Šventiškai papuošti miestai ir miesteliai džiugina akis, bet dešimtys tūkstančių eurų, išleistų kalėdinėms miestų eglutėms ir lempelėms, kelia klausimų. Lietuvos miestai rungiasi, kurio eglutė gražesnė, blizgesnė ar brangesnė. Žmonės, regis, džiaugiasi tokiomis rungtynėmis, bet specialistai tikina, kad tai – nebūtinai geriausias pinigų leidimo būdas. Ekstravagantiškas eglutes bei kalėdinius papuošimus kritikuoja ir emigrantai, gyvenantys Norvegijoje ar Jungtinėje Karalystėje, kur miestų eglutėms dešimčių ir šimtų tūkstančių eurų, pasak jų, tikrai neišleidžiama. 

Vilniaus Rotušės aikštės eglutė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Vilniaus Rotušės aikštės eglutė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Per Lietuvą skrieja Kalėdų bumas ir kiekvienas didesnis miestas šventinei eglutei ir erdvei aplink ją išleidžia mažiausiai po 30 tūkstančių eurų. Šie pinigai skiriami tam, kad žmonės pasidžiaugtų šventiškai papuoštu miestu ir pasigalynėtų su kitų miestų gyventojais, kurie pasipuošė gražiau. Neoficialios lenktynės dėl gražiausios eglutės vyksta jau ne vienerius metus. 

Lietuvos miestų eglutės piktina

Tiesa, tokiomis lenktynėmis patenkinti ne visi. Štai užsienyje gyvenantys lietuviai piktinasi, kad gerokai turtingiau gyvenančios šalys, tokios, kaip Norvegija ar Jungtinė Karalystė, nešvaisto šimtų tūkstančių eurų vienkartinėms pramogoms. 

REKLAMA

Lietuvių, gyvenančių Bergene, „Facebook“ grupėje užvirė arši diskusija, ar tokia ne itin turtinga šalis kaip Lietuva, tikrai turėtų švaistyti pinigus eglutėms, pasirodymui, o ne socialinėms programoms ir viešajam gėriui.

Moteris, įkėlusi pagrindinės antrojo pagal dydį Norvegijos miesto Bergeno eglutės nuotrauką, pakomentavo, kad ji atspindi skandinavišką paprastumą. 

„Pasižiūrėjau aš į Bergeno eglutę pagrindinėje aikštėje ir galvoju, ar čia genialumas paprastume, ar skandinaviškas minimalizmas, kad net nei vieno žaisliuko nepakabino ir net ne visos girliandos iš 6 vnt veikia.<..> Dabar pažiūriu į Lietuvos eglutes ir galvoju ar neturime pinigų, bet švaistom, ar pralenkt kitą miestą su puošnesne eglute, ar idėjų pilni organizatoriai pasireiškia vis kitaip“, – diskusiją „Facebook“ užvedė moteris.

Kiti emigrantai, gyvenantys Norvegijoje, netruko prisijungti prie diskusijos. Vieni gynė sprendimus skirti daugybę pinigų eglutėms, o kiti aiškino, kad toks perteklius demonstruojamas bereikalingai ir parodo norą puikuotis tuo, ko neturi. 

Kalėdinė eglutė Bergene

Kalėdinė eglutė Bergene

„Va čia ir yra tikra kalėdine eglute. Lietuvoje padaro kažkokiu barbių, o ne eglučių, ir giriasi kiek pinigu ištaškė“, – „Facebook“ diskusijoje rašė vienas Norvegijoje gyvenantis tautietis, piktindamasis kalėdiniais papuošimais ir jų kainomis Lietuvoje.  

O štai kita moteris, gyvenanti toliau nuo Lietuvos, gynė tradicijas namuose.

„Man tikrai gražu kaip Lietuvoj puošia miestus. Bet Bergene ir šiaip Norvegijoje gal tai sudėtinga? Tokie vejai. Na, jie turi savo puošybos tradicijas. Jie puošia savo namus. Pas mus gal tokių tradicijų nebuvo, todėl buvo sukurtos naujos“, – svarstė emigrantė.

REKLAMA

Kitas lietuvis vyras „Facebook“ aiškino, kad Lietuvoje papuošimams leidžiami mokesčių mokėtojų pinigai. 

„Geriau turėti tokią eglutę ir mokėti pusę mokesčių prieš šventes, nei ubagais būdami (pvz. LT) taško mokesčių mokėtojų pinigus ir džiaugiasi kas kurį miestą aplenks“, – piktinosi Norvegijoje gyvenantis tautietis. 

Jungtinėje Karalystėje gyvenantys emigrantai taip pat nesupranta kalėdinių eglučių karštinės Lietuvoje, jiems neaišku ir tai, kodėl daug pinigų išleidžiama trumpalaikiams malonumams, kai pinigų baseinams ar parkų tvarkymui – nelieka. 

Londone įžiebta eglė

Londone įžiebta eglė

„Yra parkų, dvarų, aikštelių, kurias reikia tvarkyti. Galų gale, žmonių, kuriems pravestų pinigai. Negi negalima kukliau? Nesuprantu“, – socialinėje erdvėje svarstė Londone jau daugiau nei dešimtmetį gyvenantis vyras. Kiti emigracijoje gyvenantys žmonės taip pat pritarė šiam požiūriui, esą kalėdinis laikotarpis ir papuošimai yra šaunu, bet nereiktų peržengti sveiko proto ribų. Tai, pasak jų, įrodo ir kukliau papuošti miestai Jungtinėje Karalystėje. 

Valdžia daro tai, ko nori žmonės 

Šioms emigrantų dvejonėms pritarė ir ekonomistas Žygimantas Mauricas. Anot jo, pinigai investuojami ten, kur matosi. O ir žmonės, pasak ekonomisto, matyt nereikalauja nieko kito, džiaugiasi tuo, ką gauna – papuoštą eglutę ir lempelėmis apšviestą miestą. 

„Vilniuje tikrai yra vietų, kur reiktų investuoti. Tai ir aikštelės, stadionai, baseinai. Jei žmonės reikalautų tokių dalykų, matyt jie ir būtų. Bet dabar žmonėms norisi šventiškų eglučių“, – sakė ekonomistas, patikinęs, kad tokios žmonių nuotaikos ir norai yra palankūs politikams. 

REKLAMA

„Jei žmonės nori šventės, ją ir gauna. Kreipia dėmesį politikai į tai, ko norima. <..> Visa tai – prioritetų klausimas. Vilniuje šiaip pinigų yra, taigi, jie leidžiami taip, kaip norima“, – sakė ekonomistas, pasvarstęs, kad, tarkime, norvegai jau senokai nori kitų dalykų, todėl blizgios eglės jiems rūpi daug mažiau nei mums. 

„Norvegams tai [brangi šventė, kalėdinė eglė] yra ne prioritetas. Jie valdžios reikalauja kitų dalykų, tokių, kaip ekologija, tvari energetika, sutvarkyta ir patogi aplinka mieste. <..> Mes turime suprasti, kad, jei kokioje blogiau gyvenančioje šalyje miesto meras nutartų papuošti kuklią eglę kitą kadenciją jis gali būti ir neišrinktas. Tas pats, tarkime, yra su Karibų gyventojais, kurie vieną vidutinį savo atlyginimą išleidžia fejerverkams. Įsivaizduokite, tai koks tūkstantis eurų, mums tai atrodytų keista, o jie tai mėgsta, tokia jų tradicija. Taigi, tai kultūriniai skirtumai“, – sakė ekonomistas, patikinęs, kad kiekvienas dalykas turi dvi puses, jei visuomenei nereikėtų brangių švenčių ir kalėdinių eglučių, valdžia tiek pinigų tam ir neleistų. 

