Lietuvos saugumas ir gebėjimas apginti šalį – svarbiausias valstybės interesas jau bent penketą metų, tiek, kiek laiko praėjo nuo Krymo okupacijos ir konflikto Donbase, kurie pabudino mus iš letargo miego. Mes, pasak ekspertų, išties stengiamės daryti viską, kad būtume pasiruošę atremti net ir pačius nemaloniausius siurprizus, nors gynybos finansavimą šiais metais Seimas ir sumažino.

Pratybos Nemirsetoje (nuotr. Rūta Šaltmerytė)

Pratybos Nemirsetoje (nuotr. Rūta Šaltmerytė)

Visgi svarbiausia, pasak gynybos ekspertų, yra ne finansavimas, o noras ir pasiryžimas gintis. Nes tik jei norime gintis, mums gintis padės ir kiti. 

Svarbiausia vienybė

Politologas Nerijus Maliukevičius sako, kad mūsų saugumo garantijos priklauso nuo dviejų faktorių. Vienas jų – vidinis supratimas, kad tik mes patys esame geriausias savo saugumo garantas. Tai tiesiogiai susiję su mūsų požiūriu į gynybos politiką, finansavimą, visuotinės gynybos principus. 

„Tai gali atrodyti akivaizdu, bet iki Rusijos agresijos Ukrainoje, tai nebuvo taip akivaizdu. Tik ta išorinė grėsmė, faktorius, mus paskatino atsigręžti ir atidžiau vykdyti pasiruošimą. Tai ir šauktinių grąžinimas ir visi su tuo susiję mūsų vidaus gynybos klausimai. Labai svarbu labai išlaikyti tai ateityje. Kitas dalykas, ir tai išorinis faktorius, mums kaip mažai valstybei labai svarbu tarptautiniai saugumo formatai, susitarimai, organizacijos. NATO yra mūsų pagrindinis išorinis saugumo garantas ir šioje srityje tarptautinėje plotmėje vyksta svarbūs pokyčiai. Tie pokyčiai truputį kelia nerimą, nes didžiosios valstybės grįžta į saviizoliacijos politiką. Aš kalbu apie JAV ir Didžiosios Britanijos situaciją. Šiuo atveju bendra retorika NATO atžvilgiu, ypač JAV ir Prancūzijos prezidentų arba pagrasinimai iš Turkijos pusės, kelia nerimą dėl NATO, kaip saugumo organizacijos pajėgumų“, – svarstė politologas. 

REKLAMA

Anot jo, didysis Lietuvos iššūkis yra išlaikyti NATO vienybę. Tai svarbu mums, kaip mažai valstybei. Taip pat, pasak eksperto, verta pasvarstyti apie dvišales strategijas, kaip pajėgumų stiprinimas su Lenkija, susitarimų stiprinimas su JAV, didesnis gynybinė integracija su Baltijos valstybėmis.

Taigi, žiūrint į ateitį tai yra du svarbūs pastebėjimai: vidinis susikoncentravimas ir dėmesys gynybos politikai ir supratimas, kokiame besikeičiančiame pasaulyje mes gyvename ir kaip keičiasi tarptautinės taisyklės. Anot jo, Turkijos elgesys su Baltijos šalimis kelia nerimą, nes tai grasina NATO vienybei. 

Nerijus Maliukevičius (TSPMI nuotr.)

Nerijus Maliukevičius (TSPMI nuotr.)

„Turkija svarsto apie savo saugumo ir gynybos iššūkius ir deja tam yra panaudojamos tokios derybinės pozicijos. Visgi aš manau, kad mūsų susitarimai galios. Agresyvi derybinė strategija šiek tiek kelia nerimą, bet tai ne pirmas atvejis, kai partneriai mėgina vienas kitą paspausti“, – sakė N. Maliukevičius. 

Pasak politologo, svarstant apie Baltarusijos ir Rusijos galimą politinį susijungimą, nereikėtų pamiršti, kad karinis susiliejimas jau yra įvykęs.

„Karinė integracija yra iš principo įvykusi ir mes jau turime suprasti, kad karine prasme mūsų vakarinė siena yra jungtinės valstybės, Rusijos linija.

Reikia, atitinkamai, ir dėl mūsų gynybinių pajėgumų. Reikia suprasti, kokiame regione ir su kokiais kaimynais gyvename. Karinė sąjunga yra įvykusi, ją nelabai keičia greičiau ar lėčiau vykstanti politinė integracija“, – sakė politologas. 

REKLAMA

Generolo Jono Žemaičio karo akademijos dėstytojas Giedrius Česnakas sako, kad Lietuvos saugumo garantijos tik stiprės.

„Mes matome aiškų JAV įsipareigojimą praktinėje dimensijoje stiprinti Europos ir Baltijos šalių, saugumą. Yra pasiryžimas čia būti ir ginti. Diskusijos, kurios teigia, kad NATO buvimas Baltijos šalyse provokuoja Rusiją, yra nieko naujo, nes Rusija plačiai tai naudoja. Ji neva ginasi nuo NATO plėtros ir bazių, bet verta prisiminti, kodėl NATO, mūsų partneriai, čia atsirado. Jie čia yra, nes Rusija vykdė invaziją į Ukrainą. Ir tas vaizdavimas, kad Rusijos santykiai su NATO po 2014 metų pablogėjo.. Įdomu, kodėl taip nutiko. Neva provokavimas yra mėgstama Rusijos retorika“, – sakė karo akademijos dėstytojas. 

Rusijos ir Baltarusijos tandemas mums pavojingas

Pasak G. Česnako, visos pajėgos, kurios čia yra skirtos apsaugoti, savo pajėgumais niekaip negraso Rusijos teritoriniam integralumui. 

„Lietuvai šiuo metu labiausiai  reiktų oro gynybos sistemos, kovinio pasirengimo kėlimo, reikia mokėti iškart reaguoti, kautis. Mes artėjame nuo technologinio prie minkštojo komponento – pasirengimo veikti. Nuo kiekybės prie kokybės turime pereiti ir tas yra akcentuota ne vieną kartą. Vis daugiau naujos technikos pradės plaukti į Lietuvą [nusipirktos], o tai fiziškai stiprins ir leis mokytis su ja dirbti. Žinoma, labai svarbus NATO partnerių vienybė, tai, ką dabar daro Turkija, nestiprina NATO vienybės, o tos vienybės demonstravimo labai reikia“, – sakė politikos mokslų specialistas. 

REKLAMA

Giedrius Česnakas. (Facebook. com nuotr.)

Giedrius Česnakas. (Facebook. com nuotr.)

Jis taip pat svarstė, kad Baltarusijos ir Rusijos politinis susijungimas Lietuvai nebūtų naudingas, nes tai keltų ir karinę grėsmę. 

„Jei vietoje Baltarusijos sienos atsirastų Rusijos siena, mūsų geopolitinė padėtis labai pablogėtų. Rusija turėtų tiesioginę sieną, būtų apsupusi Baltijos šalis. Būtų labai sudėtinga situacija, dėl gynybos ir dėl aprūpinimo. Visgi esu įsitikinęs, kad Aliaksandras Lukašenka ir baltarusių visuomenė nori išsaugoti nepriklausomybę. Reikia tikėtis, kad pavyks išlaviruoti. <..> Jei Baltarusija taptų autonomine dalimi Rusija galėtų ten dislokuoti savo karines pajėgas. Tai būtų oro, sausumos pajėgos ir jos labai apsunkintų Baltijos šalių saugumo situaciją“, – svarstė G. Česnakas. 

123
2019-12-29 13:16:31
Mažiau trieskit.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Diedukas 2020-01-05 15:20:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Šį rašliava ape kas būtų jei bobutė turėtų kiau... Tai būtų diedukas,. Su rusais net sienos nėra, o jau viduriuoja, tam yra diplomatai, tegu tariasi, už tai nemenkas algas gauna,    ATSAKYTI
Grigorij 2020-01-02 11:20:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
O-o-o, kaip as noreciau, kad Jurate Vazgauskaite tikrai pabustu is letargo miego, ir PATI, be debilu eGZpertu pagalbos, ijungiant smegenis, suprastu, su kokiais kaimynais gyvename! Tuomet nebutu naktiniu kosmaru del Krymo "okupacijos" ir greito "Astravo Monstro" paleidimo. O noretusi is gedos ir nevilties dauzytis galva i siena, kad LR taip kurste Maidana, kas privede prie milzinisko kraujo praliejimo! Krymas - ne tiek teritorija, kiek zmones. Nuvaziuokit ten, Juratele, ir paklauskit jo gyventoju, ar jie noretu grizti i Ukraina. Vokieciu ir prancuzu deputatai, korespondentai jau vaziavo ir isitikino patys, netikedami "putiniskai" propagandai. Kita vertus, kodel lietuviams buvo galima revoliuciniu keliu, izuliai neteisingai, slykstynes Landsbergio apgaules budu begti is TSRS, o Krymo gyventojams begti is nacistines banderovietiskos UA, kuri, skirtingai nuo TSRS lietuviu atzvilgiu, grasino masiniu fiziniu usidorojimu, ATO (karu)? Kodel katalonieciai neturi teises begti is Ispanijos vien todel, kad lietuviams tai dabar nenaudinga, nes ir Ispanija, ir ES susilpnes, ir LR gaus mazesne ES parama? O kodel Honkongui galima maistauti, besistengiant pabegti is Kinijos? Tai Krymas, skirtingai nuo lietuviu, Kosovo, surenge Referenduma. Abejojat jo triuskinanciais rezultatais tokiom salygom? Nuvaziuokit, paklauskit! Saziningi nepatiklus vakarieciai jau isitikino. Dar pasakykit, kad BY vien is priesiskumo LR, stato Astravo "Monstra", pasirenge ir savo teritorija ilgam ir gausiai uztersti radioaktyviom atliekom, kad tik pakenkti LR!
"Jis (Cesnakas) taip pat svarstė, kad Baltarusijos ir Rusijos politinis susijungimas Lietuvai nebūtų naudingas, nes tai keltų ir karinę grėsmę." - ar tai nera ryskiai priesiskas zingsnis kaimynu atzvilgiu, besivadovaujant tik savo siaurais interesais, nepaisant BY ir RU tautu siekiams? Juolab, kad kitas eGZpertas pripazista, kad „Karinė integracija yra iš principo įvykusi ir mes jau turime suprasti, kad karine prasme mūsų vakarinė siena yra jungtinės valstybės, Rusijos linija". Kodel LR, prisimenant lDK laikus, 30 metu pati neisnaudoja sansu suarteti, susidraugauti su BY, lyg tai nera LR gyvybinis interesas? Kodel LR kisasi i By vidaus reikalus, palaikant ten tik destruktyvias, priesiskas BY nacionalistines jegas? Kodel kovojama su Astravu vietoj prisijungimo prie to projekto? Kodel BY nuvaryta nuo duju vamzdzio tiesimo del neva... pavojaus LR nacionaliniam saugumui? Paskui LR apgaulestauja, kad BY savo produkcija, trasas, nubego eksportuoti i LV? As pasakysiu, kam LR, Nauseda, ruosiasi, neva, gerinti santykius su BY. Tikslas vienas: atplesti BY nuo RU. Jei UA tai puikiai pavyko, tai kodel nepabandzius BY? O spyga - nieko neisdegs! LR gedingai apsis*ks! Gi tikras LR interesas butu susidraugauti su BY, taip siekiant ir RU itakojimo, jos palankumo. O LR vien i JAV uzpakali "laisvai ir demokratiskai" lenda, tik ju interesus tenkinant, ziauriai aukoja savo sauguma. Nes saugumas - tai ne tik pavojus del galimo RU uzpuolimo, ko net nekviepia (jei tai grestu - tai LR seniai prikastu savo priesiska liezuvi), o, visu pirma, pavojus labai greito ssilakstymo po airijas. Na, "Ruso" galima bijoti, jei, kaip UA, surengsit nacistini perversma, ir pradesit naikinti rusus. Tuomet JOKIA NATO jusu neisgelbes.   ATSAKYTI
Nežinomas 2020-01-04 13:18:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Ką tu čia nusišneki  
Grigorij 2020-01-05 02:19:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Nežinomas,
o tu nesidrovek, pasakyk, kur nusisneku. Tu, baily, net savo varda slepi! :)))  
Pa raša 2020-01-07 20:21:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tavo prokremliškų minčių minčių tryda rodo ,kad tu neišlendi iš rusko teliko ,kuris iš tikro yra rusofašistinis.Šita kerzūchinė tirada tiktų nonkiam nors Muchosransko vatnikui , bet ne mums,jukš , vata..
  
Grigorij 2020-01-08 01:07:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Pa raša,
daugiau ziurek LR TV, pvz. TV3, siam tinklapyje daugiau skaityk Jurates Vazgauskaites straipsniu, isjunges smegenis, ir tapsi Proto Bokstu! :))) Na, isminciau, argumentuotai pasakyk, kur as nusisnekejau, pasakyk, kur yra TIKRAS LR interesas (nepainioti su landsberginiu, JAV interesais)? Kur matai Tiesa ir Sviesa? Kaip ruosiesi LR gelbeti? Kodel as, "okupantas", siulau (RU TV apie tai ne zodzio, RU isvis nusispjauti), o jus, "patriotai" tylit, tik "laisvai" ir "demokratiskai", kaip ziurkes, masiskai i airijas issilakstot? 30 metu lauki, kol Vakarai, NATO pades? Taip pat pades, kaip 1946-53?  
Atir 2020-01-01 23:06:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Reikia draugiškai gyventi ir sutarti,tada ir nebus jokio puolimo,naivuoliai daug kas sėdi politikoje......   ATSAKYTI
Aaa 2019-12-30 12:58:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Ką jūs bepliurtumet ir kaimynai nedurni kai šalia Nato su tankais bluzgina Lietuva. Jie taip pat supranta pavojų ir nerimauja.    ATSAKYTI
Juozas 2019-12-30 10:27:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
As manau , kad labai jau stengiamasi isiulyti musu politikams pirkti ivairius ginklus , nors jie mums naudos neatnes tik papildys kai kuriu ,, verslininku ,, kisenes . As isitikines , kad bloga taika yra daug geriau uz gera kara . Musu valdziai reikia taip pat diplomatijos , susitarimu, bendradarbiavimo su visais kaimynais kaip su amerikieciais , europieciais, o ne pypauti kiekvienam kampe ,, rusai puola , rusai puola ,, , o jei musu visu rusiu politikai , diplomatai ir t.t. to nesupranta , tai jiems musu valdzioj ne vieta ! ! !   ATSAKYTI
Nejuozas 2019-12-31 08:20:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Tai kad maskoliai - puola. Kol kas internetinės propagandos fronte ir per 5 bei 6-tą kolonų įtakos sferas. Akivaizdus pavyzdys - pseudo "Nijolių", "Juozų" ir kitų Progožino arklidžių darbuotojų postai šio straipsnio komentaruose.   
pss 2019-12-30 08:01:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tik šuo nesugeba gyvent be šeimininko   ATSAKYTI
Aiskeregys 2019-12-29 21:03:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Debilai esate kurie pasitikite Rusija, demonai yra neprognozuojami, savo ogonijoje bet ką gali užkrėsti..   ATSAKYTI
d 2019-12-30 01:06:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Pats tu debilas.  
to d 2019-12-30 01:11:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Ką blogo JAV Lietuvai yra padariusi?   
to jes 2019-12-30 08:51:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Žiūrėk į save. Juk tu irgi pataikauji Kremliui.
  
problema 2019-12-29 17:29:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Problemos sprendimo pirmiausia reikia ieškoti savyje   ATSAKYTI
Bronius Tamaliunas 2019-12-29 17:23:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
KAIP IŚMINTINGA-- VISI TURI BUTI TEVYNES PATRIJOTA.... KALBA PATRIJIOTAI-- O AŚ PASAKYSIU TIESA.-- KA DARO persidažiusiu KOMUNISTU isdaviku koloboantu palikuonys sulinde prie valdžios vovio.-- jieBrutaleusei tyćiojesi iś tikru patriniotu TUO KENKDAMI LIETUVIO VALSTYBEI IR YTEIKDAMI KAD PATRINIOTIŚKAS PILIETIS TAI MULKIS VISKA PAAUKJES TEVYNES LABUI IR UŽ TAI GAVES IŚ VALSTYBES VIETOI PAGARBOS ŠPYGA. ---PAVYZDYS---1945 M ŠAKIU VALSĆIUI DEGUĆIU KAIME J TAMALIUNU SODYBOJE PARTIZANU TAURO APYGARDOS STIRNOS RINKTINE BUVO YSIFUOŠUSI ŚTAba.iśdavikas.sodyba apsupo zuvo 5 tevynes gynejei.SODŻIU IŚPLEŚE SUDEGINO. MAMYTEI PARTIZANEI PAPRAŚIUS PARTIZANES STATUSO NES BUVO BURYJE IE DAVE PRIESAIKA.IŚ LAISVOS LIETUVOS REZISTENCIJIOS YSTAIGOS GAVO ATSAKYMA--KADANGI JUS NKVD TARDOMA ISIGYNET KAD BUVOTE PARTIZANE TURM PAGRINDO NEDUOTI PARTIZANES STATUSO....PAPRAŠIUS KAŽKOKIOS KOMPENSACIJIOS UŻ TURTA IR SUDEGINTA SODYBA ATEJIO ATSAKAS-- PRALEIDOT TERMINUS.GALEJIOT ISIREIKALAUTI IKI 3000 .O DABAR LIETUVOS VALSTYBE JUMS NIEKO NEDUOS--- ISIREIKALAUKIT IG TSRS PETEMEJIOS MASKVOS....AUKŚTESNIO CINIŹMO NESUGALVOSI...TA
IP UGDO PATRINOTIZMA DABARTINE VALDZE PATYĆIOM IŚ VISA GYVENIMA ATIDAVUSIU PILIEŠIU TEVYNEI LIETUVAI-- NIEKŚAI   ATSAKYTI
Bronius Tamaliunas 2019-12-29 17:23:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
KAIP IŚMINTINGA-- VISI TURI BUTI TEVYNES PATRIJOTA.... KALBA PATRIJIOTAI-- O AŚ PASAKYSIU TIESA.-- KA DARO persidažiusiu KOMUNISTU isdaviku koloboantu palikuonys sulinde prie valdžios vovio.-- jieBrutaleusei tyćiojesi iś tikru patriniotu TUO KENKDAMI LIETUVIO VALSTYBEI IR YTEIKDAMI KAD PATRINIOTIŚKAS PILIETIS TAI MULKIS VISKA PAAUKJES TEVYNES LABUI IR UŽ TAI GAVES IŚ VALSTYBES VIETOI PAGARBOS ŠPYGA. ---PAVYZDYS---1945 M ŠAKIU VALSĆIUI DEGUĆIU KAIME J TAMALIUNU SODYBOJE PARTIZANU TAURO APYGARDOS STIRNOS RINKTINE BUVO YSIFUOŠUSI ŚTAba.iśdavikas.sodyba apsupo zuvo 5 tevynes gynejei.SODŻIU IŚPLEŚE SUDEGINO. MAMYTEI PARTIZANEI PAPRAŚIUS PARTIZANES STATUSO NES BUVO BURYJE IE DAVE PRIESAIKA.IŚ LAISVOS LIETUVOS REZISTENCIJIOS YSTAIGOS GAVO ATSAKYMA--KADANGI JUS NKVD TARDOMA ISIGYNET KAD BUVOTE PARTIZANE TURM PAGRINDO NEDUOTI PARTIZANES STATUSO....PAPRAŠIUS KAŽKOKIOS KOMPENSACIJIOS UŻ TURTA IR SUDEGINTA SODYBA ATEJIO ATSAKAS-- PRALEIDOT TERMINUS.GALEJIOT ISIREIKALAUTI IKI 3000 .O DABAR LIETUVOS VALSTYBE JUMS NIEKO NEDUOS--- ISIREIKALAUKIT IG TSRS PETEMEJIOS MASKVOS....AUKŚTESNIO CINIŹMO NESUGALVOSI...TA
IP UGDO PATRINOTIZMA DABARTINE VALDZE PATYĆIOM IŚ VISA GYVENIMA ATIDAVUSIU PILIEŠIU TEVYNEI LIETUVAI-- NIEKŚAI   ATSAKYTI
to Nežinomas 2019-12-29 17:14:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
tu ginkluokis nesiginklaves,prieš tokia jėga,kaip rusija. Neapsiginkluosi jokiais ginklais, tik klausimas;kam rusijai pult lietuva,ar kitas baltijos šalis?Pagalvok,kodel šveicarai ,islandai nesuka sau galvos ,dėl ginklavimosi?   ATSAKYTI
Nežinomas 2019-12-29 17:31:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
1815 m. per Vienos kongresą kitos šalys pripažino Šveicarijos neutralumą neribotam laikui. Todėl per Pirmąjį ir Antrąjį pasaulinius karus šalis nekariavo ir nebuvo okupuota.
Nemanau, kad Islandija (rečiausiai apgyvendinta Europos šalis), turėtų kažkam labai rūpėti. Matyt islandai irgi taip mano, nes nesiginkluoja ir net neturi kariuomenės.   
Jonis 2019-12-29 18:30:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
Kvaily, Šveicarijos kariuomene yra viena diďžiausių Europoje, ir ginybai pinigų jie negaili, nors kaimynai normalūs.  
INFO 2019-12-29 20:07:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
visokiems nežiniukams : Šveicarijos armija yra viena didžiausių, karinė pramonė atitinka naujausius reikalavimus, gamina ir parduoda šarvuočius, artileriją, šaunamuosius pėstininko ginklus ir t.t. Karinę parengtį praeina visi tam tinkami vyrai, ginklus turi tiesiog namie, o jų kariuomenės rezervas tiesiog fantastiškas. Panašiai elgiasi ir Suomija, kažkada atidaužiusi raudonajam milžinui dantis, už ką Rosieja šią šalį labai gerbia - galite pažiūrėti rusų dok.filmus. Islandijos teritorijoje dislokuota JAV karinės bazės, tikrai nemažas kontingentas ir Islandijos saugumas užtikrintas  
A.Minčius 2019-12-29 15:34:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Marius teisus. Islandija kariuomenės visai neturi ir niekas jos nesiruošia pulti, nes ir ji niekam pavojaus nekelia. Lietuvos perteklinis ginklavimas kelia grėsmę Baltarusijai, todėl po WW2 neatsigavusi baltarusių tauta verčiama GINTIS nuo galimo pavojaus.   ATSAKYTI
Stasys 2019-12-29 15:08:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Pilnai sutinku, tik mums reikalingi kariai , kuo daugiau kariu apsaudytu, kurie nesicackintu invazijos atveju ir vestu i kova karius be patirties, mokytu juos, patarinetu. Todel pagal galimybe turim siusti kuo daugiau kariu i tarptautines misijas. Be to turi veikti kontrzvalgyba kolaborantu isaiskinimui. Pagaliau turi buti aiskiai isdestyta , kaip elgtis su kaloborantais ir isdavikais konflikto atveju.   ATSAKYTI
siaip 2019-12-29 14:34:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-7
Dar du apmokami "ekspertai". Jav nepabijojo ir prisipazino, kad finansuoja ukrainos, rusijos, baltarusijos, gruzijos opozicijas... Manau ne maza dalis nubyra ir musu "analitikams".   ATSAKYTI
Minas 2019-12-29 14:14:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Lietuvi būk tvirtas ir protingas, Jenkei mus nori supjudyti su visais kaimynais , nori mus sužlugdyti finaciskai matot kas darosi tik ginkluotis ir pirkt kuo daugiau technikos , nebukit naivus , karoblis ir jio pasekėjai durnina liaudy mums centųkai technikai milijonai......    ATSAKYTI
Nežinomas 2019-12-29 14:24:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Minai,
sutinku, kad reikia skirti pinigų ir kitoms sritims (švietimui, medicinai, atlyginimams ir t.t.), bet kariomene rūpintis taipogi yra būtina. Jei priešas užpultų (nesakau, kad tai įmanoma) mes su tokia kariuomene ir be jokių „jenkių” pagalbos nė savaitės neišsilaikytume.   
to mina 2019-12-29 20:16:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Sovietų rosieja mumis taip rūpinosi, kad likome Europos uodegoj. Jei norime investicijų ir ūkio augimo, reikia užtikrinti šalies saugumą. Štai paskui vokiečių bataljoną į Lietuvą atėjo kelios stambios vokiečių įmonės, atidaromi fabrikai Kaune.   
Lina 2019-12-29 13:48:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-14
Reikia paprasčiausiai su visais draugaut, o ne aštrint padėti!    ATSAKYTI
Nežinomas 2019-12-29 13:57:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-19
Tokiais kaip rusai negalima pasitikėti po tiek kančių, kurias iškentėme per okupaciją.   
to nezinomas..... 2019-12-29 14:38:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
tu turbut nezinai, kas yra kancia.......)))))))))))))))))  
Nežinomas 2019-12-29 14:56:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Na, jei trėmimai, lageriai, gyventojų žudymas ir kitos baisybės nėra kančia, vadinasi nežinau.   
Aha 2019-12-30 18:30:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
1940m. su visais draugavome ir ..... †  
>Lina 2019-12-30 21:39:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Pasakyk man Lina , kaip su manim draugausi jei aš noriu kad tamsta tik aklai vykdytum visas mano užgaidas ir visada man paklustum , o apie tavo betkokius norus net kalbos negali būt.Pasakyk , kaip reikia draugaut su tokia fašistine valstybe kaip rusija.  
O gal 2019-12-29 13:44:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Reikua suprast ant kiek tešlagalviai esat ir kas jum įsakinėja ir nurodinėja ?   ATSAKYTI
VALENTAS 2019-12-29 13:44:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-17
SUTINKU SU POLITOLOGAIS.ESME TAME KAD JEI PULS KAIP GRUZIJA 2008 BUS BEDU   ATSAKYTI
123 2019-12-29 13:16:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Mažiau trieskit.    ATSAKYTI
Marius 2019-12-29 13:12:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
-23
Niekas nesiruošia pulti ir nedarykite iš pinigų plovyklos,ale viskas gynybai.   ATSAKYTI

Top Video

Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Tarasovai atvirai prabilo apie skyrybas: negailėjo kritikos strėlių
DABAR RODOMA
Neįtikėtina Algimantės kova: dvidešimtmetė net du kartus įveikė vėžį
DABAR RODOMA
Klientas nustėro: kartu su maistu – šokiruojantis radinys lėkštėje
DABAR RODOMA
„Tesla“ automobiliu į garažą važiavusi moteris nustėro: nuostoliai nejuokingi
DABAR RODOMA
Žvėriškas Sabonio pasirodymas prieš „Timberwolves“
DABAR RODOMA
Rusijos cirko pasirodymas virto tragedija: vaikai stebėjo paklaikę
DABAR RODOMA
Praeiviai nesuprato, kas vyksta automobilyje: pamatę iš arčiau – vos patikėjo
DABAR RODOMA
Moteris nežinojo, ko imtis: jos automobilyje – nemalonus radinys
DABAR RODOMA
Žiauriai nužudytos 17-metės sesuo prabilo apie lemtingus įvykius: atskleidė neviešintų detalių
DABAR RODOMA
Kamera užfiksavo mistinį vyro dingimą: spėlioja, kas ten galėjo būti
REKLAMA
Vilniečio gyvenimo sąlygos šokiruoja: niekam nerūpi, kad gyvena be paso ir elektros
Į „TV Pagalbą“ kreipėsi vilnietė Irena, kuri susirūpino savo kaimyno Petro sveikata ir gyvenimo sąlygomis. Vyras jau metus laiko gyvena be elektros, paso ir jokių pajamų, ...
Organų donorystė (nuotr. 123rf.com)
Praėjusiais metais organų donorais tapo apie 3,5 tūkst. žmonių – tai didžiausias skaičius per visą nepriklausomybės laikotarpį, teigia Nacionalinis transplantacijos ...
Padavėja (nuotr. 123rf.com)
Kada lietuviai gyvens taip oriai kaip Vakarų Europos šalių gyventojai? Lietuvos banko duomenimis, mūsų šalis pavyzdingai stiebiasi link Europos Sąjungos vidurkio, tačiau ...
Gimdymas namuose (nuotr. stop kadras)
Jau beveik metai, kai gimdymas namuose Lietuvoje laikomas legaliu. Tačiau tokio – legalaus gimdymo namuose – per metus šalyje nebuvo nė vieno, mat gimdyme dalyvauti ...
(nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
Socialiniame tinkle plintantis įrašas apie netikėtai planuoto donoro nesulaukusią moterį išjudino diskusiją – ko verta donoro kortelė, jei artimųjų valia yra viršesnė? Laukusi ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų