Pirmadienį medicinos žurnale „Lancet Infectious Diseases“ paskelbtos išvados rodo, kad koronavirusinės vakcinos yra „gerai toleruojamos“, teigė tyrėjai, nors pažymėjo, kad tai buvo pavienis „ypatingos hipervakcinacijos“ atvejis, rašo „The Washington Post“.
Atkreipė tyrėjų dėmesį
62-ejų metų vyras pateko į tyrėjų akiratį, kai Vokietijos prokurorai pradėjo tyrimą dėl sukčiavimo ir surinko įrodymų, kad per devynis mėnesius jis gavo 130 koronaviruso skiepų – gerokai daugiau, nei rekomenduoja sveikatos priežiūros institucijos.
„Apie jo atvejį sužinojome iš laikraščių straipsnių, – sakė vienas iš tyrimo autorių Kilianas Schoberis. – Tuomet susisiekėme su juo ir pakvietėme atlikti įvairius tyrimus. Jis buvo labai suinteresuotas tai padaryti“.
Vyras sutiko pateikti kraujo mėginius, įskaitant naujus mėginius, ankstesnių kraujo tyrimų rezultatus ir pastaraisiais metais užšaldytus kraujo mėginius.
Jis teigė, kad 217 skiepų jam buvo atlikta dėl „asmeninių priežasčių“. Vokietijos valdžios institucijos nepateikė baudžiamųjų kaltinimų.
Pradėdami tyrimą mokslininkai spėliojo, kad tiek daug skiepų galėjo nualinti jo imuninę sistemą. Vakcinos sukuria imuninės atminties ląsteles, kurios yra pasirengusios greitai suaktyvinti organizmo gynybą infekcijos atveju.
Vyras visiškai sveikas
Mokslininkai nustatė, kad vyras turėjo daugiau šių imuninių ląstelių, vadinamųjų T-ląstelių, nei kontrolinė grupė, gavusi standartinę trijų dozių vakcinos schemą. Jie taip pat nenustatė jokio šių ląstelių nuovargio, jos, jų teigimu, buvo tokios pat veiksmingos kaip ir žmonių, gavusių įprastą skaičių skiepų nuo koronaviruso.
„Apskritai neradome jokių silpnesnio imuninio atsako požymių, greičiau priešingai“, – sakė viena iš pagrindinių tyrimo autorių Katharina Kocher.
Mokslininkai teigia, kad net ir po 217-osios vakcinacijos skiepas vis dar turėjo poveikį, dėl to vyro antikūnų prieš koronavirusą „gerokai padaugėjo“. Tyrėjai teigia, kad tyrimo metu vyras primygtinai reikalavo dar vienos injekcijos. Jie paėmė kraujo mėginius, kurie padėjo nustatyti, kaip reaguoja jo imuninė sistema.
Tyrėjai aiškiai nurodė, kad, nepaisant savo išvadų, jie „nepalaiko hipervakcinacijos kaip adaptyvaus imuniteto stiprinimo strategijos“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!