Brangu, blizgu ir konkurencinga 

Paprastai gražiausios ar bent jau brangiausios eglutės laurus skina sostinės Katedros aikštėje stovinti eglė. Jau kelis metus ši eglė pritraukia daugiausia miesto gyventojų ir užsienio svečių dėmesio. Prieš porą metų Vilnius net buvo pavadintas vienu iš devynių magiškiausių Europos miestų švenčių metu. Todėl „eglutės kartelė“ kasmet keliama vis aukščiau.  

Tiesa, kaina pagrindinė Vilniaus eglė taip pat nenusileidžia, kasmet sostinės valdžia išleidžia kelis šimtus tūkstančių eurų eglutei ir šventinei aplinkai apie ją. 

REKLAMA

Šiemet Katedros aikštėje esančią eglutė puošia 100 tūkst. šviesos diodų, eglutės apačioje tviska šachmatų figūros, viršūnę puošia didelė karūna, iki kurios kyla geometrinių figūrų eilės.

Ši eglutė kainavo 95 tūkst. eurų, o Kalėdoms sostinėje skirtas biudžetas taip pat perkops ne vieną šimtą tūkstančių eurų. Pernai Kalėdų sostinėje biudžetas siekė 300 tūkst. eurų, o prieš porą metų – šimtu tūkstančių mažiau, tiesa, ir eglutė tą kartą kainavo beveik perpus mažiau – 45 tūkst. eurų.

Kaunas taip pat neatsilieka ir kalėdinei eglutei senamiesčio širdyje negaili pinigų. Šiemet Kauno miesto „kosminė“ eglė, dekoruota įvairiaspalvėmis abstrakčių formų dekoracijomis kainavo apie 60 tūkst., visas kalėdinis miestelis su nameliais ir papuošimais, įsikursiantis Rotušės aikštėje, – apie 120 tūkst. eurų. Bendram miesto papuošimui bus išleista dar 25 tūkst. eurų. 

Marijampolės kalėdinė eglė 2019

Marijampolės kalėdinė eglė 2019

Klaipėda taip pat nepagailėjo pinigų Kalėdų šventėms, tiesa pagrindinė miesto eglė – dovanota.

„Pagrindinę miesto eglę – žalią, „gyvą“ – šiais, kaip ir ankstesniais metais, padovanojo žmonės, ją užauginę savo sodyboje. Šiemet 11 metrų aukščio, dailiai nuaugusį medį gimtajam miestui dovanojo klaipėdiečių pora. Medis buvo atgabentas iš užmiesčio sodų“, – pranešė Klaipėdos savivaldybės atstovė Aušra Lukauskienė.

Tiesa, pinigų Klaipėda visgi išleido, ir nemažai. Šiais metais miesto šventiniam papuošimui Klaipėdos miesto savivaldybė skyrė 190 tūkst. eurų. Pernai Klaipėda šventiniams papuošimams skyrė 160 tūkst. eurų.

REKLAMA

Šiaulių miesto savivaldybė informavo, kad šiemet kalėdinei eglutei ir papuošimams aplink ją bus skirta apie 50 tūkst. eurų. O štai pernai Kalėdų eglės vizualiniam sprendimui ir kultūrinei programai įgyvendinti buvo išleista apie 75 tūkst. eurų, iš jų beveik 38 tūkst. eurų skirta eglės konstrukcijos nuomai, eglišakiams, eglės puošybai bei šviečiančių dekoracijų gamybai. 

Panevėžys šiais metais nenusileidžia didiesiems miestams ir atsigavęs nuo prieš kelis metus ištikusios nesėkmės papuošė įspūdingą Kalėdų eglutę. Kasmet Panevėžio Laisvės aikštę papuošianti eglutė šiemet dėl rekonstrukcinių aikštės darbų persikėlė į Senvagę, prie Aleksandro paminklo. 

Šiemet kalėdinė miesto puošyba kainavo 112,6 tūkst. eurų, o iš jų eglės dekoravimui skirta 52,6 tūkst. eurų.

Panevėžys įžiebė eglę

Panevėžys įžiebė eglę

Marijampolė, pasak miesto savivaldybės komunikacijos vadovės Neringos Tumelienės, kaip ir kasmet šiemet skiria apie 30 tūkst. eurų šventinei eglutei ir aplinkai papuošti. Esą siekiama „neperpilti“ šios sumos ir kiekvienais metais mėginama tilpti į 30 tūkst. eurų rėmus.

Tiesa, pernai Marijampolės savivaldybės administracija buvo numačiusi Kalėdų eglei ir kalėdinei programai  skirti nuo 80 tūkst. iki 100 tūkst. eurų. Į šią sumą įskaičiuojant ir privačių rėmėjų labdaros būdu gaunamas lėšas. 

Alytaus miestas taip pat puikuojasi gražia žaliaskare. Ji ir papuošimai aplink, lempelės ant medžių taip pat nemažai kainavo. 

„Eglutės papuošimai kainavo beveik 20 tūkst. eurų. O medžių [lempelėmis] papuošimai dar papildomai kainavo 12 tūkst. eurų, papildomai, žinoma, kainavo koncertinė programa, uždegant eglutę“, – sakė Alytaus savivaldybės viešųjų ryšių vadovė Loreta Gaižiuvienė. 

Tai taip
2019-12-10 21:09:22
Pritariu emigrantų pasisakymams, jie teisūs ! Lietuvoje tarp miestų tikrai vyksta varžybos ir pinigų taškymas
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Emigrantas 2019-12-16 22:31:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Net nenorejau vaziuot i norvegija,bet ten pabuvus pamaciau del ko jie turtingi,ne vien del proto,bet ir jegos,norvegiukai i mokykla eina pora kilometru su dziaugsmu,o lietuviu vaikai pora metru nenueina per lietu nesusiviepe   ATSAKYTI
liucija 2019-12-16 15:32:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Esu ir už tai, kad nebūtina taškyti šitokias sumas, kai paskui mažinami etatai, daromos reformos ir pan. Tiesiog manau eglė turi turėti šventiško žavesio iš savęs, o ne dabinti dirbtinai   ATSAKYTI
9mm 2019-12-15 17:13:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Dar truksta kad negrai afrikoj pradetu aiskinti kaip mums miestus puosti...   ATSAKYTI
Danas 2019-12-16 17:38:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
O tu tokioj Lietuvoj būdamas, jautiesi pranašesnis už negra ?  
užkurinė 2019-12-15 11:40:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Mielas emigrante,Lietuva irgi nemažai pinigų'ištaškė"Tave augindama,mokydama,gydydama,kol išpjovei savo laimės svetur ieškot.Ar mes reikalaujam gražint?Gal dar ir tavo tėvukai mūsuose tebegyvena.Manau,Tau neverta dergti mūsų šalies,o ypač dejuoti dėl "eglutės pinigų".   ATSAKYTI
Olė 2019-12-15 15:24:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Puikiai pasakyta  
Vidas 2019-12-16 12:47:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Puosimais dziaugiasi tik tie , kurie nesupranta ,kad tie pinigai galetu buti panaudoti ju paciu gerbuviui. Biudzetas ne stebuklingas o pinigu truksta visur. Lai bamba komentuojantys pensininkai, kol dar gauna pensijas. Nes su tokiu netaupumu, ateis laikas, kad neliks socialiniu garantiju, net ir tu senatves pensiju. Neliks is ko moket. Valstybe sensta ir dirbingu zmoniu mazeja. O cia keliom savaitem , ale del grozio ismetami pinigai ir tikrai nemazi. Suprasciau jei savivaldybes , noredamos kurti Kaledini grozi ieskotu remeju , versliniku ir panasiai. O cia yra metomi Jusu pinigai is Jusu miesto biudzeto. Graziu Jums Sv. Kaledu  
Senioks 2019-12-27 11:38:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tiesiai sviesiai pasakyta o vidui pasakysiu tiek kad pora milijonu ka isleido bendrai nepadarysi nieko bendro nebent i kruva sudejus kazka padarytai ar jums emigrantai kilima patiestum kad neburnotut gryze  
Eglutė 2019-12-15 11:03:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Savivaldybių merų socialistinis lenktyniavimas - savo kultūros reklamavimas.   ATSAKYTI
XS 2019-12-15 10:43:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nоrite susіrasti mе­rginą vi­еnai nа­kčiai? Svеiki аtvykę - w­ww.la­dy4.f­un   ATSAKYTI
D 2019-12-15 08:09:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vyksta puota maro metu!!!   ATSAKYTI
užkurinė 2019-12-15 11:42:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nematei maro?Lauki?  
Vilma 2019-12-14 16:40:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Nepritariu straipsniui, reikia puoštis dar daugiau, taip tamsu toj Lietuvoj, o čia gražu, taip ir traukia prie tokių eglučių žmones,turistus.    ATSAKYTI
Ddd 2019-12-14 20:16:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Tai vilmut puosk gal tu uz savo pinigus,ka?  
Kora 2019-12-14 12:02:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Blizgučiais perkami rinkėjai, ne savų pinigų negaila, o ypač kai jie plaukia į asmeninę kišenę.   ATSAKYTI
juozapas 2019-12-13 14:01:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Gal niekas nieko netaško. Gal taip atristukai įforminami.   ATSAKYTI
Vilnietė 2019-12-13 12:56:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nesąmonė, kad žmonės nori tokių eglių, kaip čia cituojamas Mauricas. Kas Vilniuje kreipia dėmesį į žmonių norus? Šimašiniai elgiasi, kaip jiems šauna į galvas. Neklauso, ką kalba, ko nori paprasti miestiečiai: geriau vargstantiems pensiininkams išdalintų piniginius priedus Kalėdų proga, vaikams nuo savivaldybės dovanėles skirtų. Tradicija - miško eglė. O dabar - nesąmoningos figūros raitomos vietoj paprastos Kalėdų eglutės. Kičas ir pinigų švaistymas.   ATSAKYTI
Grigorij 2019-12-13 13:25:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Vilnietė,
kas dviem kadencijom rinko ŠunGrybe, vietoj V.Andriukaicio isrinko... Nauseda? Rusai? Kas dviem kadencijom rinko S*kmasiu vietoj Agurkicho, kas Zirmunuose neisrinko G.Palucko? Ne s*dvilnieciai? Taigi, turit tokia valdzia, kurios nusipelnet. Kuo daugiau busit savo isrinktos valdzios skriaudziami - tuo greiciau susiprotesit. O del prabangos ir kico Jus, be abejo, teisi.  
liucija 2019-12-16 15:35:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Niekas mūsų neklausia, tik vardan tos.....  
...>? 2019-12-13 11:06:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
-15
Emigrantai nuo juodo darbo visai nupušo.. net neskiria protestantiškų šalių nuo katalikiškų.. tai yra skirtingos tradicijos ir tiek..   ATSAKYTI
Londouns 2019-12-13 05:58:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Per graži Vilniaus eglė, tai negrįšiu į Lietuvą niekada. Būtų negraži būčiau grįžęs   ATSAKYTI
. 2019-12-13 03:23:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Savivaldybių mados puošti dirbtinas egles rodo prastą skonį ir bereikalingą pinigų švaistymą! Geriau pinigus paskirtų šeimoms, kurios moka būsto paskolas su palūkanomis, dengtų palūkanas! Per kelerius metus sumažintų skurdą!   ATSAKYTI
Grigorij 2019-12-12 23:23:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Is tikruju, emigrantai smoge LR lietuviams i silpniausia vieta - i pasirdzius. Sis klausimas, kaip veidrodis, atspindi siuolaikiniu lietuviu ziauriausia degradavima. Niekad jums neatleisiu uz siaubinga mela "issilaisvinant": atsieit, bedieviai "sovietai" taip smauge Lietuvos Kataliku Baznycia, o jus, tik atgausit "nepriklausomybe" - gyvensit su Dievu, visada budami arsiausiais katalikais! Kaip gi, irodet savo "tikraja katalikybe", "krikscioniskuma", blin!.. Irodet tik s*dkatalikybe, tuo argumentu pasinaudojot tik begimui is TSRS. O po to ne "Rusas", o PATYS, visokios Sajudzio siuksles meiles luksienes, 30 metu vietoj morales skiepijot jaunimeliui "vakaretiskas vertybes", motyvacija viska griebti is gyvenimo, puoselejot individualuma, savanaudiskuma, vartotojiskuma vietoj socialumo, kolektivizmo, internacionalizmo, patriotiskumo. Tai gavot ko norejot - isukdet ciniskus savanaudzius vartotojus, nacionalistus. Jaunesni, darbstesni, SIANDIEN daugiau pasiturintis lietuviai nenori praleisti progos pasimegauti pramogom, nemato jokio butinumo kuo nors dalintis. Nors, sakoma, kad niekad neissizadek "terbos" ir "tiurmos". Gink, Dieve, tokiais laikais susirgti, ar pasenti, prarasti darbinguma ir pan.! Uzvakar maciau prie stulpo prie pesciuju perejos stovincia ant keliu senute, zemai nulenkusi galva, vis aktyviai besizegnojancia, tai jai praeiviai duodavo centukus... Buvo pakankamai salta, o ta liekna senute buvo lengvai apsirengusi... Sakot, vaidinimas? Zinot, as, jaunesnis, nesugebeciau taip isstoveti daugiau, nei 10-15 min.!!! O ka "murai ant kalno", kur joja lietuviai? Kai tik nusprendzia streikuoti mokytojai, tai pirma reakcija, bent TV3 komentaruose: kaip jie drista, kuo jie nepatenkinti, jiems duok - reiskia is musu atims! O kokia neapykanta emigravusiems savo tautieciams (apie nelietuvius ir kalbos nera), kad jie issisuko nuo mokesciu LR. O kad, mokedami mokescius, tie del "nepriklausomybes" nesugebejo cia isgyventi (LTSR laikais Rytojus buvo uztikrintas), ismaitinti savo seimu - ne motais!!! Su tokiu stulbinanciu tautiniu susitelkimu akyvaizdu, kodel netrokstama Socialine Teisybe, nebalsuojama uz G.Palucka ir V.Andriukaiti. Todel ir LR, ir lietuviai yra tiesiog pasmerkti... Nebent susiprotesit, kai jusu cia liks maziau milijono, daugiausia, nedarbingu, bet bus per velu. Ne "Rusas", o jus patys esat LR, lietuvybes priesai, ir nuo to jokia NATO jus neisgelbes. "Rusas" skiepijo morale, o jus, visu pirma, nuo morales issilaisvinot...   ATSAKYTI
Audrius 2019-12-13 15:23:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Pirma pramok lietuvių kalbos, vaikeli.  
Grigorij 2019-12-13 17:08:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Audrius,
tuomet tapsi didesniu kataliku, patriotu, Tiesos ir Sviesos siekeju, tevuk? O kodel mane pas Putina nevarai? :))) Patikek, kad yra pakankamai lietuviu, kurie pridaro kur kas daugiau klaidu uz mane, neturinti nei laso lietuvisko kraujo.  
Lietuvis 2019-12-12 20:21:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
-9
Mokėkike mokesčius Lietuvoje, tada viskam užteks ir gatvėm ir eglutėm barbėm..   ATSAKYTI
Laima 2019-12-12 20:10:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-11
Na nepapuoš miestas eglės. Eglės puošimui išleidžiami ne milijonai. Apie kokius mažesnius mokesčius čia visi svaigsta. O emigrantams išvis mūsų eglutės neturėtų rūpėti. Dirbkite ten ir džiaukitės tuo, ką ten turite. Ko piktintis tuo, kas seniai turėtų juns neberūpėti. Mums šventės, gražu ir smagu eglutės.    ATSAKYTI
KP 2019-12-12 15:38:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Katalikiškos šalys visame pasaulyje puošia ne tik eglutes, nes tai jiems yra ypatingai didelė šventė, kad net ir tie ubagai neprarastu vilties ir turėtų džiaugsmo savo širdyje.. tad nereikia lygintis su skandinavais protestantiškom šalimis... na arabai iš vis nešvenčia Kalėdų.. ir ką?    ATSAKYTI
Romas 2019-12-13 20:12:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Deja jie ir Nauju Metu nesvencia  
///////// 2019-12-12 15:29:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Tik nepradėkit verkšlenti.. emigrantai masto kaip vergai.. ateis ubagams nieko nereikia   ATSAKYTI
Vergas 2019-12-13 22:06:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Jo jo.Mes vergai.O Lietuvoj tik ponai gyvena.Todel nesvarbu kad egluciu puosimui 300,ar 200 tukst isleidziat,kai tuo tarpu pensijoms pakelt nera lesu.Kazi kaip dziaugtis pensininkui eglutes groziu,kai tik 200 su trupuciu gauna....
Yra labai teisingas posakis-Turtingas yra ne tas kur daug turi,o tas kuriam maziau reikia!!!Linksmu svenciu Lietuvos ponams!!!
  
VERONA 2019-12-12 12:35:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Ką jūs kalbat, kad Lietuva ubagų šalis? Visi vienas nuo kito verkti išmokė nei jokie jie ne ubagai. Labai normaliai čia žmonės gyvena. Tegul mažiau verkė tiktai....    ATSAKYTI

Top Video

Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Gero vakaro šou. „TV Pagalbos“ žvaigždė Navickas prisiminė, kaip saugojo Landsbergį: pas jį prie durų miegodavom
DABAR RODOMA
Lietuvis įsiuto: bejėgio vilkiko vairuotojo nelaimė policijai sukėlė juoką
DABAR RODOMA
Gerbėjai dalijasi įrašu ir sako, kad princas Harry – svajonių vyras
DABAR RODOMA
Išsitraukė kamerą, pamačius, ką išdarinėja lėktuvo keleivė – vos sulaikė juoką
DABAR RODOMA
Įrašas spaudžia širdį: šuns reakcija į veterinarą nepalieka abejingų
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Meiželytė dėl darbo Seime neteko meilės: „Puikiai suprantu Grybauskaitę“
REKLAMA
Astravo atominė elektrinė (nuotr. SCANPIX)
Baltarusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos Branduolinės ir radiacinės saugos departamentas („Gosatomnadzor“) pradėjo Astravo atominės elektrinės parengimo branduolinio ...
Koronavirusas (nuotr. SCANPIX)
Pietų Korėjoje užfiksuotas pirmas mirties nuo naujojo koronaviruso atvejis, ketvirtadienį pranešė naujienų agentūra „Yonhap“. Korėjos ligų kontrolės ir prevencijos centrai ...
Kėdainių rajono gyventojas, aktyvus dviratininkas, gamtos mylėtojas ir žvejys Mindaugas Nefas pirmąsias žibutes Babėnų šile užfiksavo vasario 18-ąją. / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.
Kėdainių mieste pražydo pirmosios žibutės. Babėnų šile šiomis dienomis žibučių vietomis tiek, kad raibsta akys. Gamtininkai sako, kad tai jau pirmosios pavasarinės žibutės, o ...
Greitoji (nuotr. stop kadras)
Siekiant pagerinti greitosios medicinos pagalbos (GMP) paslaugų kokybę ir prieinamumą Lietuvos gyventojams bei sudaryti geresnes darbo sąlygas GMP darbuotojams, sveikatos ...
Vilius Šapoka (nuotr. Fotodiena.lt)
Pasaulyje kylant naujų ekonominių ir politinių neapibrėžtumų, Lietuva yra pasiruošusi galimiems iššūkiams jos ekonomikai, sako finansų ministras.  „Kuomet yra tiek daug ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų