Veryga atkirto dėl mirčių per karantiną duomenų ir kilusių algų: „Prašau neįžeidinėti mano darbuotojų"

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, Seimo sveikatos reikalų komitete pirmadienį paprašytas pasiaiškinti dėl neva slepiamų statistinių duomenų apie išaugusį mirčių per karantiną skaičių ir stipriai išaugusius savo pavaldinių algas, neieškojo žodžio kišenėje.

Posėdžio metu konservatorius Antanas Matulas, tvirtindamas, kad turi Statistikos departamento ir Higienos instituto atsiųstą informaciją dėl išaugusio mirčių skaičiaus karantino metu, prašė ministro apie tai pateikti platesnę informaciją komitetui.

„Per 12 savaičių – beveik 400, kas, jų teigimu, sudaro 10 proc. mirčių padidėjimą. Dėl to keli Seimo nariai kreipėmės tam, kad gautume mirčių struktūrą, tik Registrų centras keistai nuo vasario mėnesio neva jiems nepateikė informacijos.

Tai būtų gerai, ministre, gal būtų kažkaip galima gauti tą informaciją. Nes tai yra nenormalu, turime žinoti, kodėl būtent tas laikotarpis yra toks, kad mirčių skaičius žymiai išaugo, galbūt tikrai yra kokios priežastys, dėl ko visi turėtume susitelkti“, – kalbėjo parlamentaras.

Ragino neskleisti melagienos

Reaguodamas į klausimą A. Veryga sakė pabandysiantis atsakyti, nors, pridūrė, kad, panašu, tų atsakymų niekam nereikia.

„Ne kartą jau esu juos minėjęs ir per Vyriausybės valandą, nežinau, ar jūs nedalyvaujat, ar  negirdit. Dar daugiau, Statistikos departamentas visai neseniai išplatino žinutę, kad tai yra tam tikros melagienos aiškinti tokiu būdu.

Ką aiškiai pasakė Statistikos departamentas ir  ką turėtumėte suprasti ir neklaidinti visuomenės, kad toks palyginimas moksline prasme, ko jūs reikalaujat – mokslinių duomenų ir analizės, yra absoliučiai nekorektiškas. 

Nežinau, ar jūs nematėte to paveikslėlio ar nenorite jo matyti, bet yra pateiktas 20 metų laikotarpis, kur aiškiai, matosi, kad šių metų kovas neiškrenta iš bendro statistinio vidurkio. Dar daugiau – mirtingumai ženkliai aukštesni buvo tais metais, kai jokio Covido nebuvo. Tai, nežinau, ar nenorit girdėti ar nesiklausot“, – dėstė ministras.

REKLAMA

Užkliuvo SAM darbuotojų algos

Taip pat A. Matulas sveikatos apsaugos ministro prašė pateikti informaciją ir dėl, jo teigimu, šokiruojančiai išaugusių ministerijos darbuotojų algų.

„Vėlgi gavau informacija, kad 2019 m. sausio mėnesį viceministrai ir kanclerė gavo 4104 eurus, 2020 m. sausį – 5714, o štai šių metų balandžio mėnesį – 7868 eurus. Vadinasi, nuo praeitų metų sausio mėnesio kanclerė, laikinai einanti pareigas kelis metus, ir viceministrams alga pakilo 3764 eurus. Tai būtų ir daugiau už premjero atlyginimą. 

Tai labai norėčiau, kad būtų pateikta komitetui informacija, ar taip gali būti, kada medikams žadėjom kelti, uždraudė dirbti ir algos jų realiai mažėja, o sėdintys prie kompo žmonės pasikėlė atlyginimus šokiruojančiai, ciniškai. Nežinau, kaip reaguos visuomenė, jei tai yra tiesa“, – kalbėjo Seimo narys.

Prašė neįžeidinėti

A. Veryga visų pirma priminė, kad tai yra viešai skelbiama informacija, tačiau primygtinai prašė tokių palyginimų nenaudoti.

„Prašyčiau nedėti tokių palyginimų kaip „žmonės, sėdintys prie kompo“. Jūs ką manote, kad žmonės, sėdintys prie kompo ištisas paras ir atliekantys valstybės tarnautojo darbą atrodo neverti atlyginimo?

Jeigu jūs taip manot, tai yra labai keistas požiūris. Kitas dalykas, prašome nespekuliuoti tomis algomis. Niekas neslepia, kad tuo metu, kai buvo Covid-19 valdymas, šie žmonės gavo ir priedus prie atlyginimo. Ir manau, kad jie jų ir nusipelnė. Kiek reikės, tiek kartų ir pakartosiu tai, todėl kad niekas kitas, o šie žmonės sėdėjo naktimis, savaitgaliais dirbo, rengė teisės aktus, tvarkėsi. Ir, jūsų manymu, jie yra neverti atlyginimo?“ – klausė ministras.

Jis kartu priminė, kad juo labiau kanclerė dirbanti ne vienose pareigose, yra ir departamento vadovė ir kanclerės pareigas eina laikinai.

„Kaip žmogus, dirbantis kelis darbus, manau, kad logiška, kad gauna daugiau. Ir parašui ateityje neįžeidinėti mano darbuotojų ir taip nekorektiškai klausimų nekelti ir jų su medikais nepriešinti. Todėl kad medikams, jūs puikiai žinote, buvo paankstintas atlyginimų kėlimas, mes laikomės įsipareigojimų. O mano darbuotojai, kurie gavo priedus šalia atlyginimo, jie buvo verti ir prašau jų ateityje neįžeidinėti“, – akcentavo A. Veryga.

Visgi kai konservatorė Janina Degutienė, pabrėždama, jog nenuneigia sunkaus valstybės tarnautojų darbo, paklausė, koks šių darbuotojų atlyginimų santykis su tų medikų, kurie dirbo reanimacijoje prie sunkiausių pacientų, jai komiteto pirmininkės buvo pasiūlyta tai įsivertinti pasižiūrėjus interaktyvų medikų algų žemėlapį.


Rašyti komentarą...
O
Ona
2020-06-29 14:30:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žinote ponai esate cinikai taip sedėjot prie kompo ir kava gėrėt o tie žmonės kurie dirbo viso karantino metu didelese imonesė kur tikrai buvo nemalonu nes nežinai su kuo bendravo šalia dirbantis tie žmonės užmiršti. Tik ministerijos klerkai labai dirbo jie vieni kovojo su virusu . Žinote šlykštu.
Atsakyti
-7

O
O/G
2020-06-29 14:38:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia yra tiesa dėl labai daug mirčių , apie kurias nėra skelbiama. Tik neapsimesk durniumi, kad kažkas įžeidinėja tavo darbuotojus.Tu su savo visa gydytojų komanda, kuriai sumokėjai pinigus už tylėjimą, melagingai teikiate informaciją dėl koronos viruso. Nejaugi jus galvojate, kad visi žmonės kvaili ir tik skaito parsidavusią spaudą, už kurią sumoka mūsų valstybė paskolintais pinigais.Tiesiog šlykštu, kad esate parsidavėliai už Sorošo pinigus. Tik nebandyk gąsdinti mūsų su antra banga ir įdomu ar ramiai miegate parsidavėliai?
Atsakyti
-6

O
Ori
2020-06-29 15:55:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jūsų visa,,,alia,, šutvė, tipo sveikatos apsaugos ministerija įžeidė visus dirbančiuosius, kurie šuto kombinezonuose ir“ chalatuose ir gavo špygas su pasityčiojimais... Kaip ne gėda, įdomu ilgai dar šta nesąmonė tęsis ir kiek tesis patyčios
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (34)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų