Aušra Maldeikienė (nuotr. Justinas Auškelis/Fotodiena)

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) paskelbė, kaip atrodys kandidatų sąrašąs daugiamandatėje apygardoje. Tiesa, progos sureaguoti į konservatorių narių ideologinius principus nepraleido europarlamentarė Aušra Maldiekienė, kuri tikina, kad TS-LKD nėra politinio apibrėžtumo.

Kaip jau buvo skelbta anksčiau, partijos sąrašą Seimo rinkimuose ves Ingrida Šimonytė, antruoju numeriu įrašytas pirmininkas Gabrielius Landsbergis – jų reitinguojamųjų sąraše nebuvo.

Tuo metu A. Maldeikienė sako, kad TS-LKD partijai iki „normalios“ politikos yra labai toli ir klausia, kiek ilgai politikė Ingrida Šimonytė atstos Trojo arklio vaidmenį.

„Ar ilgai Šimonytė dirbs Trojos arkliu nacionalistams? Tai rimtas klausimas, kuris akivaizdžiai kyla visiems po vakarykščio vidinio TS-LKD partijos balsavimo. 

Tas balsavimas aiškiai rodo, kad šiai partijai iki „normalios“ politikos, kurią ji skelbiasi daranti, dar labai toli. Tai yra labai skirtingų ideologinių frakcijų darinys. Taigi, balsuodami už šią partiją žmonės išties nežino, už kokią politiką balsuoja. 

Ar už labai neapibrėžtą „normalią“ politiką (garbinga partija bendrai imant negali skelbti tokio tuščio šūkio - visos partijos yra normalios politikos, kaip jos supranta, šaukliai) ar už labai apibrėžtą ir aiškiai artikuliuojamą Lauryno Kasčiūno agresyviai nacionalistinę politiką, kurios turinys, beje, tikrai neatitinka Europos liaudies partijų, vienijančių senosios Europos krikščionis demokratus, politikos. 

Pauliaus Saudargo vedamų krikdemų siūlomos politinės priemonės irgi nėra senosios Europos krikdemų mąstymo lauke, - tiesa, dėl išskirtinio P. Saudargo tingumo mes nežinome jo mąstymo asmeninio turinio (abejoju, ar toks egzistuoja) - tik žinome apie kai kurių jo grupelės žmonių totalius nuklydimus nuo europietiškos krikdemų politikos. Ingrida Šimonytė dabar privalėtų labai aiškiai artikuliuoti esminius savo ideologinius principus“, – rašė europarlamentarė.

REKLAMA

Be to, A. Maldeikienė pridūrė, kad jaučia politinę simpatiją I. Šimonytei už jos atliktus darbus, tačiau pažėrė kritikos konservatoriams Laurynui Kasčiūnui ir Pauliui Saudargui.

„Anksčiau jos skelbti šūkiai „Susitarkime pagaliau“ dėl nežinia ko ar dabartinis normali (???) politika nėra jokia politika, tai tuščia demagogija taip bandant pritraukti visus ir kiekvieną, bet tokiems pigiems triukas turime Nausėdą. O Ingrida yra intelektualiai ir moraliai tikrai ne Nausėda. Ingrida yra gyvas, nepalyginamai aukštesnio, nei G. Nausėda, lygio žmogus tiek savo prigimtiniu protu, tiek išsilavinimu, tiek politine patirtimi, kurį – viešai dar kartą pripažįstu – labai myliu. 

L. Kasčiūno nacionalistai ir P. Saudargo krikdemai privalo atvirai savo rinkėjams pasakyti, kad laimėti rinkimus ne partijoje, o visoje Lietuvoje, jie gali tik apsimetę tuo, kuo nėra. Kitaip sakant, apsirėdę taškuotomis suknelėmis. Bet gi L. Kasčiūnas ir P. Saudargas „tikri“ vyrai - tai suknelės jiems lyg tai būtų ne prie veido“, – kalbėjo europarlamentarė.

A. Maldeikienė paragino partijos lyderį Gabrielių Landsbergį ir I. Šimonytę būti atvirais politikais, o ne kurti žaidimus.

„Visą savo politiškai sąmoningai įformintą gyvenimą (taigi, mažiausiai 35 metus) buvau nuosekli Vokietijos krikščionių demokratų ideologijos šalininkė. Būtent todėl niekada negalėjau būti nei Lietuvos krikdemų partijos nare, nei tapti neaiškaus kompoto vardu TS-LKD, kur vaisiai derinami su bulvėmis, žmogumi. 

Oficialiai nesu ir nebuvau partinis žmogus. Vis dėlto labai norėčiau savo gyvenimą ir politinę karjerą baigti kaip sąžiningai savo pozicijas skelbiančios ir žmones gerbiančios partijos narė. Man patiktų, kad tai būtų Tėvynės Sąjunga. 

REKLAMA

Bet ta TS- LKD, už kurią atiduočiau galvą, tada turi aiškiai ir trumpai bei NUOSEKLIAI pasakyti, kokia Lietuva jiems atrodo būtų teisinga – ar Kasčiūno tautinė valstybė ar europietiška Lietuva, kur žmogus vertinamas nepriklausomai nuo daugelio išvestinių parametrų. 

Išdrįskite pagaliau Ingrida ir Gabrielius Landsbergis būti tikrais atvirais politikais, o ne kurkit užkulisinius, tegul ir nuoširdžius, žaidimus. Ir tepadeda mums Dievas, kuris visada padeda, kai gyveni su atvira širdimi. Strėlių toje širdyje vis tiek bus mažiau, nei Kristaus“, – kreipėsi į politikus A. Maldeikienė.

Trečioje vietoje atsidūrė konservatorių reitinguotas Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys Laurynas Kasčiūnas, surinkęs 2853 balsus. Ketvirtoje vietoje – Aplinkos apsaugos komiteto narys Paulius Saudargas (2248 balsai), penktoje – Socialinių reikalų ir darbo komiteto narė Monika Navickienė (2000 balsų).

Toliau reitinge taip pat seka Seimo nariai – Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (1979 balsai), Arvydas Anušauskas (1864 balsai), Agnė Bilotaitė (1731 balsas), Audronius Ažubalis (1693 balsai), Žygimantas Pavilionis (1584 balsai).


Rašyti komentarą...
l
lietuve
2020-06-29 10:35:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Uzsakytas straipsnis simonytes reitingams kelti? Uzmirstos visos korupcines aferos?Tevai tikrai neuzmirs, kaip juos ir pencininkus isvadino pasalpiniais.
Kokia jos politine kryptis? Nejuokinkit. Nugi tokia, kaip landsbergio.
Atsakyti
-1

t
tt
2020-06-29 11:01:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Užtenka visiems kritikuoti, dirbkite, naudingo kažką lietuvos žmonėms padaryti, mes mokame visus jus kritikuoti, tik ką rinksime, nes nėra nei vienos partijos, politikai iš viso neatsako ir neprisiima jokios už nieką atsakomybės
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų