Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Seimo sveikatos reikalų komitete pirmadienį paprašytas pasiaiškinti dėl neva slepiamų statistinių duomenų apie išaugusį mirčių per karantiną skaičių ir stipriai išaugusius savo pavaldinių algas, neieškojo žodžio kišenėje.

Aurelijus Veryga (nuotr. Fotodiena/Pauliaus Peleckio)

Aurelijus Veryga (nuotr. Fotodiena/Pauliaus Peleckio)

Posėdžio metu konservatorius Antanas Matulas, tvirtindamas, kad turi Statistikos departamento ir Higienos instituto atsiųstą informaciją dėl išaugusio mirčių skaičiaus karantino metu, prašė ministro apie tai pateikti platesnę informaciją komitetui.

„Per 12 savaičių – beveik 400, kas, jų teigimu, sudaro 10 proc. mirčių padidėjimą. Dėl to keli Seimo nariai kreipėmės tam, kad gautume mirčių struktūrą, tik Registrų centras keistai nuo vasario mėnesio neva jiems nepateikė informacijos.

Antanas Matulas

Tai būtų gerai, ministre, gal būtų kažkaip galima gauti tą informaciją. Nes tai yra nenormalu, turime žinoti, kodėl būtent tas laikotarpis yra toks, kad mirčių skaičius žymiai išaugo, galbūt tikrai yra kokios priežastys, dėl ko visi turėtume susitelkti“, – kalbėjo parlamentaras.

REKLAMA

Ragino neskleisti melagienos

Reaguodamas į klausimą A. Veryga sakė pabandysiantis atsakyti, nors, pridūrė, kad, panašu, tų atsakymų niekam nereikia.

„Ne kartą jau esu juos minėjęs ir per Vyriausybės valandą, nežinau, ar jūs nedalyvaujat, ar  negirdit. Dar daugiau, Statistikos departamentas visai neseniai išplatino žinutę, kad tai yra tam tikros melagienos aiškinti tokiu būdu.

Koronavirusas plinta

Ką aiškiai pasakė Statistikos departamentas ir  ką turėtumėte suprasti ir neklaidinti visuomenės, kad toks palyginimas moksline prasme, ko jūs reikalaujat – mokslinių duomenų ir analizės, yra absoliučiai nekorektiškas. 

Nežinau, ar jūs nematėte to paveikslėlio ar nenorite jo matyti, bet yra pateiktas 20 metų laikotarpis, kur aiškiai, matosi, kad šių metų kovas neiškrenta iš bendro statistinio vidurkio. Dar daugiau – mirtingumai ženkliai aukštesni buvo tais metais, kai jokio Covido nebuvo. Tai, nežinau, ar nenorit girdėti ar nesiklausot“, – dėstė ministras.

Užkliuvo SAM darbuotojų algos

Taip pat A. Matulas sveikatos apsaugos ministro prašė pateikti informaciją ir dėl, jo teigimu, šokiruojančiai išaugusių ministerijos darbuotojų algų.

„Vėlgi gavau informacija, kad 2019 m. sausio mėnesį viceministrai ir kanclerė gavo 4104 eurus, 2020 m. sausį – 5714, o štai šių metų balandžio mėnesį – 7868 eurus. Vadinasi, nuo praeitų metų sausio mėnesio kanclerė, laikinai einanti pareigas kelis metus, ir viceministrams alga pakilo 3764 eurus. Tai būtų ir daugiau už premjero atlyginimą. 

Tai labai norėčiau, kad būtų pateikta komitetui informacija, ar taip gali būti, kada medikams žadėjom kelti, uždraudė dirbti ir algos jų realiai mažėja, o sėdintys prie kompo žmonės pasikėlė atlyginimus šokiruojančiai, ciniškai. Nežinau, kaip reaguos visuomenė, jei tai yra tiesa“, – kalbėjo Seimo narys.

REKLAMA

Prašė neįžeidinėti

A. Veryga visų pirma priminė, kad tai yra viešai skelbiama informacija, tačiau primygtinai prašė tokių palyginimų nenaudoti.

„Prašyčiau nedėti tokių palyginimų kaip „žmonės, sėdintys prie kompo“. Jūs ką manote, kad žmonės, sėdintys prie kompo ištisas paras ir atliekantys valstybės tarnautojo darbą atrodo neverti atlyginimo?

Jeigu jūs taip manot, tai yra labai keistas požiūris. Kitas dalykas, prašome nespekuliuoti tomis algomis. Niekas neslepia, kad tuo metu, kai buvo Covid-19 valdymas, šie žmonės gavo ir priedus prie atlyginimo. Ir manau, kad jie jų ir nusipelnė. Kiek reikės, tiek kartų ir pakartosiu tai, todėl kad niekas kitas, o šie žmonės sėdėjo naktimis, savaitgaliais dirbo, rengė teisės aktus, tvarkėsi. Ir, jūsų manymu, jie yra neverti atlyginimo?“ – klausė ministras.

Aurelijus Veryga

Jis kartu priminė, kad juo labiau kanclerė dirbanti ne vienose pareigose, yra ir departamento vadovė ir kanclerės pareigas eina laikinai.

„Kaip žmogus, dirbantis kelis darbus, manau, kad logiška, kad gauna daugiau. Ir parašui ateityje neįžeidinėti mano darbuotojų ir taip nekorektiškai klausimų nekelti ir jų su medikais nepriešinti. Todėl kad medikams, jūs puikiai žinote, buvo paankstintas atlyginimų kėlimas, mes laikomės įsipareigojimų. O mano darbuotojai, kurie gavo priedus šalia atlyginimo, jie buvo verti ir prašau jų ateityje neįžeidinėti“, – akcentavo A. Veryga.

Visgi kai konservatorė Janina Degutienė, pabrėždama, jog nenuneigia sunkaus valstybės tarnautojų darbo, paklausė, koks šių darbuotojų atlyginimų santykis su tų medikų, kurie dirbo reanimacijoje prie sunkiausių pacientų, jai komiteto pirmininkės buvo pasiūlyta tai įsivertinti pasižiūrėjus interaktyvų medikų algų žemėlapį.

Ona
2020-06-29 14:30:11
Žinote ponai esate cinikai taip sedėjot prie kompo ir kava gėrėt o tie žmonės kurie dirbo viso karantino metu didelese imonesė kur tikrai buvo nemalonu nes nežinai su kuo bendravo šalia dirbantis tie žmonės užmiršti. Tik ministerijos klerkai labai dirbo jie vieni kovojo su virusu . Žinote šlykštu.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Vytcka 2020-07-05 15:27:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man idomu kiek pinigu isplovet i savo kisenes. Prie kompo ir asilas moka pasedet. O visas euro skolas reiks padeng liaudziai. Is jusu kisenes nebus nei cento, vagiai jus   ATSAKYTI
Eka 2020-06-30 15:34:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kodėl, p. VOV'a, jūsų kanclerė dirba keliuose darbuose ir ne ciklais? Ir gauna, ko gero, 2 tokius atlyginimus. O kad prie kompo tik sėdi ir kavutę geria, bei instagramose nuogos reklamuojasi jūsų panelės-tai tikra tiesa (žiūr. KK2). Jokių įstatymų per naktis jūsų SAM nekūrė, tik vieną dieną paspaudžia mygtuką "įsakymas", kitą-"rekomendacija", ir už tai gauna kosminį atlyginimą, kuris įstatymo tvarka yra pavogtas iš medikų. Taigi, tokia tai yra politprostitucija.    ATSAKYTI
Tadas 2020-06-30 15:16:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Aisku viena ,kad veryga geras karbauskio ir skvernelio mokinys. Jis tiesiog pasiunte visus kazkur toli toli....visi sitie valdantieji pripazysta tik viena valdyma - ka noriu ,ta darau ir eikit visi sikt,kam nepatinka.    ATSAKYTI
Vitalius 2020-06-30 08:33:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Visi sios kadencijos valdantieji kai tik pritilpo prie lovio.dirba sau ir akiplesiskai naglai meluoja soka net prezidentui i akis.vis u s juos prie sienos ir saudyt .gal iskentesim dar tuos 3 men.iki kitu rinkimu.man i domu is ko jie tuos reitingus ima .jei ouse tautos ju nekencia o reitingai auksti.pagal delfi.papirkta ziniasklaida .o dar i rusija ziuri pas mus del valdzios prie lovio lygiai tas pats.butu karas issisaudytu valdantieji su opozicija mums ramiaiau butu patys save is naikintu parazitai.    ATSAKYTI
Pilietis 2020-06-30 07:08:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kai slaugytojos išsilavinimą turinčiai kanclerei, atsakingai už pirminę sveikatos priežiūros veiklą, mokamas atlyginimas didesnis už Prezidento, o pacientai paliekami be kvalifikuotos pagalbos, tai 400 mirčių jiems tampa ne problema? Ar inžinieriaus ir slaugytojos vadovavimas Covid19,galimai neteisėtas atlyginimų išsimokėjimas, nėra gyventojų nusivylimo rezultatas?


   ATSAKYTI
Jonas 2020-06-30 06:20:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dabar galiu prilyginti daktarus policininkams juk jie priima priesaika saugoti mus o pasirodo atvirksciai vieni gaudo o kiti zudo .Stai LIETUVOS MEDIKU SUKIS .ZUDYK SENELIUS IR VISUS SERGANCIIS .TAI NACIU SUKIS ATITINKANTIS LIETUVOS DAKTARAMS NES JIE JUS PASITINKA SU SUKIU .KO ATEJAI DAR NENUGAISAI.ir tai 141debilo ir prezidento sukis   ATSAKYTI
Justina 2020-06-30 00:01:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Esu po vyro laidotuvių. Iki tiek nekenčiu Verygos, kad negaliu rasti jam žodžių, išskyrus prakeiksmą jam. Kad tu nudvėstum kur su visais pogrindžio daktarais. Kai mes Klaipėdos universitetinėje ligoninėje prašėme pagalbos, mus iš priimamojo tiesiog išmetė lauk. Ufonautės kobros išpūtusios akis aprėkė, kaip mes drįstame trukdyti, juk dabar koronės virusas. Būk pprakeiktas Veryga. Manau, kad uždirbai blogų karmos taškų. Tikiu, kad tavo gyvenimas aplaistytas žmonių ašaromis negali būti džiugus. Esi niekingas šunsnukis. Nelįsk į ekranus, šlykštus padare. Gali skųūstis dėl mano aštrių žodžių, bet dabar man jau nesvarbu. Galėčiau bylinėtis dėl to, kad mano vyras mirė dėl tavo kaltės. Supūsi kalėjime. To tau ir linkiu.   ATSAKYTI
Babaužis 2020-06-30 15:07:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vargšas tas tavo vyras, su tokia turėjo gyventi..   ATSAKYTI
Andzela 2020-06-29 23:24:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Velnoop tokį su visa šutve   ATSAKYTI
Angelas 2020-06-29 23:23:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Naglimo įsikūnijimas.....aš gavau priedą už covid 222 eurus. Buvau 2savsites saviizoliacijoje, tai gavau 62 proc. Buvusios algos. Vot taip gauna eiliniai medikai :(((
   ATSAKYTI
Na 2020-06-29 22:21:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tokį akiplėšiškai meluojantį populistą-ministrą jau seniai laikas versti iš posto,daro ką nori su medicina,neįmanoma pas gydytoją patekti,tiek viską sumakalavo,net pats nebesupranta,vis prisidengia pandemija,nevykėlių banda,ir vis meluoja susiriesdami   ATSAKYTI
Na 2020-06-29 22:18:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tokį akiplėšiškai meluojantį populistą-ministrą jau seniai laikas versti iš posto,daro ką nori su medicina,neįmanoma pas gydytoją patekti,tiek viską sumakalavo,net pats nebesupranta,vis prisidengia pandemija,nevykėlių banda,ir vis meluoja susiriesdami   ATSAKYTI
Asta 2020-06-29 21:28:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Be jokios abejonės mirčių skaičius išaugo ir tai yra faktas, kuris plika akimi matyti. Žmonės negali pakliūti pas medikus ir viskas kaip į sieną. Viskas yra uždelsta ir ne visi tai gali atlaikyti. Galima čia daug būtų kalbėti.   ATSAKYTI
O tai 2020-06-29 21:17:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Kaip dabar pakliūti pas specialistą tegul pasako gebelsas, kaip prisiregistruoti pas šeimos gydytoją, jei jam teskiriamos tik 1,5 minutės pacientui. Veriga turi kalėti ilgus metus už genocidą ir baltarteidą. Manau taip ir bus po rinkimų , sukurs komisiją verigos nuodėmėms tirti
   ATSAKYTI
Valytoja 2020-06-29 19:49:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
O kad tu prasmegtum giliai po zeme....ir kuo greiciau !!!   ATSAKYTI
tik tiek 2020-06-29 19:01:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Putkino stilius.   ATSAKYTI
Skaudų. 2020-06-29 18:33:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dirbu medicinos įstaigoje dirbu valytoja ir dirbau per visą karantiną bet nei vienų eurų nepakėlė algos ar premijos už sunkų darbą tokių laikų kai kas gavo premijas bet tik ne valytojos .   ATSAKYTI
Lietuve 2020-06-29 18:13:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Oi kaip sedi ir prie to kompo, šiandien dvidešimt devintą d bandžiau iš siaiškinti, kaip išsitirti ar aš persirgau korona, nes blogai jaučiausi ir daug simptomų sutampa su koro na, paskambinau į s am, kur davė du numerius, vienas teigė kad yra nepasiekiamas, antras visą d užimtas, ir taip visą d nuo ryto iki darbo pabaigos, aš tai taip suprant - iš ėjo i Vilniaus centre esanotį pliažą, juk šalia   ATSAKYTI
As 2020-06-29 18:11:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Su dzi ai veryga su savo tarnais,tai vadinama marodieriavimu,puota maro metu.Jie patys saves tegu paklausia kaip tokius kaip jie ,pavadintu.Suprantu kad pinigu niekada nebuna perdaug,bet yra tokie dalykai kaip morale,padorumas...Dvasios uba gas   ATSAKYTI
Lietuve 2020-06-29 18:03:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Oi kaip sedi ir prie to kompo, šiandien dvidešimt devintą d bandžiau iš siaiškinti, kaip išsitirti ar aš persirgau korona, nes blogai jaučiausi ir daug simptomų sutampa su koro na, paskambinau į s am, kur davė du numerius, vienas teigė kad yra nepasiekiamas, antras visą d užimtas, ir taip visą d nuo ryto iki darbo pabaigos, aš tai taip suprant - iš ėjo i Vilniaus centre esanotį pliažą, juk šalia   ATSAKYTI
Lietuve 2020-06-29 18:03:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Oi kaip sedi ir prie to kompo, šiandien dvidešimt devintą d bandžiau iš siaiškinti, kaip išsitirti ar aš persirgau korona, nes blogai jaučiausi ir daug simptomų sutampa su koro na, paskambinau į s am, kur davė du numerius, vienas teigė kad yra nepasiekiamas, antras visą d užimtas, ir taip visą d nuo ryto iki darbo pabaigos, aš tai taip suprant - iš ėjo i Vilniaus centre esanotį pliažą, juk šalia   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Šviesoforas (nuotr. 123rf.com)
Po koronaviruso krizės Lietuvos ekonomika atsigauna, tačiau kas šalies gyventojų laukia rudenį? Tikėtina, kad tikrieji koronaviruso pandemijos padariniai šalies ekonomikai ...
TV3 Žinios. Artimieji pasipiktinę: Vilniaus kapinėse žolės niekas nepjauna, nes niekas neprivalo (nuotr. stop kadras)
Didžiausiose Vilniaus Rokantiškių ir Karveliškių kapinėse artimųjų kapus lankantys žmonės širsta, nes kelią iki artimųjų kapų tenka skintis per nešienautą aukštą žolę, kurioje ...
Taršos mokestis sukėlė galvos skausmą: „Regitros“ atstovas pripažįsta, kad logikos – nėra (nuotr. stop kadras)
Nuo liepos registruojant automobilį tenka pakloti ir taršos mokestį. Žmonės skundžiasi, kad kai kurių automobilių „Regitros" duomenų bazėje nėra, o registruojant juos ...
Minint Žalgirio mūšio metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų (nuotr. stop kadras)
Priešais Trakų pilį šiandien susirinkę tautiečiai galimai tapo Gineso rekordo liudininkais. Minint Žalgirio mūšio 610-ąsias metines Galvės ežere koncertavo 100 muzikantų. Ir ...
Karšto romano pabaiga – vyras panoro atgauti prarastus 12 tūkst. eurų
Meilės apakintas vyras dėl mylimosios paaukojo 12 tūkst. eurų. Petras neabejoja, kad naujoji draugė iš pat pradžių buvo sumaniusi planą, kaip ištraukti kuo daugiau pinigų iš jo ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų