paslaugu  

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
REKLAMA
S. Jurgelėnas ir V. Žala (nuotr. Organizatorių)
Ir geriausias, ir skaudžiausias Dakaras. Taip galima apibūdinti šiemetinį Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno pasirodymą. Lietuvos ekipažas tapo pirmuoju Baltijos šalių ...
Lukiškių kalėjimas (Justino Auškėlio/Fotodiena.lt nuotr.)
Turto bankas buria ekspertų komandą, kuri teiks siūlymus, kaip pritaikyti Lukiškių kalėjimą visuomenės poreikiams. Ieškoma keturių architektų, keturių kūrybininkų, trijų ...
Teršalai pateko ir į Nerį (nuotr. stop kadras)
Prieš kelias savaites uostamiestyje pakilusi ekologinės taršos banga vilnija per visą Lietuvą. Savaitgalį Neryje, greta Vilniaus nuotekų valyklos ir vos už kelių kilometrų nuo ...
STT sulaikė Panevėžio miesto merą R. Račkauską (nuotr. JP/Gedimino BALČIŪNO)
Panevėžio apylinkės teismas pirmadienį mėnesiui nuo pareigų nušalino Panevėžio miesto merą Rytį Račkauską, sulaukusį naujų įtarimų dėl prekybos poveikiu. „Įvertinus visus ...
Iranas (nuotr. SCANPIX)
Iranas nedingsta iš pirmųjų laikraščių puslapių: nužudytas generolas, atakuotos JAV ir NATO bazės Irake, o vėliau – numuštas civilinis lėktuvas. Įvykių tikrai ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay

Top Video

Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
DABAR RODOMA
Paprasta diena Rusijoje: įvykiai parduotuvėje paplito visame pasaulyje
Panevėžio meras: paramos reikia įvairios ir pastoviai
DABAR RODOMA
Panevėžio meras: paramos reikia įvairios ir pastoviai
DABAR RODOMA
Policija ramina: viešins trikojų vietas ir atskleidžia, kiek kilometrų leidžai viršyti
DABAR RODOMA
Kraupus radinys Kauno aerodrome: specialistai ieško kaltininkų
DABAR RODOMA
Lenkijoje sparčiai plintant paukščių gripui tikrina mėsą ir Lietuvoje: deja, pažeidimų apstu
DABAR RODOMA
800 naujagimių Lietuvoje dienos šviesą išvysta galimai paveikti alkoholio
DABAR RODOMA
Lietuvoje gyvenančio vyro žarnyne medikai aptiko retą parazitą
DABAR RODOMA
Girtą naujagimį pagimdžiusios moters advokatas: negimęs kūdikis nėra žmogus
DABAR RODOMA
Pranešama, kad galimai paaiškėjo Neries teršėjai
DABAR RODOMA
Po gaisrų – kita stichija: Australijoje iškrito neįtikėtino dydžio kruša
DABAR RODOMA
Internete paplito šokiruojantis visiškai nuogos sulaikytosios įrašas
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų