Prezidentas apie sinchronizavimo vėlinimą: tam nėra pagrindo

Baltijos šalims derantis dėl solidaraus Astravo atominės elektrinės elektros boikoto, nėra pagrindo kalbėti apie sinchronizavimo projekto datų peržiūrą, sako prezidentas Gitanas Nausėda.  

Gitanas Nausėda  (Irmantas Gelūnas/Fotobankas)

„Kol kas nėra jokių kalbų apie sinchronizacijos datos nukėlimą ir patį proceso stabdymą ar kažkokį peržiūrėjimą. Kol kas mes neturime galutinio sutarimo su kitomis Baltijos valstybėmis – taip, kol kas vyksta derybų procesas, bet aš tikrai nesiimsiu jo komentuoti dabar eigoje. Tikiuosi, kad visus rūpimus klausimus galime pašalinti iš dienotvarkės tiesiog susitardami“, – viešėdamas Lenkijoje žurnalistams trečiadienį kalbėjo G. Nausėda. 

Pasak jo, Lenkija yra susirūpinusi, kad Baltijos šalių sistemų sinchronizavimo su žemynine Europa projektas būtų įgyvendinamas sklandžiai ir greitai, ji pati savo „namų darbus daro pagal nustatytus terminus ir nevėluoja“. 

„Ir, kas be ko, Lenkija planuoja ir statyti savo elektrinę Ostrolenkos mieste (...) Šalys rūpinasi savo energetiniu saugumu ir įsivaizduoja, kad energetinę ir stabilią sistemą galima sukurti tiktai sinchronizuojantis su kontinentine Europa ir tikiuosi, kad visi Baltijos valstybių partneriai ir pati Lenkija yra suinteresuoti, kad šitas projektas būtų sėkmingas“, – kalbėjo prezidentas. 

REKLAMA

Lietuva, Latvija ir Estija šiuo metu priklauso posovietiniam BRELL žiedui kartu su Baltarusija ir Rusija. Baltijos šalyse ketina iki 2025 metų sinchronizuotis su Europa. Projektas numato ir naują jūrinę jungtį tarp Lietuvos ir Lenkijos „Harmony Link“ – tai didžiausias ir brangiausias sinchronizavimas projektas. 

Savo ruožtu artėjant galimai Astravo AE veiklos pradžios datai, Lietuva mėgina įtikinti Latviją ir Estiją kartu boikotuoti baltarusišką elektrą. Lietuva kritikuoja branduolinę jėgainę šalia jos sienų kaip nesaugią, Baltarusija priekaištus atmeta. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų