Indrė Bungardaitė
2008.06.20 10:41

Alternatyvi kultūros paveldo komisija nelinkusi pasiduoti kovoje dėl Neringos. Seimo Aplinkos apsaugos ir Audito komitetams svarstant Kuršių nerijos aplinkosaugininkių veiklą, komisija kvestionuoja valdžios atstovų sugebėjimą priimti objektyvius sprendimus dėl Kuršių nerijos nacionalinio parko.

Ketvirtadienį komisijos pateiktame skunde teigiama, kad aplinkos ministro A. Paulausko, Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko B. Bradausko, šio komiteto narių G. Jakavonio ir A. Boso bei Seimo Audito komiteto pirmininko A. Skardžiaus veikla „kelia destrukciją aplinkosaugos sistemoje, tai gali turėti ilgalaikių skaudžių pasekmių ne tik Kuršių nerijai, bet ir visai Lietuvos aplinkosaugai“.

Alternatyvi kultūros paveldo komisija, vienijanti apie 20 visuomeninių organizacijų, neabejoja, kad minėti asmenys atstovauja ne viešajam, bet įstatymų pažeidėjų interesams. Skunde, adresuotame Prezidentui, Seimo pirmininkui, Generalinei prokuratūrai, „Transparency International“ ir Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, taip pat raginama įvertinti proceso dėl Kuršių nerijos bendrojo plano skaidrumą.

REKLAMA

„Nereikia degančios kepurės permesti kitam“

Audito komiteto pirmininkas Artūras Skardžius teigia, kad tokie skundai yra tik bandymas nukreipti dėmesį nuo KNNP direktorės Aurelijos Stancikienės bei Valstybės saugomų teritorijų tarnybos vadovės Rūtos Baškytės padarytų pažeidimų aplinkosaugos srityje.

„Nereikia prisidengti lapu savo nuodėmių. Jeigu kepurė dega, nereikia jos permesti kažkam kitam“,- portalui „Balsas.lt“ teigė A. Skardžius.

Pirmininko nuomone, dabar „bandoma prisidengti mitingais ten, kur yra grynai kriminalinis dalykas. Ir už tą dalyką turi atsakyti tie žmonės, kurie vadovavo ir dėjo parašus”.

„Mes anksčiau ar vėliau atiduosime visą medžiagą prokuratūrai”, - tvirtino A.Skardžius.

Aplinkos ministras nekomentuoja

Alternatyvi kultūros paveldo komisija kritikuoja Aplinkos ministerijos poziciją dėl Neringos savivaldybės bendrojo plano. Skunde pateikiama informacija apie UNESCO komisijos kreipimąsi į Aplinkos ministeriją, kuriame pabrėžiama, jog „plano koncepcija tiesiogiai prieštarauja šiuo metu galiojančiai Kuršių nerijos nacionalinio parko (KNNP) planavimo schemai (generaliniam planui) ir iš esmės paneigia Kuršių nerijos unikaliąsias gamtines bei kultūrines vertybes“.

Aplinkos ministras Artūras Paulauskas atmetė tokią kritiką, kadangi tai yra ne ministerijos kompetencija. „Bendrasis planas yra tvirtinamas savivaldybėje, ir ministerijoje jokių tvirtinimų nevyksta“, - teigė A. Paulauskas.

Toliau komentuoti skundą A.Paulauskas atsisakė, teigdamas turįs per mažai informacijos. „Nesu aš informuotas, nieko negaliu Jums pasakyti“, - sakė ministras.

REKLAMA

Svarbiausias veikėjas – visuomenė

Portalo „Balsas.lt“ kalbinta Lietuvos Žaliųjų judėjimo vicepirmininkė Janina Gadliauskienė sakė, jog valdžios atstovai klausimus dėl Kuršių nerijos „nori pakreipti taip, kad kuo mažiau visuomenė dalyvautų ir kuo daugiau atsirastų galimybių verslo struktūroms“.

J. Gadliauskienė įsitikinusi, kad šiuo metu „vyksta atvira kova tarp to, kas laimės – demokratija ir aplinkosauga ar visiška savivalė ir noras baigiantis kadencijai „prastumti“ tam tikrus įstatymus ir patenkinti tam tikrų interesantų norus“.

Kaip vienintelį būdą laimėti prieš valdžios atstovų asmeninius interesus J. Gadliauskienė mato aktyvų visuomenės įsitraukimą Neringos aplinkosaugos klausimu.

„Visuomenė turi užimti reikiamą poziciją ir vietą, nes kito kelio jau nėra“, - portalui „Balsas.lt“ teigė Lietuvos Žaliųjų judėjimo vicepirmininkė.

J. Gadliauskienės nuomone, „visuomenė parodė, kad ji tikrai reaguos į šį klausimą ir jo nepraleis“. Trečiadienį rengtas piketas, kuriame buvo reikalaujama nuo oligarchų ir aplinkos ministro Artūro Paulausko spaudimo apginti KNNP direktorę Aureliją Stancikienę bei Valstybės saugomų teritorijų tarnybos vadovę Rūtą Baškytę, sulaukė nemažo piliečių palaikymo.

Besitęsiantis konfliktas

„Balsas.lt“ primena, kad trečiadienį buvo rengiamas bendras Seimo Aplinkos apsaugos ir Audito komitetų posėdis dėl Kuršių nerijos bendruomenės skundų. Jo metu buvo nagrinėjami įtarimai dėl A. Stancikienės ir R. Baškytės pažeidimų, susijusių su žemės valdymo, turto eksploatavimo ir galimai padarytos žalos Kuršių nerijai klausimais, tačiau jokio sprendimo nepriimta.

REKLAMA

A. Stancikienė ir Neringos savivaldybė konfliktuoja jau seniai – KNNP direktorė kritikuojama už esą per griežtus draudimus parko teritorijoje. Tuo metu ji pati teigia ginanti visuomenės interesą.

Kaip žinoma, Valstybinės saugomos teritorijos tarnybos ir KNNP direktorės yra patekusios į kai kurių socialliberalų nemalonę. Kovo 11-ąją Kuršių nerijoje R. Zujevas, Seimo narys socialliberalas Gediminas Jakavonis aktyviai dalyvavo pikete ir reikalavo minėtų pareigūnių atsistatydinimo.

Primename, kad neseniai aplinkos ministro Artūro Paulausko pavedimu Aplinkos ministerijos atlikto KNNP veiklos audito metu buvo rasta smulkių pažeidimų.

Skundai prieš aplinkosaugininkes pasipylė po to, kai aplinkos ministru tapo socialliberalas A. Paulauskas. Šio politiko vadovaujamos partijos narys Gediminas Jakavonis pikete šių metų kovo 11 dieną A. Stancikienę išvadino „stribe“. Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį rekomendavo G. Jakavoniui ateityje nevartoti tokių palyginimų.

Mauras
2008-06-20 10:50:35
Skardžius visos partijos vardu jau nustatė stambius pažeidimus, už kuriuos reikia teisti. Šaunuolis.

Pamenu, kaip jis prieš porą metų stengėsi nustatyti Registrų centro pažeidimus ir iškrapštyti direktorių, bet viskas baigėsi šnipštu. O paulauskininkų tikslas aiškus ir vis tas pats - pasodinti "savą žmogų" kuo arčiau su nekilnojamu turtu susijusių reikalų. Kaip tokia "pelninga" vieta gali stovėt dyka? Paulauskininkų protu nesuvokiama :)
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Bilkis 2008-06-30 20:40:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Zujevas suvystė Paulauską ir visus gamtos įstatymų sergėtojus. Į ministrus jį.   ATSAKYTI
Emužis 2008-06-30 20:37:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gamtosaugai vadovauja tvoriniai,skardžiniai ir vagoneliniai.Klaidą padarė Sniečkus,nepridėjęs prie Mažosios Lietuvos ir Neringos gražiosios.Adamkus Lietuvos gamtosaugoje nesusigaudo.   ATSAKYTI
:) 2008-06-20 23:35:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Patiko Skardziaus pasakymas: „Nereikia prisidengti lapu savo nuodėmių". Smaikstuolis :)   ATSAKYTI
2008-06-20 23:32:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kur, Paulauskai, tavo paradinis veidas ir holivudine sypsena? Nesugebi net i klausimus atsakyti. O dabar - nezinau, nemaciau, negirdejau...   ATSAKYTI
Augis 2008-06-20 17:02:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šiandien visokiems paulauskams, skardžiams, jakavoniams, bradauskams, bosams sunkiau mulknti žmones, nes darbai parodo viską. O dar R.Grinevičiūtės laidos... Negi prazidentas nesuvokė, ką daro, skirdamas aplinkos ministru, Paulauską? Dabar ir stebim lapės siautėjimą vištidėje.   ATSAKYTI
Petras 2008-06-20 14:29:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Trintukas Skardžius vėl klaidina visuomenę dėl valstybės turto. Tegul tas tintukas paaiškina kaip jis pasinaudodamas savo deputatyste mėgino RTrakų pilies pašonėje pastatyyti didesnį namą negu leidžiama, tegul pasiaiškina koias aferas jis daro prie Stirnių ežero. Žmonės sekančiuose rinkimuose b eikite į rinkimus ir visi vienigai balsuokite prieš tokius besmegenius kaip jakavonis, Skardžius Paulauskas kurie buvo išmesti iš normalių darbo vietų ir todėl nukeliavo į Seima   ATSAKYTI
. 2008-06-20 12:24:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Po aplinkosaugos šūkiais galima prakišti ką tik nori ir kaip tik nori. Tas galioja visoms pusėms. Tai nauja legalaus karo forma. Ši priešrinkiminė kampanija pasėjo didelį nusivylimą visa aplinkosauga.    ATSAKYTI
Pavadinimas 2008-06-20 11:59:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
pavadinismas iš principo neteisingas. Ne batalijos dėl Neringos tęsiasi, o paulauskiniai braunasi į visas saugomas teritorijas, bando pavogti iš mūsų visų gražiausias Lietuvos vietas. Tai gal dar parašykite: Batalijos dėl Trakų tęsiasi, kur socialliberalų meras už kyšius pažeidinėjo įstatymus ir parceliavo Trakus kaip savo nuosavybę. Gal dar parašykite: Batalijos dėl Stirnių ežero tęsiasi, kurį pažeidžiant įstatymus nori okupuoti Skardžius. Arba: batalijos dėl Dzūkų nacionalinio parko tęsiasi, kuriame neteisėtai sklypus jau formuoja Jakavonis, Skardžius ir Paulauskas? O gal dar parašykite: Batalijos dėl daržovių vagystės tęsiasi, kur Skardžiui buvo iškelta baudžiamoji byla?    ATSAKYTI
Būtinai 2008-06-20 11:54:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
reikia tą šutvę, pasivadinusią socialiberalais iki rinkimų pristabdyti. Po rinkimų neliks nei Skardžiaus, nei jakavonio, o greičiausiai ir Paulausko. tad būtina tą kriminalinį elementą pristabdyti dar 4 mėnesius. O tai, kad apsivogęs Skardžius dirba Seimo AUDITO komiteto pirmininku - daugiau nei absurdas.    ATSAKYTI
Ropė 2008-06-20 11:32:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Neringoje įvesti tvarką galima tik neteisėtomis priemonėmis . Reikia drąsių vyrų,galinčių įvaryti baimės naujiems turtuoliams mužlanams.   ATSAKYTI
Spangis 2008-06-20 11:27:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Labai graži nuotrauka.Matyt tokia bus retenybė. Klanas mafijos ir oligarchai mato tik pelną.Keista Paulausko ir Skardžiaus pozicija. Matyt teisingai kalbama- ministrai ir kiti yra tik marionetės piniguočių rankose.   ATSAKYTI
Mauras antram 2008-06-20 11:13:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
tikrai, pasirodo mažulis skardžius jau valstietis. Prieš rinkimus, padirbėjęs paulauskiui, vėl gaus vietą pas "soclibus". Koks skirtumas? Visi jie vieno lizdo paukščiai, greit perbėgantys kur patogiau tvarkyti savo reikalus. Čia gi ne partijos, o interesų grupės.

"Vienas Naujosios sąjungos (socialliberalų) partijos steigėjų, ilgametis A.Paulausko pavaduotojas Artūras Skardžius 2006 metų pabaigoje perėjo į K.Prunskienės stovyklą ir tapo valstiečiu liaudininku. Negavęs aukštos vietos valstiečių partijos sąraše (nuotr.kairėje) į Seimą 2008 metų rudenio rinkimuose, jis vėl žvalgosi atgal į socialliberalus (nuotr.dešinėje) bei laukia gundančio socialdemokratų pasiūlymo. Tokia painiava A.Skardžiaus viduje ne tik dėl įsitikinimų bei įtakos, teisingai pasirinkti įpareigoja ir verslo užmojai. "

http://www.nemalk.lt/?id=1&article=186

   ATSAKYTI
Vajezus 2008-06-20 10:57:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nebijo, niekdariai, kad vieną dieną atsiras Neringoje vienišas klajoklis, pilna kuprine butelių su degiu skysčiu. Ir neliks tada ko draskytis ir pudrint žmonėm smegenis rodant pirštais vieniem į kitus "Tu kaltas!" "Ne, tu kaltas!"   ATSAKYTI
dru to 2 2008-06-20 10:54:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
jis ne valstietininkas, jis mužikas...vargšas seimo demagogas.   ATSAKYTI
Skardzius - valstietininkas. nepainiokit 2008-06-20 10:51:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
o "zalieji" - nuo zalios dolerio spalvos. nupirkti konservatoriu, kurie dangsto Stancikienes aferas. nes kai jos isplauks i dienos sviesa - bus riesta ir jai, ir Nagliui Puteikiui, ir Juknevicienei...
   ATSAKYTI
Mauras 2008-06-20 10:50:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Skardžius visos partijos vardu jau nustatė stambius pažeidimus, už kuriuos reikia teisti. Šaunuolis.

Pamenu, kaip jis prieš porą metų stengėsi nustatyti Registrų centro pažeidimus ir iškrapštyti direktorių, bet viskas baigėsi šnipštu. O paulauskininkų tikslas aiškus ir vis tas pats - pasodinti "savą žmogų" kuo arčiau su nekilnojamu turtu susijusių reikalų. Kaip tokia "pelninga" vieta gali stovėt dyka? Paulauskininkų protu nesuvokiama :)   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Saulius Skvernelis (Paulius Peleckis/Fotobankas)
Policijos departamentas praneša, kad liepos 14 d. apie 19 val. 10 min. Radviliškio r., Baisogalos mstl., skelbimų lentoje pastebėtas pakabintas Lietuvos Respublikos premjerą ...
Avarija. Asociatyvi nuotrauka (nuotr. Broniaus Jablonsko)
Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai praneša, kad liepos 14 d. apie 14 val. gautas pranešimas, jog Baraginės kaime įvyko avarija. Pirminiais ...
Zuokas, Paulauskas ir Žemaitaitis įkūrė naują partiją (nuotr. Fotodiena/Justinas Auškelis)
Antradienio vakarą rinkosi prieš keletą savaičių išrinkta nauja politinės partijos Laisvė ir teisingumas Valdyba, kurios metu papildytas partijos vienmandačių apygardų sąrašas. ...
Ginklas (nuotr. Policijos)
Policijos departamentas praneša, kad liepos 13 d. apie 7 val. pastebėta, kad Varėnos r., Sokonių k., iš automobilio „Opel Zafira“ pavogtas teisėtai laikomas pistoletas ir dvi ...
Vasaros pramogos (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Antradienį Lietuvoje dangų nusėjo balti kamuoliniai debesys, kai kur net palašnojo, bet ir saulės nestigo. Vakare šie debesys gana sparčiai tirpo, nyko, todėl tamsiuoju paros ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų