Į Lietuvą atvykusi futbolo superžvaigždė Cristiano Ronaldo išvydo plastmase padengtą aikštę ir į stadioną nepatekusius būrius gerbėjų, kurie rungtynes stebėjo įsilipę į medžius. Jau ne vieną dešimtmetį Lietuva neturi aukščiausius standartus atitinkančio stadiono, tačiau valstybės vadovai bado pirštais vieni į kitus ir kritikuoja dėl nepadarytų darbų.

Nacionalinio stadiono griaučiai (nuotr. tv3.lt)

Nacionalinio stadiono griaučiai (nuotr. tv3.lt)

Šiuo metu Lietuvoje vykdomi dviejų stadionų projektai – Daugiafunkcinio centro Vilniuje ir S. Dariaus ir S. Girėno stadiono Kaune.

Šalies vadovai skeptiški dėl Vilniaus stadiono

Pastarosiomis dienomis savo nuomonę futbolo infrastruktūros klausimais pasakė ir aukščiausi šalies vadovai. Premjeras Saulius Skvernelis kalbėjo, kad Lietuvos nacionalinis stadionas bus ne sostinėje, o Kaune.

S. Skvernelio teigimu, jei projektą Vilniuje būtų įgyvendinusi ne savivaldybė, o Vyriausybė, stadionas jau stovėtų.

Saulius Skvernelis (nuotr. stop kadras)

Saulius Skvernelis (nuotr. stop kadras)

„Tai daro savivaldybė, tai mes negalime už savivaldybę darbus dirbti. Taip, čia turi nuolatinį spaudimą jų atžvilgiu, nuolatinį domėjimąsi, pagalbos teikimą. Nuo 2015 metų nesugebame suvaldyti šito projekto. Tai labai gaila, apmaudu, jau nekalbant apie tai, kad europinės lėšos nebus tam skirtos“, – trečiadienį žurnalistams sakė premjeras.

REKLAMA

Apie Nacionalinį stadioną pasisakė ir prezidentas Gitanas Nausėda. Šalies vadovas žiūrėjo Lietuvos futbolininkų akistatą su portugalais, o po rungtynių užsuko į lietuvių rūbinę. Čia prezidentas nepraleido progos įgelti ir Vilniaus miesto merui Remigijui Šimašiui.

G. Nausėda aplankė futbolininkus (nuotr. LFF.lt)

G. Nausėda aplankė futbolininkus (nuotr. LFF.lt)

„Aš tikrai domiuosi nacionalinio stadiono reikalais. Kaip jie bus vykdomi toliau. Nepakanka Vilniuje tik lenteles nuiminėti. Reikia ir padaryti kažką daugiau, kažką sukurti. Tikiuosi, kad mes padarysime kažką gražaus. Stadionas bus ta vieta, nuo kurios prasidės futbolo atgimimas“, – po Lietuvos ir Portugalijos rungtynių kalbėjo G. Nausėda.

Kauno miesto savivaldybė planuoja, kad naujasis stadionas Laikinojoje sostinėje stovės jau kitų metų antroje pusėje. Oficialus Kauno savivaldybės puslapis nepraleido progos įgelti sostinei dėl to, kaip sirgaliai stebėjo lietuvių rungtynes su portugalais.

Ieško pinigų

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis portalui tv3.lt sakė, kad, po derybų, lapkritį planuojama į tarybą atnešti sprendimą dėl sutarties, o vėliau ir pasirašyti sutartį dėl Daugiafunkcinio komplekso koncesijos su įmone „Axis industries“.

„Iki tol bus ieškoma naujų finansavimo šaltinių“, – sakė P. Poderskis.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Anksčiau buvo skelbta, kad projektas kainuos apie 106 mln. eurų ir buvo planuota, kad Vyriausybės indėlis siektų apie 55 mln. eurų, o pačios miesto savivaldybės – dar apie 50 mln. eurų. Daugiafunkcinio komplekso statyba galėjo būti finansuota ir iš Europos Sąjungos lėšų, bet buvo vėluoja įgyvendinti projektą.

REKLAMA

Tačiau dabar miesto valdžia nei apie konkrečius skaičius, nei kaip planuoja finansuoti projektą kalbėti nelinkusi.

„Šiuo metu projekto kainos nekomentuojame, tai vis dar yra derybų objektas ir finansavimo šaltinis dar ieškomas“, – kalbėjo P. Poderskis.

Administracijos direktoriaus teigimu, jei projektas vyks sklandžiai, esamų stadiono griaučių griovimo darbus planuojama pradėti 2020 metais, o 2021 metais turėtų būti pradėti ir statybos darbai.

„Daugiafunkcinio komplekso statybas planuojame baigti ir atverti visuomenei 2023 metais. Pagal projektą, komplekse su stadionu dar būtų lengvosios atletikos aikštė, įvairios treniruočių aikštės, rankinio, gimnastikos, bokso salės, vaikų darželis, biblioteka“, – pasakojo P. Poderskis.

Būsimojo Daugiafunkcinio komplekso vizualizacijos

Būsimojo Daugiafunkcinio komplekso vizualizacijos

Tarptautinius reikalavimus atitinkantį stadioną sostinės Šeškinės mikrorajone bandoma pastatyti nuo 1987 m., pastarąjį kartą statybos pradėtos 2008 m., tačiau sustabdytos nutraukus finansavimą.

Federacija stadionų nestato

Galbūt gerbėjai, kurie Cristiano Ronaldo pasirodymą stebėjo įsitaisę ant medžių, būtų galėję juo mėgautis, jei Lietuvos futbolo federacija būtų įgyvendinusi tikslą, kurį išsikėlė prieš beveik dešimtmetį.

Federacija 2011 m. perėmė buvusį „Lokomotyvo“ bei „Vėtros“ stadioną ir ėmėsi jo rekonstrukcijos. Pirmąjį darbų etapą federacija užbaigė: paklojo UEFA standartus atitinkančią dirbtinę dangą, įrengė apšvietimą, švieslentę.

Tačiau užsibrėžta buvo daug daugiau. Federacijos vadovai žadėjo, kad kiek daugiau nei 5 tūkst. žiūrovų talpinantis stadionas išsiplės ir čia futbolu galės mėgautis 8 tūkst. žiūrovų, tribūnos bus apdengtos stogu, o šalia atsiras nepilnų matmenų futbolo maniežas.

REKLAMA

Jei LFF būtų įgyvendinusi visus užsibrėžtus tikslus, stadionas galėjo atitikti UEFA 4 kategorijos reikalavimus. Tuomet LFF stadione būtų buvę galima rengti UEFA Čempionų lygos ar Europos lygos varžybas nuo grupių etapo iki pusfinalio.

LFF stadiono tribūnos turėjo būti apdengtos stogu (nuotr. LFF.lt)

LFF stadiono tribūnos turėjo būti apdengtos stogu (nuotr. LFF.lt)

Tačiau šie patobulinimai nebuvo padaryti ir dabar LFF stadionas yra 3 kategorijos. Pasak LFF Marketingo ir komunikacijos departamento vadovo Antano Martusevičiaus, šiuo metu planuojama stadioną atnaujinti, tačiau rekonstruoti, praplečiant sėdimų vietų skaičių ir dengti stogą, neketinama.

LFF stadionas (nuotr. LFF.lt)

LFF stadionas (nuotr. LFF.lt)

Kalbant apie Nacionalinio stadiono Vilniuje ir S. Dariaus ir S. Girėno stadiono projektus, A. Martusevičius tvirtina, kad federacija statybose nedalyvauja, bet konsultuoja projektų įgyvendintojus kaip ir ką reikėtų daryti, kad stadionai atitiktų jiems keliamus reikalavimus.

„Paprastai federacijos niekur pasaulyje stadionų nestato, nes neturi tokių finansinių galimybių, tik gali padėti ar patarti, kad rezultatas atitiktų reikalavimus ir juose galėtų vykti aukšto lygio varžybos ir kiti sporto renginiai“, – portalui tv3.lt sakė A. Martusevičius.

Šiuo metu Lietuvoje yra didesnis stadionas nei esantis Vilniuje – Marijampolės „Arvi“ arena, kurioje rungtynes žaidžia šalies čempionė „Sūduva“. Stadionas talpina 6,5 tūkst. žiūrovų ir turi natūralią veją.

Aikštės danga dažnai būna į Lietuvą atvykusių užsienio žurnalistų patyčių objektų. S. Dariaus ir S. Girėno stadiono aikštynas buvo lygintas su bulvių lauku, o LFF dirbtinė danga nuolat kritikuojama dėl to, kad tokio tipo aikštė padidina futbolininkų traumų tikimybę.

REKLAMA

ARVI arenos tribūna (nuotr. stop kadras)

ARVI arenos tribūna (nuotr. stop kadras)

A. Martusevičiaus teigimu, UEFA traktuoja kad LFF stadionas yra arčiausiai jų reikalavimų, dėl to rinktinė ir nežaidžia Marijampolėje.

„Taip pat LFF stadionas jau paruoštas aukšto lygio varžyboms, patikrintas paskutinių ciklų metu ir geriausiai atitinka apšvietimo, saugumo, žiniasklaidos bei televizijos poreikius“, – tvirtino federacijos atstovas.

Kol Kaune ar Vilniuje neatsiras naujų stadionų, tol stipriausias Europos rinktines ir toliau priims LFF stadionas. Tad, jei į Lietuvą vėl atvyktų kokia nors futbolo superžvaigždė, gali būti, kad susiklostytų panaši situacija, kai pakliūti į stadioną pavyksta ne visiems ir likę sirgaliai rungtynes stebi už tvoros ar įsilipę į medžius.

Aha
2019-09-15 15:32:15
Kiek galima tampytis su tuo stadionu geda daromes ant visos europos
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Rimantas 2019-09-15 22:56:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
... NACIONALINIO STADIONO STATYBA LIETUVAI...TAI, KAIP TSRS(USSR) KOMUNIZMAS... GĖDA!    ATSAKYTI
Info 2019-09-15 22:26:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ronaldo : Lietuva - tai tokia posovietinė šalis, kur žmonės žiūri futbolą, sėdėdami medžiuose.    ATSAKYTI
vytas 2019-09-15 22:26:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
geras tas marijampoles stadionas net per geras tik jis yra privatus uz ji reik pamoket o lff nenori tai ir viskas neprieko cia uefa   ATSAKYTI
op 2019-09-15 21:57:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
gal stadiona statys naisiu laukuose, geda valdziai, nugriauti reiktu ir seima, o dar jie nori remonta daryti, tegul sedi tame stadione su griauciais   ATSAKYTI
HIPPOPOTAMUS 2019-09-15 20:36:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Šitas stadiojonas gerai parodo, kakia situacija mūsų valstybėje galima pinigus vogti ir už tai niekas nebus nubaustas.    ATSAKYTI
Pritariu 2019-09-15 22:19:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
dabartinio stadiono griaučiai buvo statomi nugriovimui ! Kaltų nerasta...Naujajį Šimašius irgi planuoja nugriovimui, nes : tik futbolo aikštė, be jokių takų ar lengvaatlečių varžybų. Kam toks reikalingas? - panašu į dar vieną aferą  
abraomas 2019-09-15 17:45:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Kas tas Reinaldo?Dievas gal?Kam mums isvis tas stadionas?Dar kiek pinigu isplaus, senelių namus tegul stato, ligonines, ar daželius, tai nauda bent bus, o dabar žaidimukų suaugę žmonės užsimanė pažaisti, taško pinigus kairėn ir dešinėn, o paskui verkia, kad nėr kur vaikų dėti, užtat mažiau žaiskit, darželių statykit, ligoninių, o ne stadionų kamuoliukams spardyti, kai paskutinis lietuvis išvažiuos, nebebus kam žaisti.   ATSAKYTI
CR7 2019-09-15 19:40:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Nemoki net vardo istart Ronaldo,taip vienas geriausiu planetos zaideju. LIETUVAI tik susiktas kasis terupi. apgailetina salis,kai atvaziuoja europos klubai,ar rinktines tai ar smagu zaist taip mazai ziurovu? geda didziausia  
Romka 2019-09-15 17:42:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Stadiono pinigeliai papildys "geru"ir darbščių lietuvaiciu kisenes kam namas isdyks kas afrikoj ant dramblio pagules tam ir esam lietuva.uzsienyje mus gerai pazysta.   ATSAKYTI
N 2019-09-15 17:42:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Man labiausiai patiko Lietuvos Respublikos premjero piktdžiugiškas paaakymas„pažiūrėsim iš kur dabar paims pinigų stadiono statyboms Vilniaus savivaldybė...kažkaip kyla klausimas,gal tai Estijos,Latvijos premjeraa ir Vilnius ne Lietuvos sostinė....o gal Lietuvos biudžeto pinigai yra kažkieno asmeniniai pinigai...o gal premjeras gyvena ne Lietuvoj...simpatijos,antipatijos...kažkaip viskas labai įdomiai čia dėliojasi?!   ATSAKYTI
Ha ha ha 2019-09-15 17:33:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Dar nebusi pinigai išdalinti, prie tokio lovio dar ilgai sėdęs kol visi neždves ir nebus ką pasodinti    ATSAKYTI
rimas 2019-09-15 17:22:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
ko jus cia draskotes,viskas pinigeliu dalybu tarp grupuociu rankose,va,PREMJERAS psake,stadionas bus KAUNE,ten gi jo kolega...ane?   ATSAKYTI
Taigis 2019-09-15 22:23:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kauno valdžioje mažiau vagių. Turėdami dvigubai mažesnį biudžetą turi Geriausią šalies pramogų areną, stadioną, baseiną, Vytį ir t.t. Ar Vilniuje bent išaiškinta, kas ir kaip pasisavino pinigus stadiono statybai ?  
ras 2019-09-15 17:10:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
stato nuo 1987m, jau cia viskas pasakyta kokia tai salis   ATSAKYTI
Nu 2019-09-15 15:36:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
LFF reikia pagauti ir pasodinti i kalejima kiek jie gali cia veseti?   ATSAKYTI
Jurijus 2019-09-15 15:36:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
-5
Viskas bus gerai, turesiime me sta stadiona   ATSAKYTI
Oho 2019-09-15 15:36:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nu ka reiks popcornu ir ziurim kas bus   ATSAKYTI
Marius 2019-09-15 15:35:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nu nka reiks emigruoti   ATSAKYTI
Giedrius 2019-09-15 15:34:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Gaila Lietuvos busime ir toliau provincija   ATSAKYTI
Kasis 2019-09-15 15:34:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
eikit kasio ziureti neloje jus   ATSAKYTI
Mitrus bicas 2019-09-15 15:33:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Duodu ranka nukirsti, kad neturesime vilniuje stadiono   ATSAKYTI
kasia 2019-09-15 15:32:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nesuprantami sprendimai musu valdzios atbaido net uzsienio investuotojus   ATSAKYTI
Aha 2019-09-15 15:32:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kiek galima tampytis su tuo stadionu geda daromes ant visos europos   ATSAKYTI

Top Video

100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
DABAR RODOMA
100-metį atšventusios dvynės atskleidė paprastą savo ilgo gyvenimo paslaptį
DABAR RODOMA
Užfiksuotas šokiruojantis tėvų poelgis su kūdikiu: istorija kelia pyktį
DABAR RODOMA
Berniukas įsiuto dėl mamos poelgio – jo moralas nepaliks abejingų
DABAR RODOMA
Pikantiškas moters elgesys ant automobilio: netrukus buvo sulaikyta
DABAR RODOMA
Užfiksavo šlykšų pabėgioti išėjusios moters poelgį: paviešino, kad sugėdintų
DABAR RODOMA
Po paviešinto įrašo iš darbo mergina buvo atleista – klientai pašėlo
DABAR RODOMA
Laidotuves pertraukė netikėtumas: vyrui teko šokti į iškastą duobę
DABAR RODOMA
Išgyveno nemaloniausią incidentą lėktuve: keleivei prireikė palydovų pagalbos
DABAR RODOMA
Paviešintas įrašas, kaip siuntų darbuotojais apsimetę vyrai surišo šeimą ir ją apvogė
DABAR RODOMA
Moteris patyrė gyvenimo sukrėtimą: su taksi nevažiuos dar ilgai
REKLAMA
Kinologų šunys (nuotr. stop kadras)
Klaipėdos pašonėje vyko tarptautinės tarnybinių šunų varžybos. Kai kurios rungtys tapo tikru iššūkiu ne tik kinologams, bet ir puikiai treniruotiems keturkojams. Geriausiai ...
Živilė Simonaitytė (nuotr. stop kadras)
Šią savaitę Seimas imsis Finansų ministerijos pateikto kitų metų biudžeto projekto. Kiek racionaliai naudojami valstybės pinigai, aptarė Valstybės kontrolieriaus ...
Gaisras Alytuje (nuotr. TV3)
Alytaus miesto savivaldybė pirmadienį skelbia nuo antradienio atšaukianti draudimą vykdyti veiklą netoli degančios padangų perdirbimo gamyklos „Ekologistika“ esančioms įmonėms. ...
Žvakutės (nuotr. Fotodiena.lt)
Sekmadienį po ligos Vilniuje mirė 73-ejų fotografas Audrius Zavadskis, pirmadienį pranešė Lietuvos fotomenininkų sąjunga. A. Zavadskis buvo Lietuvos fotomenininkų sąjungos ...
Gaisras Alytuje
Iš valstybės rezervo į Alytų pirmadienį keliauja 250 vienetų dujokaukių su filtrais, skirtų apsaugoti  padangų perdirbimo gamykloje gaisrą gesinančių žmonių sveikatą. ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų